bugün

kasım 2015 seçiminden sonra bahçeliye rest çeken ülkücü-milliyetçi camia bu kadroya oy vermez.

bir kısmı mhp'ye döner, bir kısmı da akp'ye gider.

yani önden kayı tamgasını gösterip ardından milleti kerize bindireceğini düşünenler çok yanılıyor.

belki beyaz türklerden falan bir miktar oy gelebilir.
son yapilan bir anket sonucu %6,4 oy almis.

aynen gumbur gumbur geliyor.
Bu parti tutmaz bir kere ismi müsait değil.
içinde eski ülkücüleri barındıran parti. şimdi bu adamlar çıkıp'' ben ocağın kirasını ödedim, ocağa yakıt aldım, çay aldım, ben eskiden acayip ülkücüydüm'' diye ötüyorlar. rahmetli fırat mahşer- i huzurda '' ben canımı verdim'' dediğinde yüzünüz hiç mi kızarmayacak? yaptıysan allah için yaptın, lafını ettin mi tefecisin arkadaş.
adı iyi olsa da kurucular kuruluna göz atıldığında son derece kötü parti olduğu ortaya çıkan parti. mhp'de siyasi ikballeri kaybolmuş bir kısım politikacı eskisinin kurduğu parti elbette kötü olacaktır. mhp'ye bugüne kadar ne verdiler ki bu millete yeni bir umut verecekler.
Partinin icinde yeni isimler ve gecmisten de taninan bir cok saglam isim bulunmakta fakat; yeni bir sag partidir. Türkiye'de adam akilli bir sol parti yok. Varsa bile kücük partiler. Halk nedense türkiye'nin kurtulusunu hep sag partilerde ariyor ve iyi parti'de bu kurtuluslardan birisiymis gibi yansitiliyor.
Sagi sagdan kurtarmak icin bir baska sag partiyi iktidara getirmek de ayri bir ironi barindiriyor.

koyun olana herkes coban olur. Önemli olan kendi kendini yönetmektir.

genelde son zamanlarda saga dogru kayan bir dünya siyaseti izlenmekte. Yani avrupa, amerika dahil bir cok ülkede sag/milliyetci partilerin olustugunu ve hatta bu partilerin güclü bir sekilde meclislerde yer aldiklarini görebiliriz.
bu parti de mhp'den beklenen sagciligin eksikligini gidermek adina kuruldugunu düsündügüm partidir.
oyumu vereceğim parti.
görsel

5 parti değiştiren tipinden fetocu olduğu açık ve net olan birinin genel başkan yardımcılığına monte edildiği partiyi destekleyen ne ülkücüdür ne atatürkçü aksi düşünülemez.
Bir chp’li olarak şunu söyleyebilirim:Söylenilen oran çok ütopik.Maksimum %5 gibi bir oy kazanabilir Akşener ve ekibi.ister kabul edin,ister etmeyin CHP kendi içerisinde temizliğe gittiği vakit Akp ve onların şakşakçılarının sonu gelecektir.
Gundemin yeni mikseri . Bi kac yil daha konusulur bir bir digerine posta koyar hakaret davasi acar erken secim davetleri filan hep ayni kurgu .
polyana partisi gibi olmuş isimdir. sen bu isimle cumhurbaşkanlığı için seçime mi gideceksin yoksa bayanlar sabah programı mı yapacaksın ?
hem liberalleri hem sosyal demokratları hem merkez sağ eğilimli insanları bir araya toplayıp ırk milliyetçiliği yerine kimlik milliyetçiliği yapacak bir parti gibi duruyor ülke için alternatif olması söz konusu olabilir umarım ülkemize yakışan güzel bir parti olur her şey olumlu yön de olursa çekinmeden oy verebileceğim bir parti.
yüzde 20 abartıbir rakam olmakla beraberilerde belki diyorum. sağ siyasetten nefret ederim ama meral akşener'e sempatim var. icraat veya söylemlerini görecegiz ilerde. sadece meral akşener için oy vermek sığlık olur.
iyi parti hoş partide kılıçdaroğlu'nda liderlik vasfı yok.
Yolunuz açik olsun ümit özdag Yusuf Halaçoglu Ali Türksen.
osman pamukoğlu'nun davet edilmemesi iyi olmadı, bunun dışında bir sorun yok.
zamanı geldiğinde tayyibin tek vuruşta atomlarına ayrıştıracağı, şahsiyetini yitirmiş parti.
Osman Pamukoğlu olmadan hiçbir yere gelemeyecek particik.
bahçeli'yi çıldırtandır. adamlar hem kov hem de dönek de. ne iş ?
(bkz: bahçeli nin iyi partililere dönek demesi)
tescilli terörist selonun düşüncelerini dikkatle dinleceğini beyan ederek pkk'ya selam çakan şahsiyetsiz parti.

iki gram siyasi bilinç, iki kuruş siyasi şahsiyeti olsa, ulan sikerim natosunu da selosunu da , biz halkın sesini, insanımızın düşüncelerini dikkatle dinleyeceğiz, derdi.
seçim yaklaştıkça kendilerine yapılan bu tür komploların çoğalacağı parti. şimdiden başladılarsa varın siz düşünün nasıl korktuklarını.
Büyük Birlikte partisi ve genel başkanı sayın mustafa destici beyefendinin muhatap almadığı partimsi birşeydir. Muhsin başkanın katillerini destekleyen bir şahsiyetsizide avenelerine eklemiş parti. Kim bunları destekler bilin ki memlekete ihanet eder eski partisine değil. Ümit Özdağ'a geçmiş olsun onun adına üzüldüm BBP genel merkezine gelip evimize geldik diyenler bugün kimin evindeler acaba?
ortaya karışık olmuş. 1 ay içinde parlayıp sonra sönmesi olası olabilecek. ilginç bir siyasi. bakalım neler olacak.
Sıyası bır gelecegı olur mu bılemem lakin sahalarda yenı partıler gorup, fıkır ozgurlugu arttıkca sans vermekteyım, ya bız at gozlugunden cıkarız ya da at duser, sendeler bır kenarda. Bırakın bu sefer bır sonrakı at nalı şanslı gelsın...