bugün

meral akşener'e saldırılardan sonra son olarak buğra kavuncu'ya da saldırı yapılması derken demek ki önümüzdeki seçimin kilit partisi iyi parti olacak. tahminimce.

ki çoğu anket şirketinde iyi parti barajı aşan 3. partiden 3.sü durumunda.
hatta tersi yönde haber yapan ajanslar dahi haberi ''mhp barajı geçiyor, iyi parti baraj altı'' gibi manşetlerle vermekte pek çok kez. hayır barajı aşınca iyi veya mhp mi iktidar oluyor? halbuki hayır.

akp ile mhp'nin her dediği aynı.
akp niye artmasın da mhp artsın?

ekonomi ve üzerine özellikle mülteci meselesi derken oylarının ciddi anlamda yükseleceğini düşündüğüm parti.
- bana oy ver.

- olur vereyim de neden, niçin ?

- çünkü sen akp'den nefret ediyorsun.

- tamam, nefret kelimesi az kalır ama neden sana oy vereyim?

- yahu tamam akp'den hoşlanmıyorum ama neden sana ?

.................... sonsuz döngü.................

bütün varlığını akp/mhp ikilisinden hazzetmeyenleri toplamak üzerine kurmuş bir parti.

milletin memleketin zibiltrilyon adet sorunu varken bir tanesi için ağzını açıp da bir şeyler söyle.

seçim sürecine girmemize şunun şurasında bir yıl kalmış.

bu ülke için neler düşünüyorsun, neler yapacaksın?

insanlar için, çalışanlar için, ezilen işçiler ve kadınlar için,

ekonomi için, üretim için, ihracat için,

kıçının keyfine milyarlar harcayan kamu maliyesi için,

projelerini koy, çözümlerini koy, hedeflerini koy, ideallerini koy !

nesin, ne düşünüyorsun bir anlayalım.

yok, ben sadece akp'den kaçanları toplayıp, kozmopolit chp'ye arkadan prostat masajı desteğiyle onu iktidara getireceğim diyorsan yolun açık olsun.
MHP den ümidi kesenlerin partısı olmuştur.
Az önce Yenimahalle ilçe teşkilatı geldi. Meral akşenerin selamını getirdik dediler.

Ben de "benden de meral hanıma bi soru götürür müsünüz o zaman" dedim. Sonra dedim ki "kurucu kadronuz efsaneydi. Neden partiden milliyetçi kadroyu tasfiye ettiniz? Geçenlerde bi ilçe başkanınız Ömer halisdemir hakkında bi tweet attı. Neden bu adam partide?

Merkezden gelen bi hanım dedi ki; "siz belli ki siyasetle ilgilisiniz. Kadromuz hala milliyetçi dedi. Musavat dervişoğlu var, Koray Aydın var, Yavuz ağıralioğlu var. Twet atan da parti üyesi ama ne dediğini kontrol edemeyiz"

Ben de dedim ki ben hiçbir partiye üye değilim. Size oy vermeyi düşünüyordum. Artık düşünmüyorum. Yavuz ağıralioğlu da partide tek takip ettiğim isim. Diğerleri çok önemli değil.

Teşekkür edip gittiler.
rakipleri

(bkz: daha iyi parti)

(bkz: çok daha iyi parti)

(bkz: çok çok daha iyi parti)
fetönün emir erleri., inkar ederken bile suratları ele veriyor.
Gerek adı gerek simgesi göz önüne alındığında alelacele kurulduğu belli olan parti.
Kurulduğu dönemde milliyetçi muhalif gençlere umut olmuş ama daha sonra o ışığını gitgide kaybetmiş parti. En azından benim için böyle. Ümit Özdağ'ın partiden ayrılması ve fetö muhabbeti beni partiden acayip şekilde soğutmuştur. Bahçeli bölücü kebapçılar dedikten sonra kürsüye kebapçı çıkararak beni oldukça güldürmüştür. Meral hanım lütfen şov yapmayı bırakın.
Dersimlinin chpyi kendi kafasına göre dizayn etmesinden rahatsız olan seküler milliyetçi atatürkçüler tarafından chpye alternatif olarak görülmüş fakat mülteciperest demeçleriyle kendinden iyice soğutmuş olan partidir.
madem atatürk'ü vurguluyorsun, atatürkün kurduğu ülkeyi bölmek isteyenlerle aynı ittifakta ne işin var demezler mi adama.
tezkere oylamasına evet dedikleri için chp ile yapacağı ittifak uzun süreli olmayacaktır.
Hdp denen terör örgütü sözcüsü parti için Kürt siyasi hareketinin temsilcisi derse genel başkanı, milletvekili de şehidimizin kız kardeşine küfür eder.

Şu rezilliği o hdpkklılar bile yapmaya cesaret edemedi. Utanmazlar!
good party.
iyi bir parti bunu hakettim.
17 aralık 2021 Avrasya araştırma şirketi anketine göre oyu %12.6 olan parti.
2018 genel seçimlerinde en çok oy aldığı iller şunlardır:

*burdur %19.93
*Isparta %18.39
*Antalya %16.91
*Muğla %16.49
*denizli %16.47
*Kırklareli %16.32
*Edirne %15.64
*aydın %14.78
*Balıkesir %14.71
*Giresun %14.40.
üye sayısı 03.01.2022 tarihi itibariyle 512.543 olan siyasi parti.
birkaç senelik iyi parti'nin üye sayısı 500 binin üzerinde.
kaç senelik MHP'nin 476 bin.

yoruma gerek yok gibi.
Kastamonu il Başkanlığı Yönetim Kurulundan 16 kişinin istifa ettiği parti.
https://bit.ly/3qGq86v
anketlerde görüleceği üzere en çok seçmeni olan Türk milliyetçisi partidir.

Atatürkçü, türk milliyetçisi, Türkçü bir çizgide ilerlemektedirler.

türk ülkesinde Türkçülük gününü Türkçülük diyerek kutlayabilen nadir partilerdendir.
Bunların türkçülüğü ile benim ayağımdaki ayakkabının türkçülüğü yarışsa ayakkabım kazanır. Kendisi amerikan malı olmasına rağmen.

Edit: fetönün asıl hizmetkarları aldatılınca kıskanmış.
fetönün hizmetkarı parti.
suriyeli ve afganların geri gönderilmesinden geçtim, akp'nin çatır çatır vatandaşlık verdiği tiplerden bu vatandaşlığı geri alacağız bile diyemeyen saçma sapan bir parti.

chp'nin götüne yama olmak için dünyaya geldiği çok açık. başarılar...
En büyük muhaliflerinden biri olan Nihat Genç'in videosuna reklam vererek yapacağını yapmış. Ahahaha... iyi partiden ben de pek hoşlanmam ancak bu hareket çok kurnazca. Öte yandan mantıklı da. Neylesin parti kendisine oy verenleri, vermeyenlerin oyunu toplayacak değil mi *

görsel
daha iktidara gelmeden adamları belediyelerine giriyor. hiç sevmiyorum.