bugün

tamamı "Kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir" olan ve de buhari'de geçen hadistir.

haklarında böyle denildiği halde kendisine saygısı olan bir kadın nasıl müslüman olabilir anlamak güç...

başka?

Kadınların dinleri ve akılları eksiktir. (Buhari)

Namazı bozan şeyler kara köpek, eşek, domuz ve kadındır [Sahihi Müslim, Salat 265; Tirmizi Salat 253/338 Ebu Davud, Salat, 110/720]

Uğursuzluk üç şeyde vardır: Kadında, evde ve atta [Ebu Davud, Tıb, 24/3922; Müslim, Selam, 34/115 Buhari, Nikah, 17/4805]

Çok lanet ediyor ve kocalarınıza karşı nankörlük ediyorsunuz. Aklı başında bir erkeğin aklını sizin kadar çelebilen, aklı ve dini eksik başka bir varlık görmedim. (Müslim, iman, 34/132; ibn Mace, Fiten 19/4003)

ya islam alimlerinin görüşleri? buyurun:

“Kadınlara danışmayın, onlara muhalefet edin. Kadınlara muhalefet edin, zira kadınlara muhalefet berekettir.” (Kadınlara Dîni Bilgiler 44,45 Suyuti, Leali II, 147; ibn Arrak, Tenzihü'ş Şeria II, 210)

“Kim ki karısına itaat ederse Allah (cc) onu yüzüstü cehenneme atar.” (ibn Arrak II, 215)

“Takma saç takan ve taktıran, kaşları incelten ve incelttiren, dövme yapan ve yaptıran lanetlenmiştir.” (Ebu Davud, Tereccul 5)

“Eğer bir kadın peruk takarsa, eğer kol ve yüzüne dövme ya da ben yaparsa, yüzünden ve kaşlarından cımbızla kıl aldırırsa, yüzüne güzellik vermek için şekil değiştirirse lanetlenmiştir.” (imam Şarani, Uhudül Kubra)

“Bir hadise göre ashabı kiram karılarının pencere ve kapı aralıklarından dışarıyı seyretmelerini ve erkek görmelerini önlemek üzere evlerinin pencerelerini sıkı sıkıya kapatırlar, dışarıya bakanlara dayak atarlardı.” (imam Gazali, ihyayı Ulumuddin 2/122)

“Kadınları zarar vermeyecek miktarda aç, aşırı gitmeyecek kadar da kı- yafetsiz bırakınız. Çünkü kadınlar iyice doyar, güzelce giyinirlerse onlar için dışarı çıkıp gezmekten daha sevimli bir şey yoktur. Fakat onlar biraz aç, biraz da çıplak kalırlarsa onlar için evde oturmaktan hayırlı bir şey yoktur.” (ibnül Cevzi, Mevzuat, 2; Suyuti, Lealil Masnua 2/154; ibn Arrak, Tenzihüş Şeria 2)

“Kadınlarınıza evlerinin kapısında oturmamaları için yeni elbise yaptırmayın, çünkü elbiseleri güzel ve yeni olursa kalplerine dışarı çıkmak arzusu gelir.” (imam Gazali, Kimyayı Saadet; ibn Ebi Şeybe, Musannaf 4)
(bkz: kopyalamışsın ama tam yapışmamış)
kimisinin "kopyalamışsın" demesine vesile olan hadistir.

lan eblehler, kopyalamayıp, kafama göre yazdığım şeyleri "hadistir" diye mi yutturmaya kalksaydım?

soruyorum ama aslında cevabınızı biliyorum. böyle yapsaydım hoşunuza gider, "aha da ateist hadis uyduruyor" diye çıkardınız işin içinden.

tabi doğrusu neyse onu kopyalayıp, aynen verince işinize gelmiyor. zira söz konusu hadisleri inkar etmeniz mümkün değil. geriye kalıyor dansöz gibi kıvıra kıvıra tevil etmek. eh, ben de o hallerinizi görmekten zevk alıyorum. kim sevmez ki dansöz oynatmayı?