bugün

güzel insan olmak demek güzel düşünmek demektir. sevgi dinimiz olmalı.
çevresinde ki insanlara yardımcı olmaktır.
vicdanlı olmak. Bir insanın her şeyden önce ruhu orospu olmayacak. Ruhu orospu olunca vicdan da kalmıyor. Her türlü şerefsizliği, haysiyetsizliği, adiliği yapıyorsun o zaman. Zerre de utanmıyorsun. Yalanlara sarılıyorsun, yalanların gerçeklerinle birbirine karışıyor, neyin doğru neyin yalan olduğunu unutmaya başlıyorsun. Her yalanın ortaya çıktığında da yüzünün kızarması, utanma gibi duyguların kalmıyor, şerefsizliğin dibine vuruyorsun yani. Yaptığın hiçbir reZilliğin ortaya çıkışı seni utandırmıyor. Bu sefer de karşındaki insanı salak salak bahanelere sığınarak suçlayıp, vicdanını rahatlatmaya çalışıyorsun. Ama o vicdan öyle rahatlamaz. O kadar şerefsizliği, haysiyetsizliği, aldatmayı saçmasapan bir konuya sığınarak meşrulaştıramazsın. iyisi mi; kötü, suratına bakılmayacak, karakter yoksunu bir insan olarak yaşamayı seçersin. Artık tüm o insanlık dışı davranışların senin hayat tarzın olur.

O yüzden dostlar; iyi bir insan olmanın ilk şartı iyi bir vicdana sahip olmaktır.
iyiyi kötüyü bir kenara bırakıp -insan- olun. hatalarınızın size kötü sıfatı getirmesine izin vermeyin.
tek bir şartı yoktur.

- niyeti her zaman halistir.
- vicdan sahibidir.
- merhamet ve şefkat sahibidir.
- iyilikseverdir kimseden karşılık beklemez.
- ve dürüsttür.
doğruluktan ayrılmamak...
sağlıklı düşünebilmek.
kendinle barışık olmaktan geçer.
cami yaptırmak!?
özsaygı.
iyi bir insan olan iyi bir arkadaşa sahip olmak.
Dürüstlük.

Her ne olursa olsun dürüstlük.
Kişisel çıkarlar güderek insan ilişkilerini yürütmeye çalışmamak.
iyi bi insan olmak kaygısı.
yeterli.
insan olmak.
Alabileceğin en büyük intikam; affetmektir ve bazen karşınızdakine verilebileceğiniz en güzel cevap; gülüp geçmektir.
kendine saygı duymaktır elbet.
önyargılı olmamak.
iyinin ne olduğunu temellendireceği bir din veya ideoloji veya hedefe giden herşey mübahtır anlayışı.vicdan olabilir ancak vicdanın kandırılabilecegini ve temelinin olmadigini düşünüyorum. yani hitlerinde bir vicdanı vardı. esir kamplarıni ziyaret etmemesinden dolayı vicdanını kandirıyordu
Ne yapıyoruuuz önce kendimizi seviyoruz, tüm hatalarımızı kabulleniyoruz, tüm pişmanlıklarımızdan arınıyoruz.
güvenilir biri olmak şarttır. eğer güvenilir bir insansan senden asla zarar gelmez.
Güvenilir olmak la zerre alakası yoktur.

Ne güvenilir arkadaşlar tanıyorum orospu çocuğu hepsi adam bile öldürebilecek kapasitede o derece.

iyi bir insan olmanın tek bir şartı vardır oda vicdan.
Ben iyi değilim o yüzden bilmiyorum.
Vicdandır fakat bazen ağzından çıkanı kulağı duymayan vicdanlı bi insan olmanın da önemi yoktur.
gülümseyebilmektir.