bugün

o zaman ben niye sokakta çocuğunu her döven anneleri başörtülü görüyorum, diye soru sorulması gereken yargı. ben kalkıp da, başörtü takanlar iyi anne olamaz, arkasında durulacak "gerçek" diyor muyum? demiyorum. niye demiyorum? çünkü, annelik giyim tarzına bağlanmayacak kadar karmaşık bir olgudur. ha o dövenleri de, allah ıslah etsin. benim içim sızlıyor be kadın, senin hiç mi sızlamıyor.
hassiktir diyorum... (bkz: osman baydemir)
anne olmanın başörtülü başörtüsüz olmaya bağlı olduğunu zanneden gerizekalı tespitidir. bir annenin içinde çocuğuna karşı sevgisi sonsuzsa onun başörtülü başörtüsüz olması önemli değildir.
(bkz: örümcek beyinliler bile daha beyinlidirler).
ağızımı kapatıp bi yerimle gülmek istediğim konu. o zamanla bu zaman bir değil annelik kutsaldır . her gün haberlerde görüyoruz annesi çocuğunu camiye bıraktı gibi haberler. hepside türbanlı .işler tersine dönmüş mü ne .
annelik bu kadar küçültülemez anneliğin anlamını bilmeyen beyni küçük insan.
tabı bunun saç boyası var , yemeğe saç kaçması var , zamanın bi bölümü o saçı yapmakla geçer hı bide fönüydü filan ekonnomık olarak da zarar. en iyisi kazıtlalım en iyi anne kel anne!
senin annen in mesleği ne? diye sormak istediğim yazardır. madem bu kadar zirvedeyiz al sana zirve...
insanları hala ve hala cismi bir varlıkmış gibi görüp şeklen değerlendirmeye çalışma çabası,bunu diyenden anne olsa nolur baba olsa nolur!
gerçek olmayan tespittir.Anneliğin hiç bir şekilde yüzdeki boyayla, üstteki kıyafetle, baştaki örtüyle ilgisi yoktur.hiç bir örtü bir anneyi mükemmel yapamaz.
anneliğin ne olduğunu bilmeyen bir beyinin sıçtığı başlıktır. bir de benim aklıma şu geldi müge anlı'nın programlarını takip etmem ama orda bir kadın vardı dilber fırtına diye çocuğunu öldürmüştü ve başı da gayet örtülüydü.hani böyle derler adama biz mükemmel değiliz ama başörtülülerin de hepsi melek değil sonuçta. öldürenler varsa çocuklarını bunların içinde bizim içimizden de mükemmel anneler çıkabilir. gerçek mi bu başlık ya.
anasının doğurmadığı, resmen sıçtığı, troll mü desem hayvan mı desem ot mu bok mu desem bilemediğim varlığın saçmalıkta doruğa ulaşmasıdır. *

not: annemin başı açık. ama annelere böyle saçma sapan sebeplerle dil uzatanın anasını *, her ne sebeple olursa olsun, bu böyle biline.
Iyi anne olmanin cocuga sevgi sefkat ve iyi bir egitim vermeyle alakasi vardir ki, bunlarin basörtüsüyle ilgisi yoktur. Basi acik olmak, tirnagi uzun olmak vs vs bunlarin iyi anne olmakla dogrudan baglantisi olamaz. Kisa tirnakli ojesiz olan iyi annelik yapamayabilir ama tirnaklari uzun ve ojeli olan da yapabilir yani. yok böyle bir denklem. Basörtülülere herhangi bir sebeple genelleme yaparak baslik acanlar gibi basörtüsüzlere de genelleme yaparak baslik acmaya gerek yoktur. Cünkü bu yöntem ikisi icin de yanlistir. Genelleme yapmak yanlistir. özellikle söz konusu olan annelik gibi kutsal bir duyguysa.
doğru genellemedir efendim. bunların büyük kısmı alış-verişlerde konken partilerinde boy gösterirler. dolayısıyla çocuklarına gerekli ilgiyi gösteremezler.
iyi bir anneliğin açıklık ya da kapalı olmayla uzaktan yakından bir alakası olamaz. Böyle düşünenlerin aklından şüphe ederim!
Kötü annesini, başörtüsü olmadığı için kötü zanneden yazarın söylemidir.
Ayrıca sanırsınki başörtülü kadınlar, hiç süslenmiyor, süslenmek için hiç para harcamıyorlar.
Diğer yandan biz kurtuluş savaşında, sözlüğe entry giren yazarda görmedik, başlık sıçanda. ama var işte.
siz trollsünüz evet kabul edilmiştir.

annelerimize yaptığınız saygısızlığı, biz aynı şekilde annelerinize saygısızlık ederek dile getirmeyeceğiz. merak etme troll kardeş.

seni annen iyi yetiştirmiştir, muhtemel öyledir. sende bir bozukluk var apaçık ortada. hangi zihniyetin yeşil zehri üzerine aktı kardeşim?

bu türban meselesi, başörtü meselesi annelerimize (!) (dikkat en kutsal varlıklardan, bizi doğuranlardan, gecesini gündüzüne katıp da bizi büyütenlerden bahsediyoruz!) kadar uzandı.

kötü anne yoktur! özünde tüm anneler iyidir!
çevrenin etkisinde kalıp kötülük yapan anne vardır.

sizde kötü değilsinizdir belki, kim bilir!

kötü zihniyetin ortasında kalmış zavallısınızdır!
beden yaşı kaç olursa olsun zeka yaşı henüz bir elin parmaklarıyla gösterilebilecek kadar olan yazarın sıçtığı tanım.
sözlüğün çivisi çıktı artık, yazar diye yazan arkadaşlar bu işi kendi hayalgüçleri ve kabullerinin verdiği sonsuz güvenle akıl süzgecinden geçirmedikleri gibi savlarını sağa sola tutarsızca saçmaya, sıçmaya başladılar.

bu kadar üstünkörülük ve tekdüzeliği, cahil diye nitelendirdiğimiz insanın özelliklerinden olduğundan bahsediyorsak e bu aynı şey değil midir?
hep bir tarafa ve keskin fikirlere bölme amaçlı başlıklar açarak nereye kadar.
(bkz: eyşan)

(bkz: fena)
ana olmanın kılığı kıyafeti olmaz.o yüce duyguyu içinde taşıyan herkes anadır,fedakardır,çocuğuna canını bile verecek olandır.sözlük bırakın bu basit muhabbetleri.büyük değerleri harcamayın.
anneliği temelsiz bir teoriye dayatan bir önermedir. başında örtü altında dar kot gözünde sürme yırtıcı baykuş gibi bakan insanlar gördüm yeğen.
"beynim yok ama başlık sıçabiliyorum" demenin diğer yolu.
9 ay karnında taşıdı. 1 sene emzirdi. 18 sene büyüttü. Cebime harçlık koydu. Derdimi dinledi. Akıl verdi. Odamı bok götürmesine mani oldu. Kıyafetlerimi temizledi, dikti. Bütün ergenlik çemkirişlerimi anlayışla karşıladı. Baş örtüsü olmamasından dolayı iyi olarak kabul edilmiyorsa sokayim öyle baş örtüsüne arkadaş.
genellemedir. yanlış bir önerme olma olasılığı, doğruluğundan kat ve kat fazladır.
güncel Önemli Başlıklar