bugün

görsel

görsel

Yazar Mehmet Eroğlu'nun aynı adlı romanından uyarlanan polisiye-suç temalı film.

Ay yapım filmi netflix için hazırladı.

Başrolde; nejat işler yer almaktadır.

20 Şubat'ta Netflix'te...

√ Netflix tarafından paylaşılan tanıtım bülteninde filme dair şu ifadeler kullanılıyor:

"Hayatınız boyunca kimseye zarar vermediyseniz gerçekten iyi bir insan olduğunuzu söyleyebilir misiniz?

Sadık (Nejat işler), kötülüklerle dolu bir dünyada iyi bir adam olmak için çabalamaktadır. Şimdi bu sıra dışı özel dedektif, zorlu bir vakayı çözmeli ve bu süreçte yolunun kesiştiği dört kadına yardım etmelidir. Çetrefilli bir kayıp vakasına bulaşınca iyilikle kötülük arasındaki çizgi bulanıklaşır ve Sadık iyi bir insan olmanın anlamını sorgulamaya başlar.

Mehmet Eroğlu imzalı roman üçlemesinden uyarlanan bu gerilim filmi; mafya adamları, insan kaçakçıları ve sadist katillerin dünyasına adım atan bir özel dedektifi konu alıyor."

https://www.birgun.net/ha...0-subat-ta-yayinda-417447
Bir romandan uyarlandığı söyleniyor, okuduğum bir yazar değildir, sanırım çok şey de kaybetmemişim. Filme gelince, romanda var mı bilemem de filmde çok fazla fikir araklaması mevcut. Tespit edebildiklerim: 1) Adalet-The Equalizer filminden: McCall'un saniyeleri sayma ve genç fahişelerle arkadaşlık kurma özelliklerinden apartma, ama McCall çok daha kaliteli ve seviyeliydi. 2) Eyes Wide Shut filminden zenginlerin sapkın ritüelleri. 3) Bukowski'nin Pulp romanı dedektifinden ve konusundan çaktırmadan apartmalar. Önce özgün olup sonra karşımıza çıkmayı ne zaman deneyeceksiniz acaba? Bir de Allah rızası için şu Balat'ı rahat bırakın artık. Bir aralar Samatya'ya dadanmıştı filmciler şimdi Balat. Yahu iki adım ötede Cibali var, Küçükmustafapaşa var mesela. Biraz daha zahmetle Zeyrek, Fatih, Karagümrük, Çarşamba Sultan Selim. Değiştirin biraz.