bugün

ilginç bir şekilde diğer sözlüklerde tutan entryler bu sözlükte alıntı olarak en beğenilen oluyor..

bu hafta da bir tane ekşi bir tane de inci sözlük entrysi ilk 5'te..
uludağ sözlükten daha sert editör kadrosuna sahip oluşum.
şu anda çaylak durumunda bulunduğum sözlüktür. tekrar yazar olmak yada silinmek için gerekli bulunan 10 giriyi gireli 1 hafta olmasına rağmen, hala çaylak modundayım. işe yöneticiler bakımından bakarsak, uludağ sözlük, itü den çok daha iyi. buranın yöneticileri, çok daha rahat ve yazarı strese sokmayan kaliteli, yöneticilik vasfını kaldırabilen adamlar. itü de durum tam tersidir. sadece küfürlü ve saçma bkz ları bulunan adamlar sorunsuz şekilde yazarken, benim gibi yazarların üst üste 2 mesajını silip, çaylağa düşürüyorlar. şu sözlük, bu sözlük diye taraf tutmuyorum ancak, itü sözlük, giriler ve yazarlar bakımından uludağ sözlükten daha kaliteli, buda işin gerçeği.
nedense arayüzü bile bana soğuk gelmektedir. orada da yazmaktayımdır ayrıca.

(bkz: uludağ sözlüğe yalakalık yapmak)
radyosu oldukça iyi olan sözlük.
mesafelidir.
bilgi entryleri veya görüşünü ifade etmiş olduğun entryler eksi yağmuruna tutulmaz.
eklemece: garip sebeplerle entryler silinmez. bkz.larla uğraşılmaz.
arayüzü karmaşık, kullanışsız berbat olan sözlük.
gereksiz detaylara fazlasıyla yer veren sözlük oluşumu.
an itibariyle, veritabanındaki problem sebebiyle ulaşılamayan oluşum.

edit: arkadaşlar düzeldi.*
küçücük sözlükcük içi dolu yavşakcık.
az ama öz entryli yer. öylesine bir gireyim dedim. 2-3 tane entry okudum. gayet başarılı. ya moderatörler kalitesiz entryleri siliyor ya da yazar alımı çok titiz gerçekleşiyor. bilemedim. uludağ'a da filtreli sistem gerek.
üzerine ölü toprağı serpilmiş sözlüktür. kimse entry girmiyor la. evet.
uludağ sözlüğe nazaran yok denilcek kadar az olan bir troll listesi vardır.

başlıkların çoğu bilgi amaçlı, futbol, siyaset ve dinden uzak.
gereksiz başlıklar ve entryler de çok az.

tek bi kusuru var.
yazarlar buraya göre çok soğuk. muhabbet etme ihtimali buraya göre çok düşük.
siyasi, din özellikle nesil tartışmalarının eksik olmadığı bir sözlük. olumlu tek özelliği, oylama yapıldığı zaman uyarı olarak gelmesi.
duyurular kısmını sevdiğim sözlüktür. gerçekten çok işe yarıyor. burada da öyle birşey ola ya.

edit: varmış, teşekkürler ghetto agent.
arayüzü kullanışlı olan sözlük. sizden sonra yazılanları görebilmenizi sağlayan butonu, girinizin kaç oy aldığını görmesi, giriniz oy aldığında bildirim gelmesi, favori, kamuoyu gibi uygulamalarıyla diğer sözlüklerden daha iyidir. ancak az yazılır. az ziyaretçisi vardır. çok trolü vardır. feyk hesabı olan çok yazarı vardır. yani kurucuları elinden geleni yapsa da yazarları hak ettiği yerden uzakta tutmaktadır sözlüğü.
pek sevmediğim bir oluşumdur. uludağ dururken orada ne işimiz var diyorum.
yazarlığımı en aktif yaşadığım sözlük. insan itü sölük yazılımına alışınca başka sözlüklerde yazmak pek istemiyor. ulu sözlüğe nazaran giri (orada giri deniyor. ve biliyorum hepiniz bundan haberdarsınız) ve açılan başlık sayısı daha az ve fakat alınan tepki daha hızlı
(bunu inkar edemezsin) ilerliyor. itü sözlüğün samimiyetsiz ve soğuk bir kuruluş olduğunu düşünen yazarlar var burada. yalnız bence asıl soğuk ortam burada mevcut. ulu sözlük ile itü sözlük arasında tanım farkı da var. itü sözlük özgürlüklere daha çok izin veriyor. burada uçurulman anlık bir iş. ve ayrıca nick altı hoşgeldin faslı burası kadar çok değil. iyi ki de değil yoksa
uludağ sözlüğe benzerdi.

tanım: göz bebeğim.
şimdiye kadar bulunduğum sözlükler içerisinde en keyif aldığım, en çok ortamına dahil olduğum, en aktif olduğum ve kendimi en rahat ettiğim sözlüktür. buradaki yazarlarla eyleme katılmışlığım, oturup bir şeyler içmişliğim, dertleşmişliğim vardır. akademik anlamda da bendeki yeri ayrıdır.
tam bir bilgi küpü olan uludağ yazarlarınında pek sevdiği yenilesi sözlük.
birden fazla hesabı olan pek yardımsever yazarların o fazla hesabı şahsıma bağışlamalarını en samimi duygularımla rica edeceğim sözlüktür.
hakkında bir inceleme yapılmış sözlük: http://www.sosyotrend.com...eri-vol-1-itu-sozluk.html
an itibariyle çaylaklıkla içine girdiğim sözlük.
samimi ortamı olan sözlük. ayrıca şahsımın yazar olduğu sözlük. kaliteli giriler mevcuttur.
Farklı bir nick ile 2 yıldır yazarlık yaptığım sözlüktür. Gerçekten orada yazarlık yapmak insana ayrı bir keyif veriyor, diğer sözlüklerden farklı bir yanı; kolay ve rahat kullanılmasıdır, görsel ögelere fazlaca önem vermektedir. Sağ frame'de duyurular, sözlükte online olan yazarlar, başlıkla ilgili görseller, o anda yayında hangi programın yapıldığı vs.. elinizin hemen altındadır. duyurular kısmında bir şey paylaştığınızda samimi bir şekilde yardımcı olmaya çalışır yazarlar. kanka listenize eklediğiniz yazarların yazdıkları girileri takip etme imkanınız vardır, olay butonu aktiftir, sözlükle ilgili gelişmeler düzenli olarak paylaşılır. oylandığınızda kırmızı buton yanar, profilinizde oylanma oranınıza göre statünüzü hemen görebilirsiniz.

Elbette iyi yönleri ağır basar fakat bazı boklukları da vardır bu sözlüğün. Gün içinde sol framdeki başlıklar neredeyse hiç değişmez. sözlük yazarlarının itirafları, aşk meşk, zart zurt konular vardır. Celebrityleri de pek bir burnu havadadır. zirvelerde tanışan megalomallar birbirlerinin nick altlarında sevişken çiftleri oynarlar ama sokakta birbirlerini görseler selam vermezler. Bazı yazarlar çok kaliteli, bazıları ise trolcan. Trolleri bile meşhurdur, din ve siyaset konularında herkes ulema kesilir. Nick altı savaşlarından yazarlar birbirlerine laf giydirmeye çalışırlar ama kimse kimseyi s. klemez. yazarlık yaptığım sözlükler arasında en eğlendiğim sözlüktür şu zamana kadar, umarım kalitesinden ve çizgisinden ödün vermez..
güncel Önemli Başlıklar