bugün

hala eksikleri olan itunes un yeni sürümü. görünüm güzel olmuş tabi.
Bilgisayarıma bir türlü kuramadığım program. Bugün tam olarak 6 saatimi yemiştir bu.

3 gün kadar önce iOS 9'u telefonuma yükledim. Saçma bir sürüm olsada eh işte pek şaşırmadım. Bu 2-3 günlük süre içinde bazı uygulamalar çökmeye başladığı gibi 3 gb boş hafızam olmasına rağmen sistem güncellemesiyle 300mb'a kadar düşmüş. (16gb 5s)

Mantıklı bir insanın yapması gereken, bu sorunlar karşısında yedek alıp telefonu sıfırlamasıdır. Ben de öyle yaptım. Bilgisayara telefonu bağladım. (Windows 7 64 bit) itunes'ta sorunsuz bir şekilde yedeklememi yapıp bitince ne olur ne olmaz diye bağlantıyı kopartıp telefondan sıfırlama işlemine başladım.

Sıra kuruluma geldiğinde telefonu itunes ile geri yükle dedim, kabloyu bi taktım o da ne!?! "Yazılımınız aygıtınızın sürümünü desteklemiyor" uyarısıyla beraber güncelleme talebi var. Neyse tamam dedim.

indirdi cihaz itunes'u ama kurulum aşamasının en sonunda hata verip kapanıyor. 2 kere daha indirip kurdum olmadı. Antivirüs vb her şeyi sildim kaç kere reset attım güvenli modda çalıştırdım bilmiyorum. Sonra siteden sıfırdan indirir gibi indirdim kurulumda yine tırt. Yardım sayfasındaki tüm adımları uyguladım tırt. En son destek ekibinin araması için randevu aldım.

Elimde kalanlar; ağızına sıçılmış bir bilgisayar, verileri kaybedilmiş bir telefon ve kaybolan 6 saat.

Emeği geçen herkesin ak.