bugün

"Hiçbir şey geçmez. Geçen sadece zaman."

görsel
ilk defa bir bodrum katı ya da gecekondu gibi bir izbede geçmeyen zeki demirkubuz filmi, eninde sonunda o üstlerinde eğreti duran üst orta sınıf kimliğini bırakıp (ya da o kimlik içlerinde patlayıp) gecekonduya geri dönüyorlar o ayrı.
can sıkıntısından yazmaya karar verdim. Ama şimdiden pişmanım amk.

Amaçsızlık genel tema. "tam buldum, amacım şu" diyorum, geliyor "koy amına eninde sonunda zaten sıkıcı hayata döneceksin" düşüncesi. yani tamamıyla nihilizmin vücut bulmuş haliyim.
"bunu olumlu yöne kullanabilirsin" diyorum ama nihilizm işte amınakoyim neyini olumlayayım.
acaba "kendini gerçekleştirme" olayına vakıf oldum da benim mi haberim yok.
hay s*k*m uyumaya gidiyorum ben.
Kampüs otobüsünde ki beyaz gömlekli kız burdaysan beğen ben seni bulurum.
14.20 istanbuldan eskişehire giden kamilkoçun otobüsündeki 36 numaralı yolcu. Allah affetsin çok baktım sana çünkü çok güzelsin. Buda burda kalsın ulaştırın bunu. Tarih 13.10.2019.
dünyaya pozitif bir katkım oldumu bilemem. olduysa bile farkında değilim. ne elden düşürülmeden okunan bir kitabım, ne şahane denilerek millyarlara el değiştiren bir resmim, ne sevgiliye okunan bir şiirim, nede dile pelesenk olmuş bir şarkım var. ancak henüz hayattayım ve herşeyi başarabilme umudum var.
Beni bu güzel şarkılarla tanıştırdığın için müteşekkirim, senin adına oynatma listesi hazirladim ve ne zaman seni düşünsem direk o listeden bir parça acıyorum.

"Maya the bee" Kahretsin keşke nikimi senin için maya the bee yapsaydim. Aslinda hic bencil değilimdir seninle birlikte olamasakta anilarimiz icin bunu yapabilirdim. Belkide kendime acı çektirmek istememiş olabilirim. Artik genel olarak standart seviyede kararlarımi düşünmeden refleksiv olarak veriyorum o anlardan birisi olmali.
Seni birakmamaliydim hatali olduğumu fark ettim ama o sözler ağzımdan çıkmıştı bir kere. Umarim bir gün bunun farkina varirsin. Hayatımda gördüğüm en güzel kadindin, gülüşün kalem firlatisin, omuzuma vuruşun, gözlerinin dolmasi ve göğsümde ağlaman hıçkıra hıçkıra ağlaman bile güzeldi.

Beni affet, gene bir cumartesi sabahi gözlerimde yaş, kulağımda ses, kalbimde sizisin.

The neighbourhood - let it go
Su anda çalan...
https://m.youtube.com/watch?v=wGJ8ixlfKUs
Hic sevmedigim halde bir pazar sabahı gene buna denk geldim ve itiraf etmek istediğim asil şey ise hic sevmedigim halde dinledim. Keşke burada olsaydın ben her pazar senin için avril dinlerdim. Arada uğruyor musun yanıma cok merak ediyorum...

Eski püskü penceremin çerçevelerinden içeri sizan soğuk kulağıma neler fısıldıyor bilsen.
Aldatmanın ve aldatılmanın insan psikolojisi üstündeki meşakkatini ve itiraflar derinleştikçe de yaşanılan hüzünle harmanlı rahatlama hissini anlatan zeki demirkubuz filmi.
Mazlum ve zalim rolünün tek bir karakterde toplanmasını sevdim, hiçbir olayın göründüğü gibi olmadığını göstermesini de.

"Sen de çok acı çekiyorsun. Acı çekmek bir şey değil ama, neyin acısını çektiğini bilmemek kahrediyor insanı. için için çürüyorum. Korku içinde, şüphe içinde ölüyorum. Ruhumu kemiriyor bu. Artık dayanılır gibi değil."
canlı okey dönüyorum ve çişim geldi biri gelip benim yerime devam etsin.ewed
Böyle bir dönemde, böyle bir ülkede ve böyle bir yönetimin içine doğduğum için hayata çok sövüyorum. Üstüne bir de korona çıktı! Hahahhahahah
çok pis çişim geldi ama oyundan kalkamıyorum.ewed
çişim geldi sözlük. nerde buranın toleti.ewed
O kadar dengesiz bir insanım, ruh halim ve dusuncelerim o kadar karman çorman ki kendimi anlamak için verdiğim çabada sık sık yorgun düşüyorum.
gece gece kudurmuş insanların başka amaçla açılan başlıkları kullanması. keşke dizden yukarısını atsaymışsın devamında toynak gelecek gibi hissettirdi.
sanırım sevgiye olan muhtaçlığım gün geçtikçe artıyor ve psikolojimi etkiliyor.
Bu gece de bi selam mesajı bekliyorum.
Yıllar sonra girdiğim entry nin mobbing başlığı altında olması çok canımı yaktı sözlük isterdim ki daha mutlu ve umutlu konularala yazılarla geleyim ama... Hiç bir anlami yok
Mahallede bir köpek var bir ayağı kırılmış hala araba kovalamaktan vazgeçmiyor, işte o köpek benim kalbim.
son zamanlarda en çok yaptığım ve sanırım asla da pişman olmayacağım durum.
Bazı şeyleri kendi içinde halledememek, bu dünyadaki en çıkmaz sokakmış.
Bana yalan söylediğini biliyorum, farkındayım, yalanına inanmak istiyorum herşeyin farkındayım sana o kadar çok alışmıştım ki o kadar çok sevmiştim ki. Evet çok kıskanıyorum çok özlüyorum ama gururumu bir kenera bırakıp sana daha ne yazarım ne ararım. Artık yüzüne dahi bakmam sen gelsen bile. Zaten sende gelmessin bir babanın kızını sevdiği gibi tertemiz saf duygularla sevmiştim seni halada seviyorum bakma sevmiştim dediğime. herşey yanyanayken güzelmiş gözden uzak gönüldende ırak olur dedin ve mesafeleri bahane ettin ankara - istanbul arası kaç saat lan. !!!! biz yaradanıda görmeden sevmedik mi ilahi bir aşkla.... keşke sende çabalasaydın keşke sende uğraşssaydın ama en büyük pişmanlığım kendimden taviz verip sana değer vermekti... bundan sonra kimseye göz yummam. Düşeni öpüyorlar abi buda benim itirafım olsun..
Sevdiğim kişilere sportif listesi gönderebiliyorum.
kadın olmama rağmen hemcinslerimin samimiyetine inanmıyorum hepsi yapmacık ve içten pazarlıklılar nokta.
Çok seviyorum. Deli gibi aşığım ona.