bugün

içimizdeki kansızların görmesi gerekendir.
ya tamam erdoğan'ı ben de sevmem, referandumda da monarşiye hayır diyeceğim ama bu sikiklere ne oluyor onu anlamadım ben?
--spoiler--
ımmhh.. savaş başlatmak için barış konferansından daha güzel bir yer düşünülemezdi<sherlock holmes 2>
--spoiler--

(bkz: barış konferanslarıyla ünlü ülke) : isviçre.
Yillardir benim savundugum fikri dile getirmis adamlar. Yillardir yurtdisindayim, yillardir turkiye'de yasayan insanlarin yonetilmesi adina oy kullanmadim. Bu iki yuzluluktur. Yilda 10 gun turkiye'ye gelip tatil yapmam veya sadece turkiye cumhuriyeti pasaportu tasimam bana oy hakki vermez. Adamlar bunu anlatmis siz kufur ediyorsunuz. Erdogan'in yurtdisi secmen silahi kac secim kazandirdi baktiniz mi? Bosna'da ve bilimum musluman agirlikli ulkelerde mitingler yapiliyor, paralar harcaniyor. Devlet erkani devletin parasiyla oy topluyor...

Yazik cok yazik.
Anlamayanlar için;

"kendi değerlerimizi kimseye dayatmıyoruz. dünyaya nasıl işleyeceğini söylemiyoruz. ama isviçre'de bizimle yaşamak isteyen insanlardan da beklentilerimiz var, ve tabii ki sizlerden de isviçre'de yaşayan sevgili türkler. burada yaşayan herkes değerlerimize saygı göstermeli, yararlandığı özgürlükler için bir duruş sergilemelidir. herkes için eşit haklar, düşünce özgürlüğü ve kuvvetler ayrılığı.

her kim ki kendi ülkesinde diktatöryal bir yapı istiyorsa, buyursun yapsın. ama kendi ülkesinde o diktatöryal yapıyla yaşamak şartıyla"

Yani adam diyor ki, burda skin tşşaana denk yaşıyorsun orda ki yurttaşlarının diktatörlükle yönetilmesine hangi hadle ve yüzle evet diyeceksin burası özgürlükler ülkesi sen bu ülkenin herşeyinden faydalanıp kendi vatanın için özgürlüğe mi engel olacaksın beyinsiz ?!

Müthiş özetlemişler vallahi tebrik ettim blick'i.
meseleyi halen akp meselesi sanan kansızların görmesi gereken manşettir.

ama iyi oluyor evet oyları yükseliyor allah razı olsun ısviçre. ve avrupa.
--spoiler--
Her kim ki kendi ülkesinde diktatöryal bir yapı istiyorsa, buyursun yapsın. Ama kendi ülkesinde o diktatöryal yapıyla yaşamak şartıyla» ve «Biz isviçreliler için kabul edilemez olan; buradaki özgürlük ve hukuk devletinden faydalanıp, bunların kendi ülkesinde kaldırılmasını istemektir.»
--spoiler--

Burada efelik yapma git yapacaksan ülkende yap ve yaşa demişler.

Bizdeki

Eğer Kürtler kürdistan istiyorsa siktirsin gitsinler gibi düşün.*
çevirisini yani yazılanları okuyunca bir gerçeği anlattığını görüyoruz ve isviçre gazetesinin bu yazısını bir türk gazetesinin yazmaması asıl kötü olan o gerçi yazsalar içeri atılırlar bir şekilde. hangi ülkenin vatandaşı olursan ol başka bir ülkede onlarca yıldır yaşıyorsan yada yılda bir kere ülkene geliyorsan ve yaşadığın ülkede refah özgürlük içindeyken burda tam aksi yönetim için oy vermek haksız bir durum. bunu güzelce de anlatmışlar.
Mantıklı manşettir. Turkiye deki gazeteler biraz zorlanır böyle başlık atmakta.

Bu ara aklin yolu bir.
evet çıkmasını sağlamak için atılan manşettir.

(bkz: rte nin rothschild ve siyonistlere verdiği söz)
bunlar belki bu kadar ilgilenmese hayır çıkacak. ama bunlar gibiler yüzünden evete gidiş var. ben bile lan kimin safındayım diye düşünüyorum, dur bir daha okuyayım şu yeni anayasayı diyorum da öyle kendimi toparlıyorum.
Akp nin yardımına isviçre yetişti. siz medyanın politikacıların her daim samimi içten olduğunu düşünüyorsanız sizi üç evetle uğurluyoruz.
Oy kullanmayacak ülkenin vatandaşlarının gazetesinde atılan manşete göre evet veya hayır oyu verecek vatandaşlarımıza acıyorum. Elin fikri olmasa sizin zikriniz olmaayacak.
Benim bakanim hollandaya, almanyaya gidince ulke ici sorunlarinizi buraya tasimayin olur ama basta da bu orospu cocuklari manseti atar.

Zaten pkkda bizim ic sorunumuz degil zaten bu yuzden cirit attiriyorsunuz orada.

Batinin her zamanki ikiyuzlulugu, her zamanki orospu cocuklugu.
Avrupa ülkelerinin, ABD'nin Türkiye'deki seçimlerle neden bu kadar ilgilendiği anlamak mümkün değil. Sizene amk.
Herifin asıl niyetinin diktatörlüğünü resmileştirip götünü kurtarmak olduğunu isviçreliler bile anladı, bir bizim koyunlar anlayamıyor.
ülke içindeki haysiyetsizleri ve namussuzları oldukça mutlu etmiş manşettir.
öğdövön döşmönlöröğğğ.
eline sağlık blick gazetesi dedirten yazıdır. gayet güzel ifadeler yapmışlar. özellikle "buradaki özgürlük ve hukuk devletinden faydalanıp, bunların kendi ülkesinde kaldırılmasını istemek" ve "Her kim ki kendi ülkesinde diktatöryal bir yapı istiyorsa, buyursun yapsın. Ama kendi ülkesinde o diktatöryal yapıyla yaşamak şartıyla" kısmı tam isabet sözlerdir:

"«Her kim ki kendi ülkesinde diktatöryal bir yapı istiyorsa, buyursun yapsın. Ama kendi ülkesinde o diktatöryal yapıyla yaşamak şartıyla» ve «Biz isviçreliler için kabul edilemez olan; buradaki özgürlük ve hukuk devletinden faydalanıp, bunların kendi ülkesinde kaldırılmasını istemektir.» Bundan dolayı BLICK gazetesi olarak isviçre′de yaşayan bütün Türkleri 16 Nisan′da HAYIR oyu kullanmaya davet ediyoruz.

Kendi değerlerimizi kimseye dayatmıyoruz. Dünyaya nasıl işleyeceğini söylemiyoruz. Ama isviçre'de bizimle yaşamak isteyen insanlardan da beklentilerimiz var, ve tabii ki sizlerden de isviçre'de yaşayan sevgili Türkler. Burada yaşayan herkes değerlerimize saygı göstermeli, yararlandığı özgürlükler için bir duruş sergilemelidir. Herkes için eşit haklar, düşünce özgürlüğü ve kuvvetler ayrılığı.

yukarıda saydığımız tüm özgürlükler bu yasa ile ülkenizde yok edilecektir. Bunları isteyip istememek gerçekten Türkiye'de yaşayan insanların kararına bağlıdır. Biz isviçreliler için kabul edilemez olan; buradaki özgürlük ve hukuk devletinden faydalanıp, bunların kendi ülkesinde kaldırılmasını istemektir. Bu kabul edilemez.
Her kim ki kendi ülkesinde diktatöryal bir yapı istiyorsa, buyursun yapsın. Ama kendi ülkesinde o diktatöryal yapıyla yaşamak şartıyla.
işte bu yüzden BLICK isviçre'de yaşayan bütün Türkleri referandumda HAYIR oyu kullanmaya davet ediyor ve böylelikle Türkiye'deki otoriter bir sisteme de HAYIR."
olm bu akplilere mantıklı cümleler kurmak anlamsız.cünkü gerceği kendileri de biliyor veasıl tehlike arz eden nokta buna rağmen destekliyorlar olmaları.cünkü koseye sıkıştılar. eriyip kaybolmalarını zevkle izleyeceğim.
iç işlerimize karışmaya kimsenin hakkı olamaz. bunu bir hayırcı olarak söylüyorum.
kimin işine yarayacağı belli manşettir

gazeteye hitaben: http://www.youtube.com/watch?v=obSM1aasOK8
Güzel yönlendirme. Ama yemezler ya.

isviçre, hollanda gibi ülkeler erdoğan ın islamcı görüşte biri olduğunu biliyorlar ki bu adamlar türkiye de sırf "bakın avrupalılar güçlenmemizi istemiyor bu yüzden hayır kampanyası yapıyor" safsatasının ülkedeki kararsızları evet e yönlendireceğini bilecek kadar da zeki adamlar. Düşünün. Bu adamlar türk ve islam düşmanı adamlar ve olası bir tek adam siyasal islam yönetimi tam da istedikleri "türkler dışarı" muhabbetini savunabilecek bir ortam yaratacak.

Şimdi bu adamların hayır derken ne yapmaya çalıştıklarını tekrar düşünün bakalım.
Eyyyy Toblerone.
Para verip yaptırmak istesen yaptiramayacagin reklam olmuştur. Seçmen üzerinde etkisi beklenenin aksine olur. Yedi duvele savaş açtık aliminyum olur bundan sonra.