bugün

o aslında neden donla binmedin?

demek istedikleri için atmışlardır. yoksa şort çok da açık bir kıyafet değil.
iskandinavlar da uyandı sonunda, meriçlik meriçlik nereye kadar.
şoför kesin aslen ortadoğu faresi.

başka açıklaması olamaz.
isveçin islam dinine adım attığını gösteren çarpıcı gerçektir. evet..
vay amkduğumun hristiyan yobazları vayy.

hükümetin bu olaya müdahale ederek hanımfendiyi ülkemizde ömür boyu toplu taşımasını karşılamaya sponsor olacak bir belediyede yaşamaya davet etmesini bekliyorum sorumlu bir vatandaş olarak mümkünse benim yaşadğım belediye sınırları içerisinde olsun.
sosyal avrupa düzeninin yıkılışını hızlandıracak harekettir..

siyah ile beyaz bence artık kesin çizgilerle ayrıştırılmalı..
Şöförün Ortadoğu'dan göç eden bir Arap olduğu tahminini kolayca yaptıran rezalet.
dinde kişilerin dindarlığına onay verme yetkisi sadece allah´a aittir. allah adına allah´lık taslamak direkt şirktir, ve dinde kuran´a göre "herkes kendi kapısının önünü süpürmekle mükelleftir"...bunun dışındaki bir duruş kuran´a göre yasaktır.

takva denilen olay kişisel bir durumdur, ve günah dediğimiz olgu da kişiseldir. sevap da kişiseldir. allah´la ilintiyi kuracak bir "santral memurluğu" islam da yoktur. şeyh diye bir şey yoktur, ruhban sınıfı yoktur, misyonerlik yoktur...

kuran´da bunlar yasaklanmıştır, maide 48´inci ayet "allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, ama sizi nimetleriyle sınamak için öyle yapmadı" diyerek "tek bir ümmet" olayının olmayacağının altını çizmiştir.

kimin ne giyeceği tamamen kendisinin inisiyatifindedir. bu suudi arabistan´da da isveçte de, meksika´da da sudan´da da böyledir. bunun dışındaki her türlü uygulamanın dinsel bir dayanağı yoktur. kimse kimse üzerinde tahakküm kuramaz. kurmaya çalışamaz.

bu, demokratik haklar bakımından böyle olduğu gibi, dinsel açıdan da böyledir, bunun aksini iddia edenler insanlara hükmetmek için birtakım şeyler uyduran zavallılardan ibaret yaratıklardır.
Şöfer nereliymiş?
Yallah Vatikana yobaz. Bizim şöferler onu başlarında taşırdı.