bugün

isveç Millî Futbol Takımı isveç'i uluslararası karşılaşmalarda temsil eden futbol takımıdır. isveç Millî Futbol Takımı 1958'de FIFA Dünya Kupası'nda Dünya ikincisi, 1950 ve 1994'de Dünya Üçüncüsü, 1938'de de Dünya Dördüncüsü olmayı başarmıştır.

2006 FIFA Dünya Kupası'nda mücadele etme hakkı kazanan isveç Dünya Kupası'na 11.kez katılmıştır. Ev sahibi Almanya'ya 2.turda elenmiştir.
En büyük yıldızı Zlatan Ibrahımovic tir.
euro 2012'de destekleyeceğim takımdır.

insanlarıyla, futbolcularıyla iticilik sınırlarını zorlayan fransa,
büyük kupaların kadrolu kaybedeni ingiltere, ve
ev sahibi avantajıyla bi ihtimal yardırası olan ukrayna ile aynı gruptalar.

şüphesiz ki işleri zor, ancak forma renklerine rağmen gönlüm bu kuzeylilerle. umarım johan elmander turnuva sonu şöyle bir açıklama yapar;

görsel

'season' yerine 'cup filan diyiverir.
kaliteli bir kadrosu var.

her zaman öyle olmuştur.
bunun bayan için olanı var mı diye meraktan çatladığım futbol takımıdır.
2012 avrupa futbol şampiyonasında boy gösterecek takımlardan biridir. benim favorimdir evet belki kadrolarında ibrahimovic dışında süperstarları yok ama mücadele gücü yüksek ve hırslı bir çok oyuncusu var. isveç' e dikkat.
türkleri sevmedikleri bir gerçek. ama ben bunlara kızmıyorum, ben bizim bu iki elamana kızıyorum. tüm suç sizde beyler. gider başka bir ulusal milli takımı seçerseniz ve mesut özil gibi bir yıldız da değilseniz işiniz zor.

http://www.milliyet.com.t...2739-skorergaleri/?PAGE=1
ibrahimovic, erkan zengin, jimmy durmaz

ne lan bu? çakma türkiye milli futbol takımı mı?
önce Hollanda'yı, sonra italya'yı dünya Kupası'ndan eden takım.

2002'de de Arjantin ve ingiltere'ye meydan okumuşlardı. * * *
şimdi de benzer işi yapan takım.

(bkz: fiyaka bozan milli takım)

not: Rusya'da ne yapacaklarını merak ediyorum.
görsel

https://www.cnnturk.com/s...m&utm_campaign=buffer
Ezik bir takımdır. Bu mallardan üstün bir milletiz ama bunlar göt yaladığı için gelişiyor.
ibra'sız bir hiç olacaklarını düşünmüştüm ama gayet iyiler. Sadece Berg denen öküzü oynatmayıp Toivonen'ı tek forvet yapıp 1 tane daha orta saha koysalar daha iyi olurmuş.
Hollanda,italya ve Almanya gibi takımları doğrudan veya dolaylı olarak hedeflerinden men etmiş takım.

isviçre'yi eleyip çeyrek finale çıkacaklarını düşünüyorum.
kore sürprizinin devamını bekliyorum.
1958'de final oynadılar. 1994'te üçüncü oldular.

bu sene yarı final bekliyorum. jimy durmaz yine bir gavatlık yapmazsa tabi.
Berg denen kazma desem kazmalara haksızlık ettiğim aptal futbolcuyu oynatarak turnuva boyunca en az 5 golünü yiyen takım.
Top oynamadan çeyrek final gören takım. Evet.