bugün

gerzekliktir.

sanarsın ki her gün belirli saatlerde istiklal caddesi'ne gidip müzisyen arkadaşlarıyla sanat icra etmekte çakma entel. yok neymiş, sanatçının emeğine yazıkmış, özgürlüğümüz kısıtlanıyormuş, ahahahha. güldüm valla bu zevzeklere, sakalında tipinde meymenet olmayan 3-5 sıfatsız siktiri boktan kemanını, gitarını saçma sapan öttürmedi diye sizce çok mu üzülücem, ya da özgür mü olamıycam? yani ben ankaralıyım, istiklal'e de hiç gitmedim ama aşağı yukarı tahmin edebiliyorum o ortamı. 3-5 üniversiteli, sözde sosyal ve özgürlükçü kız kaldırma peşinde çakallar, normalde zerre anlamadığı o sözde sanatçının müziğinden güya çok etkileniyormuş da, her gün dinlemezse olmuyormuş da, şuymuş da buymuş da. hassiktir be ordan güzel kardeşim, hassiktir. inan hiçbir şey kaybetmeyeceksin o nota yığınını dinlemezsen. valla ankara'da iyi ki yok o tiplerden, ara sıra kızılay'ın ara sokaklarından falan 3-5 çingene bebesi çıkıp darbuka çalıyo ama olsun..

ya laiklik bu mudur yaa?!
laiklikle bağlantısı olmayan olaydır. tamam laiklikle bağdaşmayan düşünceler zararlı zihnin ürünleridir ama her salakça olan şeyin de laiklikle alakası olmak zorunda değil ki.
istiklal'e bir kere bile gelmemiş insan oranın havasını bilemeyeceği için geçersiz bir eleştirme.

gerçi arada laik-laiklik falan bir şeyler de demiş ama olur öyle, "laik kelimesini kullanamzsa ölecek" hastalığına yakalanmıştır.
gerzekliktir. sanırsın ki her gün belirli saatlerde istiklal caddesine gidip müzisyen arkadaşlarla sanat icra etmekte. neden bunu yapmamakta? sanattan anlıyorsa bir gün yanlarına gidip onlarla birşeyler çalmalı.
gerzekliktir. sanatçının emeğine yazıkmış özgürlüğümüz kısıtlanıyormuş ahaha güldüm valla. otursun ankarada img nin soktuğu bir işe gidip akşam saatlerinde görücü usülü aldığı karının koynuna girmeden önce sözlükte birilerinin 3 kuruşuna laf etsin. ne emekleri var ki istesek biz e çalarız.
gerzekliktir. sakalında tipinde meymenet olmayan 3 5 sıfatsız siktiri boktan kemanını gitarını saçma sapan öttüremedi diye sizce çok mu üzüleceğim? sakala bak arkadaş! o sakal nedeniyle abd uçaklara almıyor vatandaşları o zaman biz de gençleri dövme hakkına sahibiz. keman da gitar da neymiş! sokarım konçertoya! attırmayın tepemi!
gerzekliktir. gerzeklik babadan oğula geçer. birilerin dölü hakikaten kalitesizmiş. ürününde görüyorum.
ayrıca fanatiklik ve tutuculuktur. işi bir de siyasete dönüştüreneler yok mu, zerre akıl yok.