bugün

alm. kündigen.
bazı kişilerde sosyalist duygular tavan yapar bu hadise ile * *.
eğer sorumlu olduğunuz kişiler varsa gerçekten çok koyan bir durum olsa gerek. hele ki sorumlu olduğunuz kişi eşiniz ve üç yaşındaki çocuğunuz ise...

az önce ofise bize yemek servisi yapan adam geldi, işten çıkarılmış. 100 liraya ihtiyacım vardı, ben de bu şekilde mendil satarak toparlamaya çalışıyorum, şu anda 34 liram eksik dedi... alabildiğim kadar aldım.

yaşadığı bütün bu boktan duruma rağmen yine de gözlerinin içi hayatla doluydu bu adamın. yüzünde garip bir ifade vardı, bir yandan gülümsemeye çalışıyordu, acınma duygusunu karşı tarafa hissettirmemek için galiba. hakkını helal et dedi, o ne biçim söz abi dedim...

cebimde 300 lira vardı, keşke en azından bi 50 lira daha yardım edebilseydim, keşke bugün ödemelerim olmasaydı. üzüldüm be sözlük. hayat gerçekten zor.

şükrediyorum. şükretmenizi tavsiye ediyorum. mutlu olabilmeniz için o kadar çok şey var ki şu hayatta, görmesini bilemiyoruz, sadece bu.
artık gaddarca yapılan eylem,
akbank geçen hafta 1500 (bin beşyüz)çalışanını çıkardı ve "büyük" medyada tek bir haber bile çıkmadı.
türkiyenin ihracatta en büyük firması seçilen -ki adını unuttum denizli'de kurulmuş bir firmaydı hatta ödül bile aldılar en iyi ihracatcı şeklinde- firma 1000 (bin) işçisini çıkarttı.
ve bir yerlerde hala birileri bizi etkilemez diyor...
edit: bu arada "artık" çok saçma olmuş zaten işten çıkartma ezelden beri gaddarcadır.
Devlet bir gün, geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak bir bekçi işe almaya karar verir. Bir süre sonra düşünülür, "Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak?" Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere iki kişi işe alınır. Bir süre sonra "işleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz" diye düşünülerek iki denetmen işe alınır, biri denetim yapar diğeri raporları yazar. Bir süre sonra "Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek?" diye tartışılır ve bir muhasebeci şefi, bir katip, bir de istatikçi işe alınır. Bir süre sonraş, "Peki bunlardan kim sorumlu olacak?" Diye düşünülür ve bir müdür ve iki de müdür yardımcısı işe alınır. Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır...
Arkamdan kuyumu kazanlar rahat uyumayin bugun ben kovuldum ben uyuyamayacagim sizde uyumayin beni aglatarak esyalarimi toplamama neden olanlar allah görüyor allaha havale ediyorum.
allah'a havale edersen yanlarına kalır. elinden geldiği şekilde öcünü al derim.
iş bulunur kasma bence.
çalışan herkesin en az bir kez yaşadığı ya da yaşayacağı kötü veya iyi durumdur.
her şeyin başlangıcı da olabilir.
yeni imkanlar bakımından.
Haklarını aramayı gerektirir.

Tazminatını almazsan tanımıyorum filan demem küserim.

Hakkını bırakma içerde. Mahkemeler işçiden yana. Emsal dava çoktur.

Tabi tekme tokat kavga varsa sıkıntı.