bugün

metro yapılıyor, istemezük şeriat gelir, hızlı trenler yapıcaz, istemezük şeriat gelir, milletvekili seçilme yaşını 18 yapalım, istemezük laiklik elden gider, ilaçlar her eczaden alınabilsin, istemezük, özel hastaneleri halk kullanabilsin, istemezük, metrobüs geliyor biraz sıkış tıkış ama insan çok, karşıdan karşıya geçmek artık iki saatinizi almıyacak, istemezük şeriat gelir, marmaray yapıyoruz bakın, istemezük siz yapmadınız özel şirkete yaptırdınız. he hercı, malayı elimize alıp biz yapcaktık. bolu tünelini açtık bakın onlarca yıldır açılmıyordu, patates deposu yapacaklardı, istemezük, siz yapmadınız temelini 1940 bilmem kaçta şu attı, artık bıçak parası hastanelerden kalkıyor, istemezük şeriat gelir, merkez bankasındaki döviz oranı 3 kart, altın rezervi 4 kat arttı, istemüzük. türkiyede otomobil alımı, elbise, gıda, telefon, ev malzemesi, bakım ürünlerindeki tüketim yüzde kırk arttı istemüzük şeriat gelir. böyle şeriata can kurban.
deprem vergileriyle yol yapalım?
istemezük.

7 yaşında çocuklara zorla kur'an dersi verelim?
istemezük.

kamu kurumlarında türban serbest olsun ama küpe takan erkek, ya da sakal bırakan erkek hala yasak olsun. bunun da adına ''kıyafet serbestliği'' diyelim?
istemezük.

hobi olarak kadınlara tecavüz edenler ve şiddet uygulayanlar serbest kalsın(biz müslümanız, kadın ne amk?) ama yumurta atan öğrenciler terörist olsun?
istemezük.

dekolte giydi diye sunucuyu işten attıralım ama kara çarşaf giyeni eleştirenlere ''bu ülkede özgürlük var'' diyelim?
istemezük.

kendi vatandaşımızın sosyal hakları için kuyruklarda süründürelim ama suriyelilere ülkeyi peşkeş çekelim. çünkü amerika'ya yalakalık yapmamız lazım?
istemezük.

ha bi de tüm bu orospu çocukluklarını yaparken, yol, metro, marmaray filan da yapalım ki, gerizekalı halkımız ''adamlar çalışıyor'' diye bize oy vermeye devam etsin.
istemezük.

siktirin gidin, başka yerde ölün de beni şahit yazmasınlar.
cumhuriyet halk partisi nin makaleye dökülmüş halidir. cuk oturmaktadır.
yeni akp yorumuyla, (bkz: istemezük lobisi)
ota boka muhalefet edenler güruhudur. sordukları soru, "yapılan iş nedir?" olması gerekirken, "işi yapan kim?" olduğundan, kimse tarafından siklenilmemektedirler.
Marmaray yaptım diye siirtten oy istiyor, 3. havaalanı yaptım hayatında hiç uçağa binemeyecek insanlara edebiyat yapıyor merkez bankasındaki döviz oranı 3 kart, altın rezervi 4 kat arttı ama asgari ücret aynı otobüse benzine sigaraya alkole anasının amı gibi zam geldi bolu tünelini açtı helal olsun ama üstündeki oradan ekmek yiyen esnafa çözüm yok. otomobil alımı telefon alımı yüzde bilmem kaç arttı doğru çünkü bankara halkın anasını siktirdi.

Manevi boyut;
gezi eyleminde ölenler
uludere
reyhanlı
soma
türkiyenin sağını artık türkiye cumhuriyetinin askeri polisi değilde partiye karargaha kürdistan gerillalarının kontrol ediyor oluşu.
halk ile polisin silahla sokakta çatışması
bugun olacaklar.. (bu cümle gezi yıldönümünün gecesi yazılmıştır.)
son bir kaç ayın gündemi bu sadece 12 yıllık iktidari yazamam saat geçer.

istemezük zümresinde bende varım. yol istemem köprü istemem ankapark istemem sokakta wifi istemem ben ulaşımın ucuzlamasını isterim suyun bedava oluşunu hastanenın bedava oluşunu isterim bu arabı istemezük biz atamı isterük.
çağdaşlaşmayı avm, yol, rezidans yapmak olarak lanse etmeye çalışan demokrasi, halk ve doğa düşmanı ilkel rantçıların karşıtlarını tanımlarken kullandıkları ahmakça tanım.

asıl istemezükçüler, ülkeyi çağdaş bir yörüngeye sokan atatürk devrimlerine, yani aydınlanmaya ve yeniliğe karşı çıkan gericilerdir. bunlar ilericileri gerici gibi göstermeye çalışıp gericiliklerini gizlemeye çalışırlar.
ahmet davutoğlu nu dile getirdiği zümre. chp yi kastemiştir.
yol, köprü, fabrika, maden, havaalanı, baraj, santral, tank, tüfek, uçak, araba, altyapı, üstyapı istemeyen malum güruh.

ne mi istiyorlar?

benim vücudum benim bedenim

benim rakım benim şarabım

benim mini eteğim benim inadım

benim teröristim benim direnişim

benim maklubem benim hocam

benim çekiçim benim orağım

benim gezim benim parkım

benim sandığım benim oyum. yani açık oy gizli sayım

vss lan. ne bileyim benim heykelim benim atam.
(bkz: mimarlar odası)
bak güzel kardeşim, bak can kardeşim.

kimse bu bahsettiğin şeyler yapılmasın demiyor.

hatta tank, top, tüfek, araba gibi konularda 15 yıldır "geldi gelecek, projesi hazır" diye kandırılmamıza rağmen hala "gelsin bakalım" diye bekliyoruz.

konu bu değil.

senin yer altından çıkaracağın kıçı kırık bir maden, doğa harikası bir şehrin yok olmasına sebep olacaksa bırak yerin dibine batsın.

şehrinde 2 tane havaalanı, iki tane de köprü varken sırf rant için birini iptal edip yerine başka bir havaalanı açayım der, zaten betona gömülmüş, nefessiz kalmış şehri iyice cehenneme çevirirsen "hassiktir" oradan derler elbette.

aklı olan, vicdanı olan, koyun olmayan herkes der.

geçeceksin bu "salsalar dünya devi olacağız da müsaade etmiyorlar" ayağını.

cehaletinden arınacaksın evvela.
Cumhuriyet tarihinde bir ilk! Tamamen, %100 yerli uçak! Koltuğu...
Haha. Bin yıl para biriktirse o uçağa binmeye gücü yetmeyecek adamlar burda yerli uçak koltuğuna neresiyle sevineceğini şaşırıyor. Hadi ordan.
Ne oldu yerli arabanız, yerli uçak koltuğunuz?
Tamam adamlar yol yaptı da kardeşim senin araba alacak paran yok ki. Araba alsan vergisine paran yok, 2. 3. el araba alayım desen zorunlu kasko primi arabanın kendisinden pahalı. Yol yaptılar yapmasına ama deprem paralarıyla. O da sözde. Marmaray diye övünüp duruyorsun, 13 yılda da bunu yapmasınlar mı? Ben mi yapacam metroyu?
Yalancı vekil istemezük.
(bkz: #31443321)

genel itibariyle idelojik olarak kemalist ve solcu eğiliminde olan zümredir. osmanlı sonrası ingilizin kendisine verdiği çeşme başlarının bekçiliğini yaparlar. oligarşik düzenden nemalanma durumu yani. vatan için ne gerekliyse karşı çıkar bunlar. bir de müslüman biri eğer yaparsa o işi illaki kulp bulurlar. maksat müslüman kişi devlete millete yararlı olmasın ki iyi bilinmesindir. içindeki budur. bunu dillendiremez. bunlar iyi de örgütlenmişlerdir hem mecliste hem de diğer stk larda. illegal yapılar ile de karşılıklı paslaşırlar..
Kendi belediyelerinin basit hizmetlerini ballandıra ballandıra anlatan, hükümetin hizmetlerini kıskançlığından dolayı çekemeyen, içine yedıremeyen aklı kıt, anlamsızca kibir yüklenmiş zümre. Hükümetın her hizmetini rejim meselesi haline getiren, bunlar güçlendikçe laiklik elden gidecek diye beyhude çabalayan zümre. Etrafımda bunlardan bolca var.
günümüz chpsinin alt yapısı.
Daha düne kadar yaptığı iş sadece heykel dik selam durlarla, şehir ve ilçe meydanlarını büstlerle dolduranlara yalakalık yapanları gördüğümüz mevzudur. Bir piyade tüfeğini bile üretmekten aciz olanlar kalkmış milli savunma sanayindekı üretimleri eleştiriyor. Yazık cevap vermeye gerek bile yok.
Belliki çok ergen. AKP öncesi bu ülkenin kaderi olmuş % 80 enflasyondan ve % 80 faizden haberide yok.
Birseylerden haberi olsaydı % 80 enflasyon ve % 80 faizin olduğu bir ortamda rahmet yagmayacagınıda bilirdi.
(bkz: #31661716)
çarşı her şeye karşı gibi bir durum nan bu. her ne yapılırsa memleket hayrına istemeeezüüükk..

tek gayeleri inadına mini giydirip karısına kızına bol bol bira , şarap, rakı içmek bunların. ayık kafa ile dünyaya bakın lan bi. günümüz şartlarının gereğini yapmassak ağzımıza şey yapacaklar. az çalışın adam olun. ya da gölge etmeyin..

her işe karşı olan zümre..
Yapılsın. Yapılmasın demiyoruz da. Yandaşa yaptırılmasın. Kalitesi rezil oluyor sonra. Rant olmasın. Benim cebimden para çalmasınlar. Hakkıyla yapsınlar. Sorumluluk alacak kişiler yapsın mesela. Bir olay olduğunda "biz yapmadık. miki yaptı" demesin. Nükleer santral yapıp başına ilahiyat mezunu koymasınlar. Az masraf olsun diye çevrenin namına koymasınlar. Olabildiğince çevreci olsun. Ama taba'nın kafası basmaz böyle şeylere. Anca padişahım çok yaşa demeyi bilirsiniz.