bugün

türkiye'nin en güzel şehridir. ruhu vardır bir kere. bir kişiliği vardır. sevgisi vardır.
kıyametin üzerine kopacağı şehirdir.
istanbul güzel falan değildir. istanbul'u güzel yapan kişiye göre içinde yaşayanlardır. istanbul'u güzel görmeye bir kişi yeter. evet.
keşke soğuğu da sıcağı kadar hoş olsa dediğim şehir.

güzel şehir. çok güzel.
vala bugün taksim, şişli taraflarında oldukça yol yürüdüm. kesinlikle arap nufus türk nufusundan fazla.
yaklaşık üç aydır gitmediğim doğup büyüdüm yerdir. artık şu finaller gelsin geçsinde bende evime gideyim özledim be.
bir kaç yıl önce terk ettiğim ve köpek gibi pişman olduğum şehir.Geri döneceğim elbet..
istanbul seni kaybetmiş.
tam girişine "sen gelme lan ayı" yazmak lazım çünkü hakkaten ayı çok.
hemde öyle caddelerde gezen ayılardan çok orta halli ya da zengin muhitlerde evlerde yaşıyorlar.
herif zengin ama bi klimasına bakım yaptırmaktan kaçınıp, komşularını rahatsız ediyor söylendiginde de "idare edin fazla yakmıyorum" diyor. maloğlu mal. tutup si.eceksin afedersin.
byzantium.
Götüm gibi olan şehir diyeceğim ama götüme haksızlık etmek istemiyorum.
yarından sonra kar yağışı beklenen il.
Şemsiyede açamıyoruz kahretsin.
Şemsiye satıcılarına bugün parayı kırdırtacak şehir.
An itibariyle dışarı çıkacak olanları rüzgar sesiyle korkutan şehir. Ne biçim hava var laan.
görsel
görsel
Ataşehir/ bahçelerde sıradan yağışlı bir gün.
az evvel işine gitmek için evlerinden çıkan milyon tane insanı kuru yaprak misali sağa sola savurmuş ve yağmuru ile dövmüş şehirdir. her hali güzeldir ama bak orası ayrı. şu nüfusu maksimum 8-9 milyon aralığına endekslenebilse bir daha enfes olacak zira kaldırmıyor artık bu kadar nüfusu adım atmaya yer kalmadı artık..
Sabah 1 saat 45 dk trafik...

Aksam 2 saat 10 dk trafik...

Ustune elektrik kesintileri...

ilini vilayetini ziktigimin kenti...

Ama olsun alamanya bizi kiskaniyor.

Not: elektrikler geldi.

Not 2: orospu cocugusun craig thomson...
iğrenç bir şehir.
Bok gibi biyer haline geldi bence artık burası. On sene sonra refah seviyesi yuksek olan insanlarin bircogu burayi terk edecek. Ikinci bir mega kent kurulmaya karar verilecek. Bence bu sehir bursa. Bursa istanbulun her anlamda alternatifi olacak.
Edit: suan istanbulda kayitdisi insanlarla 20 milyon kisi yasiyor. On sene sonra 23 milyon insan olur. 3 milyon insan daha bu sehire sıgamaz beyler. Nefes alacak yer bile kalmayacak.
2 gündür yağmur + rüzgar koalisyonundan dayak yediğim şehir.bildiğin bir yağmur koyuyo kroşe, şemsiye açarken rüzgardan aparkat geliyor. Hayır, 48 saat aralıksız yağmur nedir arkadaş? Londra kesildi başımıza pesemenk.
kökeni olan Stinpolis Rumca ve “şehre doğru” kelimelerinin bozulmuş haliymiş.
Gökdelenlerin yakışmadığı şehir.
babamın dediğine göre 1960 lara dönmüş.
diyor ki, "kar var, lüfer, palamut bol, sokaktan bozacılar geçiyor. tıpkı 60 lar gibi."
Güleni şöyle dursun ağlayanı bahtiyar şehir.