bugün

istanbul'dadır.
Bi olayı olmayan dandik üniversite. Hukuk u iyidir. Evet.
Görüyor musunuz Amerikan kapitalizminin ürünlerini?

Jack diye bir arkadaş şu twitter'ı icat etmese sesinizi anca üniversitenin kapısının önündeki simitciler falan duyardı, solcular da gelip gider dayak yerdi.

görsel
bravo öğrencilere. çok sevindim.
Avcılar kampüsü ' nde okurken yemek 1.75 idi. Öğrencilerin öğününü azaltma düşüncesi çok mantıksızdı. Yemekhanesi çok güzeldir ama yetersizdi. Daha büyük bir yemekhane yapıldı mı bilmiyorum? Yıkıcı değil her zaman yapıcı olmaları gerekir.
Öğrenciler zaten çok zor şartlar altında okuyorlar. Hele ki istanbul ' da.
sayısal bölümler ve hukuk dışında bir halta yaramaz.
ben buranın bir bölümüne girebilecekken aynı bölümü bir özel üniversitede okuyorum. son senemdeyim ve birçok dersimizde ki bazılarında birden fazla akademik yazı ödevimiz oluyor ve bazı derslerimizde aktif katılım gerekiyor.
bu ve diğer devlet üniversitelerinde 150-200 öğrenciyle ders yapılıyor, sadece vize, final. ödev yok. katılım çoğu ders için önemsiz.
dışı güzel ama içi boş çoğu bölüm için.
Alinmayin ama istanbul universitesi muhendislik (elektrik/elektronik/bilgisayar) mezunu olup vay be ne parlak adammis dedigim tek bir kisi olmadi su gune kadar is hayatimda. Diger bolumlerini bilemem, ama bence bogazici ve odtuye kafa tutmasi imkansiz. Ayrica bilgisayar muhendisligi bolumunde bir ders bilimsel hazirlik geregi bulunmustum. Hem hocasi hem de ogrencileri oldukca siradandi.
Son yasanan olaylardan sonra mezunu olmaktan birkez daha utandigim universitemsi.
Zamanında birbirinden değerli bilim insanlarının ders verdiği, birbirinden değerli bilim insanları yetiştiren bir üniversiteyken çapsız üniversite yöneticileri ve ülkenin sürekli değişen siyasi iklimi yüzünden sıradanlaşan üniversite.

Hala aynı mı bilmiyorum ama bu üniversitede okuduğunuz kampüs dışında başka bir kampüsüne gitmek istediğinizde sizi içeri almıyorlardı bir dönem.
2019 yılında Enformatik Enstitüsünün yayınladığı güncel sıralamaya göre Türkiye’nin en iyi üniversitesi listesinde 717,17 puanla dördüncü sırada olan.
hayallerimi süsleyen kazanmayı umduğum bir üniversitedir kendisi.
beyazıttaki bölümler ve tıp fakültesi hariç kapatılması gereken birçok bölüm vardır. Özellikle ismail özmen adındaki hocanın bulunduğu bölüm(ler).
Sanırım, Açık ve uzaktan eğitim fakültesi programına "psikoloji"yi de dahil eden/edecek olan üniversite.

Evet boşa çalıştık; boşa okuduk, zaten mesleğimizi bizim yerimize icra eden dolandırıcılar vardı, şimdi okumuş dolandırıcı olacak kendileri; bize de böylesi yaraşır (!)

Hayır işin komik yanı tepki olarak meydanda kendimi tutuştursam ardımdan fetöcü hain diyecekler.*

Ben artık bu ülkenin gerçek olduğuna inanmıyorum; bence alternatif bir Gumball evrenindeyiz ve bir grup çocuk bize g*tüyle gülüyor.

Buradan tosuncuğa seslenmek istiyorum: ülke gençleri adına fizibilite yapmak için kendini feda ettiğini fark edemedik bağışla bizi. bekle beni Uruguay !!

Edit: umarım yanlış bir bilgidir.
turkiye nin en koklu universitesidir. guzide okulum.
Edit: ilce unilerinde okuyanlar eksiyi basar şimdi zorlarina gittigi icin.
38 öğretim üyesi alımı yapacak üniversite
https://bit.ly/3xWyeu8
sayili universiteler arasinda kendisi, her kulturden ogrenci barindirir.
burda medya bölümünü okumuş kimse var mı?
görsel
sözel bölümleri oldukça kalitesiz. akademik kadroları da kalitesiz. ingilizce bile bilmiyorlar. türkiye'nin çeşitli kentlerinde daha iyi devlet okulları var.
Avcılar kampüsü güzel ama merkezi ilçelere oldukça uzak.
1453'te kurulmuş.

görsel
2006 yılında mezun olduğum eğitim kurumu.
bugün akademik açılış törenine numan kurtulmuş gelecektir.
merkez kampüsü beyazıt'ta, bir kampüsü ise avcılar'dadır. iki kampüs arasında metrobüs+tramvay aktarması ile ulaşım mümkündür.
Şu sıralar eğitim öğretim hariç her faaliyette öncü olan üniversite. Okulun sitesi aksis çökmüş, yemekhanedeki yemekler yenmeyecek kıvamda ama okul yönetiminin tek derdi filistin - israil savaşı olmuş. Hayatımda bir kurumun içinin boşaltıldığına bu kadar şahit olmamıştım. Geçen de rektörü ana kapının önünde Filistine destek olan öğrenciden bozma soytarılarla poz vermiş. Akp'nin içinden geçtiği kendi yancılarını başına koyduğu boş beleş bir okul. Yazık bir zamanlar ülkenin en prestijli üniversitesiydi şimdi sosyal medya hesaplarını sanırım ak kafalı bir şakirt yönetiyor olmalı.