bugün

en çok turist iten şehrinde ta kendisidir.
(bkz: son dakika)
erdoğan açıkladı Diyarbakır ergani, Mersin Silifke ve Anamur, Konya Akşehir il olacak ilçeler.
sözlük yazarımız bunun yanında kalmayıp,
bitti mi bitmedi bende istanbulu ülke yaptım.
önceden yaşanmış olay oldugu belli sanki yeni bir olaymış gibi.
bir aile kurumu olan trt için normal gaflar bunlar.
eminönü ili turist yoğunluğunda birinci.
"istanbul ülke olacak!!" -Tansu Çiller.
antalya'da beylik, konya da oba zaten.
ülke'yi istanbul'dan ibaret sandıkları için normaldir.
elektrik faturasındaki trt payını vermezsin olur biter.
ne laf salatası yaptınız böyle.
trt'nin mallığını gösteren olay. tamam avrupada'ki birçok ülkeden daha fazla nüfusu olabilir ancak daha ülke olamadı. *
bu arada;
(bkz: tost makinesi ile mi çektin gardaş)
dünyada en çok turist çeken destinasyonlardan biridir denmek istenmiş. hata filan değildir. söylenmek istenen istanbula o kadar çok turist geliyorki tek başına onu geçebilen ülke sayısı sadece 4. bunu anlayamamak için uğraşmak lazım.

fakat bu bilginin doğru olduğu konusunda şüpheliyim. 2010 için ilk on ülke;
Fransa 78,9
ABD 60,8
Çin 55,9
ispanya 52,6
italya 43,5
Almanya 27,0
ingiltere 27,0
Türkiye 26,9
Malezya 24,8
Meksika 23,0

10 milyon turist ile istanbul belki ilk 25 de yer alabilir.
(bkz: istanbul un bağımsızlığını ilan etmesi)
(bkz: istanbulun ülke olması)
sen de gitme dizisini bir ara sende gitme diye yazan trt nin saçmalıklarındanadır.
her bokun istanbulda yapılmasındandır. Yıllardır bi tek istanbul varmış gibi davranıyorlar. Lan istanbulda yaşamıyoruz diye ölelim mi.
trt'nin ne hale geldiğini gösteren durumdur. herkes akrabasını , eşini dostunu işe sokarsa olacağı bu.
(bkz: kadıköy ili)
(bkz: bakırköy ili)
tam başlık: istanbul'un en çok turist çeken beşinci ülke olması.*

birkaç dakika önce, trt sayesinde istanbul'un ülke olduğunu anlamış bulunmaktayız.

televizyonda zaping yaparken haberi görür görmez fotoğrafta çektim.

trt'yi zor durumda bırakmak için elimden geleni yapıyorum belki de. ama bu davranışımın iki sebebi var.

ilki, bir zamanlar malum bir maçtan sonra devletimizin kanalı trt, "şike şike" manşetini atmıştı.

ikincisi, uluslararası maçlara neden hala ömer üründül yorumculuk yapıyor?

evet. ben de şu yazar halimle trt'nin bu habercilik anlayışını gözler önüne seriyorum.

görsel

ayrıca: kütahya'da deprem olur, istanbul bundan etkilenir mi? tekirdağ'da deprem olur, istanbul bundan etkilenir mi? ne istanbul'muş arkadaş. oradaki insan da diğerleri değil mi lan?