bugün

koca bir bebek gibi, bazen sarıp sarasın gelir bazen ağlaması için bırakmak istersin.
Bok gibi olan toplu ulaşımı. Gelmeyen otobusler, sınırlı sayıda metrolar, zır cahil dolmuşçuları vs..vs....
arif erdem.
kolaj gelir abi.
boş bir kalabalık, büyük bir yalnızlık ve güzel bir açık hava müzesi.
ailem, sevdiğim, sevdiklerim. ben şimdi uzaktayım, ancak inşallah döneceğim yanınıza.
kız kulesinden istanbul'a bakmak...
herkese hitap edebilen bir sehir.
sağa sola koşturan insanlar.
hayat pahalılığı!
kabataş.
bir sürü komik insan, gülme krizi. istanbul'un tepesinde dursam, sonsuza kadar izlesem. sonsuza kadar süren bir komedi filmi.

(bkz: tarlaboşi)
(bkz: diyarbekir bizımdir)
(bkz: ne var oglım)
eğer aşığı iseniz bu kentin ve sürekli mecburiyetlerden dolayı zaman zaman uzak kalıyorsanız bu şehirden, aklınıza gelmeyenleri sıralamak daha basittir.
istanbul denildiğinde insanın aklına neler gelmez ki? aşkları, yalnızlıkları, acıları, sevinçleri, mutlulukları ve daha bir çok şey eklenerek uzar gider bu liste.
aynı anda bir çok duyguyu eş zamanlı yaşatır insana bu şehir, girdabına kapıldığınız zaman çıkamazsınız kolay kolay, çıkmak da istemezsiniz zaten.
adına onlarca beste yapılan, aşığı hiç bitmeyecek şehir.
trafik gelir.
güzel mavi bir boğaz köprüsüdür.
trafik. daha önce yazılmışsa bile eminim ki yeteri kadar yazılmamıştır.
Mimar Sinan
Eminönü
Süleymaniye
Karaköy
Galata
Eyüp sultan
şehzade başı
Akpartinin Yeni Kapı Mitingi
Balık Ekmek
Üsküdar sahili
Çamlıca tepesi
Kadıköy
Beşiktaş sahili
Maslak
Zorlu Center
Sütlüce Akparti merkez binası
istanbul Üniversitesi
Devamı için (bkz: istanbul)
Dışı geleneksel Türk lambalarıyla süslenmiş etrafa güzel nargile kokuları yayan saray müziklerini duyabileceğiniz kafelerle dolu bir istanbul gecesi gelir her defasında. Neden ilk imge bu ben de bilmiyorum.
Yunanistanbulgaristan.
istanbul denince kimsenin aklına bağcılar, esenler, güngören ve ümraniye gelmez. oysa onlar da istanbul'da.
istanbul denince şehir dışından gelen birçok kişinin aklına sadece tarihi yarımada ve doğu avrupa yakası gelir. oysa bağcılar, esenler, güngören ve ümraniye de istanbul'da.