bugün

Ekonomi bilmeyen Degişik zihniyettir.

O kadar marka yazıyorsun , milleti örgütlüyorsun, bişeyler ediyorsun...

Eyvallah.

Ulan o mallar ülkeye girmiş bakkallar marketler bayiler satın almış.

Ben o dedigin urünleri almaz isem o insanlar nasıl para kazanacak. Israil ürünleri olsun o mallar. Adamlar parasını almış ülkeye ürünlerini sokmuşlar.

Ya bizim esnafımız ne olacak ?
Bakkal zarar etmesin diye alınmaya devam edilirse talep bitmediği için arz devam edecektir. En temel ilişkiyi bilmeyen zihniyetlerce eleştirilmektedir.
iktisat bilen zihniyettir.

(bkz: arz talep eğrisi)
Eğer sen onları tüketirsen satmak için almaya devam edecekler. Bu bir kısır döngüye yol açar. Mutlaka bir kere zarar etmek gerekiyorki satmak için almayı bıraksınlar.
Ulan tamam arz-talep egrisi.

Bu ülkede kaç bin bayi, market, bakkal vs. Vs. Var.

diyelim bin kusur bakkal bayi var.

bu bayiler 1 aylığına 10 bin liralık urün satın aldılar

1000 x 10000 = 10 000000 lira zarar. Az mı ?

Ulan 10 bin fazla imiş. Bin olsun...

1 milyon lira zarar.
kola içmeyince kapitalizmi çökerteceğini düşünen ortaçağ insanıdır.
bu zihniyet yahudi adamın sahibi olduğu google'ı, youtube'u, mail adresini, boku püsürü kullanır ve bu boykot çağrısını yine bir başka yahudi adamın facebook'unda yapar. bunları yaparken de yahudilere ve dolayısıyla aynı mantıkla israil'e para kazandırdığını bilmez.

edit: ya eksilemeden önce bana bi de ki; kardeşim ben google, youtube ve diğer google sitelerini, ayrıca facebook'u kullanmıyorum ve bu boykota destek veriyorum. o zaman ben de sana diyeceğim ki eksile kardeşim tüm entry'lerimi eksile lütfen buyur.
Ekonomiyi bilen boykot eder zaten. Bilmeyen ise marketler zarar etmesin diye kola alir.yazarken bile guldum allah'in beyin fakirleri.
Askeri anlaşmaların önemi yoktur. Kola içmesin tamam zihniyetidir.
israili toptan mal cinsinden boykot etmek için israil hissesi olan o malların ithalatına kısıt gelmesi kafi olacaktır. tabii israil sadece mal cinsinden değil sermaye cinsinden de birçok banka ve firmayı finansa etmektedir. bunlarda iş biraz daha sıkıntılı. devletten böyle bir şey beklenemez gibi duruyor.
israil malı almıyor diye israil batacak sanan zihniyettir.
Amacı kapitalizmi yada israil'i çökertmek değildir. Sadece yapılan o katliama küçücükte olsa bir katkısının olmamasını istiyordur. Alınan bir kolayla sadece bir mermi bile alınmış olsa, o mermiyle masum bir insan öldürülebilir.
haklı zihniyettir. israil mallarının ve ya hizmetlerinin birçoğunun zaten ikamesi var. coco Cola içme kola Turka iç, Google kullanma yandex kullan. iktisatçılara güvenin. ayrıca bi kola ile olmaz diyenler bi yerden başlamak lazım sizin gibiler yüzünden toplu hareket edilmiyor bu ülkede. bu firmaları monopol yapan sizsiniz.
ramazan ayında coca cola satışlarının patlama yaptığı ülkemin içinde barındırdığı bir zihniyettir. tercih meselesidir alana da almayana da karışılmaz. insanların birbirine saygı duyması gereken bir dönemdir. bir dönemdir diyorum, çünkü gelir ve geçer. çatışmalar durulunca en koyu israil düşmanı bile indirimden aldığı coca colasını, sana yağını kaptığı gibi götürür evine. israil gazzeye 2 3 senede bir girer ve bu döngü her seferinde tekrarlanır.
(bkz: coca cola yı israil markası sanan andaval)
boykot ettiğini sanıp kullandığı telefondan tutta giydiği dona kadar israil mallarını kullanan zihniyettir.