bugün

haksızlığa uğrayan tarafı, yani toprakları gasp edilen filistin'i tutarım.

birçok kişinin zannettiği gibi bu bir din savaşı değil.

bu toprak savaşı ve öz vatanlarında vatansız duruma düşen filistinlileri değil de israil'i tutmak pek adil olmaz.

evet filistinlilerin geçmişte hataları olmuş, gaflet ve delalete düşmüşler hataları büyük ama bu zulmü hiçbir insan topluluğu hak etmiyor.
Doğrudan kimseyi.
Etik değerleri ve insanlığı tutuyorum.

Ne alenen sivil çocuk katleden israil'i, ne festivali kana bulayan hamas'ı tutmuyorum.

Tarafım gazzeli siviller..
Terörist sevmediğim için filistin tabiki.
ben bir türküm, bu yüzden tarafım belli.

görsel
Mazlumun yanındayım 1 milyar araba karşı kahramanca direnen israil.
Bi tarafım.Savaş kötü çok kötü hep masumlar ölüyor.
hukuktan yana olduğumuz dolayı kim hukuki yapı ise onu tutuyoruz. bizi hayvanlar gibi sürü halinde yaşamaktan ayıran hukuktur.
hukuk, tutkulardan (ideoloji, rejim, din, ırk, kimlik, arzu, heva ve heves, çıkar vs) arınmış mantık demektir.

beceriksiz ve çapsız olup çıkarı için, makam koltuk için her şeyi yapan siyasetçi politikacılarla din baronlarıyla bunları destekleyen peşinden giden halk tarafından çıkarılan savaşlarda ölen tek masum cephede savaşan komutanlarla askerlerdir.

evet, bir eğlencede disco partide plajda bir arada eğlenip yaşayacak gençleri cepheye süren ve kendi beceriksizliklerini örtmek için savaş çıkaran siyasetçiler din baronları yüzünden birbirini öldüren-ölen askerden başka masum insan yoktur.
1 ve 2. dünya savvaşı, güney-kuzey kore savaşı, vietnam, afganistan, laos, kamboçya, suriye, ırak, libya, israil, filistin, ukrayna-rusya vs savaşları say say bitmez.
Hiç bir tarafı tutmuyorum. Bir terör örgütünün yediği bok'u, diğer terör örgütünün hastane vurmak ile sözde en doğal hakkını yerine getirdiği iddası sonucu masum sivile ve çocukları katletmesinin tutulacak bir yanı yok. her iki taraftan da katledilen masum kadınlar ve çocukların tarafındayım ben.

Geçtiğimiz günler de sırf ekmeği peşinde olup bir adet o.ç tarafından adana'da bıçaklanan gençten tarafım.
gazla hareket eden savaş suçlusu israil'i de desteklemiyorum. amerika dinle gaz verdikten sonra bir öyle bir böyle konuşarak suçu kendi üstünden atmaya çalışıyor. eline güç geçse diğer tarafın sivillerini anında yok edecek iki terörist oluşumu da tutmuyorum. iki devletli modeli destekliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=boKtTMhIYBI

iki tarafta da böyle barışçıl insanlar artarsa savaş güzelce sonlanabilir. ama illa bir müdahale olacaksa da bm eliyle olmasını isterim.
Türkiye'yi tutuyorum.