bugün

israil dışişleri bakanlığından yapılan bir açıklama. çok ahlaksızmışız. hmm.

önce; http://www.ntvmsnbc.com/id/25042975/
sonra; (bkz: olası türkiye israil savaşı)
"israil devleti, hizbullah ve hamas terörü ve füzelerine karşı vatandaşlarını koruma hakkına sahiptir. türklere gelince, onlar, israil devletine ve dünyanın en ahlaklı ordusu olan israil savunma kuvvetlerine vaaz verecek en son kişilerdir."

şeklindeki açıklamadır.
biz israile hitaben "yahudiler" desek , anti-semitizm propagandası yapmakla suçlanırız ; fakat israil türkiye'ye hitaben tüm türk milletine hakaret edebilmektedir.

cevval(!) başbuğumuzdan "denizde" olmasa da en azından "karada" açıklama bekliyoruz karşı tarafa.ha pardon işin içinde ne ergenekon var ne de "çiçek" gibi bir albay...heronların gecikmesine ses çıkarmayan , türk milletine dil uzatılmasına niye karşılık versin.

"iç tetkik" kanuna bakma be koçum , asli görevinden bahsediyoruz...
Türkleri son derece kırmış olan talihsiz bir açıklamadır. Türkler olarak yerin dibine girdik ve kendimizden nefret ettik.

Neyse bu konuyla ilgili bir yerde şöyle bir yorum ile karşılaştım.

--Alıntı--

Sizin dedelerinizi Hitler'den ve dedelerinizin dedelerini Ispanyol engizisyonundan türklerin kurtardigini ne cabuk unuttunuz?

Bu hükümette haysiyet denen bir seyden zerre kadar varsa hemen Israildeki büyükelcimizi geri ceker, Israil büyükelcisini de persona non grata ilan eder.

--spoiler--

edit: şayet elçimiz israil'den çekilirde israil büyük elçisi de persona non grata ilan edilirse kemalistlerimiz şeriat geliyor diye sokaklara dökülür mü acep? dökülür mü döküler ha.

(bkz: iran dan şeriat gelecek diye ucuz doğalgaz almamak)
gibi bir şey bu.
baydemir osman koş. senin sahnen.

(bkz: hasiktir diyorum hasiktir)
yine türkiyenin vereceği en büyük tepki ise kurtal vadisi dizisinde polat alemdar'ın birkaç israil askerini öldürmesi falan fişman ile intikam alacağı düşünülmektedir. adamların askeri çıkar öldürür dışişleri bakanı çıkar taşak geçer. biz dizilerde intikam alırız.

komik mi yazık mı bilemedim sözlük.