bugün

- Suriyelilerin bayramda evlerine gitmelerini savunan,
- 5 milyon Suriyeli Çomarın kayıtsız, şartsız Türkiye'ye sokulmasını 'tarihi, insancıl ve vicdan anlamında müthiş olarak' tanımlayan tweettir.

görsel

O kadar seviyorsan 1-2 tanesini ofisinde istihdam et ismail.
tam da kendisine yakışacak türden bir içeriğe sahip tweet.

son 10 yıldır, sahibi ve kurucusu olduğu uludağ sözlük ile ilgilenmez ama envai çeşit site ve forum için emek harcar.

bu örnekte de ülkenin gerçek vatandaşını düşünmeyip, ülkeyi istila edenleri övmesi pek şaşırtıcı olmadı.
katılıyorum. göçmen ve mültecilik arasında çok fark var. bu ülkede balkan göçmeni de orta asya göçmeni de rum göçmeni de var. arap göçmenler neden bu kadar rahatsız ediyor.
Ben bu adam bi inceden kuruluyorum.
Yine her zaman olduğu gibi yanlış düşünüyor.
bazı yazarlar mel mel yorumlar yapıyor. suriyeliler yatıp yatıp maaş alıyormuş. sadece sen çalışıyorsun değil mi.
bak bunların hepsi yatıyor.

görsel
görsel
görsel
görsel
ulan lavuklar yunana bulgara yakın komşumuz derken senin dedelerini kovaladılar biz aldık baktık şimdi ön asya ülkeleri bizim komşumuzdur. komşu komşunun külüne muhtaçtır.
BALkan göçmenleri ile Arapları bir tutanların savundukları tweet.
Bak benim dedem de Selanik göçmeni. Ama Türk oğlu Türk. Suriyeden gelen çomarların hangisi Türk?
Her göçmeni göç ettiği yerin ırkından zanneden insanlar siyasi yorum yapıyor lan!
Filimin birinci bölümü bitti,
ikinci bölüm oynuyor. Yarında artık göçmen değil, bu toprakların sahibi der bu kansızlar.
Akp varken Türkiye'nin düşmana ihtiyacı yok.
Ben hep şunu merak ediyorum; aynı dramları biz yaşasak, hangi komşumuz bizi böyle bağrına basardı? Hadi diyelim bir iki ülke kapısını açtı. Acaba ülkelerinde bizi bu kadar serbest ve başıboş bırakırlar mıydı?
Atılan Twitter da Suriye'li insanları ülkesinden eden biz olduğumuz, savaşı ölümü bizim çıkardığımız bunda katkımız olduğu söyleniyor.
Vicdanımızı rahatlatmak için Suriye'li insanları aldığımız sonucu çıkıyor.

Suriye'ye teröristlere silah taşıyan biz miyiz?
Suriye'ye terörist taşıyan biz miyiz?
Orada insan katliamında insanlık suçlarının işlenmesinde biz mi rol aldık?

Bunların doğru yanlış olması umurumda değil. Gün gelir böyle bir şey varsa buna neden olanlar yargı önünde hesap verir.
Benim umurumda olan, vatanını satan bu asalakları benim maaşımdan benim vergilerimden beslenmesi.

Şunu da belirteyim, çocuklar bu değerlendirme dışındadır.
Biz Kurtuluş Savaşı'nda cepheye silah mühimmat taşıyan kadınları olan bir milletiz. Çocuğunun üzerinde ki örtüyü alıp top mermisini korumak için örten bir milletiz.

Şu an Türkiye böyle bir savaşa girse biz Erdoğan demokratik değil diye bu teröristler yanında mı olacağız?
Ülke onbinlerce terörist işgaline uğradı diyelim. Asker polis silah depolarını açıp halka ülkeyi kendinizi savunun diye silah dağıtsa bu silahları Erdoğan'a karşı mı kullanacağız?
Ya da silahları teröristlere mi verip ülkeyi terk edeceğiz?
Ondan sonra Erdoğan demokratik değil diye ağlayacağız.

Suriye'ye iyi bakın.
Bu asalak hainleri savunmayı bırakın.

Şu an Türkiye'de Suriye gibi bir işgal olsa söz konusu vatan ise gerisi teferruat der her şeyimizle savaşırız.
Bence ismail haklı.
Neden mi? Mültecilerin harcamalarını bizzat cebinden ödüyor.

Ve mülteciler de bize her bayram girip- çıkarak götüyle gülüyor

Not: vicdan- merhamet diyerek duyar kasan yavşaklar; 4.5 milyon işsize, atanamadığı için kendini asan öğretmene, çocuklarını ısıtamadığı, doyuramadığı için kendini asan anaya, babaya, işsizim diyerek kendini yakan yurdum insanına duyar kassanıza adi şerefsiz ve de müptezeller.
Hala şu medeniyetsiz maymunları savunuyorsunuz ya komiksiniz ya...

Mersin'de ikamet ediyorum şu an, malum okul mevzusu. Bulduk işte tek katlı müstakil bir ev, oturuyoruz. Bahçede demir kapı var sürgülü kilitli, onun sesini duydum. kalktım gittim bahçeye kim girdi acaba diye, o orospu evlatlarından biri bildiğin çömelmiş bahçeye sıçıyor. Hayır belli olmasın falan da yok gavatta beton yola yapıyor ne yapıyorsa. Kim bekliyorsa artık kapının önünde, fark edince ona doğru gittiğimi mal mal konuşa konuşa kaçtı.

Ya bu orospu evlatları ayarımızı bozuyor anlayın artık şunu.

Annem ziyarete gelmişti yine Mersin'e. 15 gün kadar kaldı bende. Baktım kadın yerlerden bir şeyler topluyor, sordum onlar ne diye. Gösterdiği de o bok tenlilerin zıkkımlandığı sarma sigaraların kağıdının paketleri. Kadın dua sanıp topluyor.

Daha önce de söylemiştim, tekrar söylüyorum;

Suriyeliden hayır beklemek, ölüden göt istemektir.

En azından balkan göçmenlerin aklı var, oturup kalkmasını biliyorlar. bu evrimin geçirdiklerinde o da yok.
Suriyeliler çalışmıyor değil, çalışıyor çoğu tabi ki.
Ancaaak;

Asgari ücretin altında çalıştıran işveren ve sigortasız çalışmalarına göz yuman bir hükümet var.

Artan işsizliğin sebeplerinden biridir bu "göçmen" dalgası.

Madem göçmenler, mülteci değiller, neden aynı şartlarda yaşamıyorlar bizimle? Aynı sosyal yardımlardan biz neden faydalanamiyoruz? aynı çalışma kanunlarına tâbi degiller mesela bizimle?
Sanayide usta bir kaynakçının alacağı/hakettiği ücretin yarısına çalışıyor suriyeli kaynakçı. Sonuç, türk olan işsiz!

Dünyanın hiç bir ülkesi, Sözde insanlık ve vicdan için, kendi halkına kötülük yapmaz. 30-40 milyar dolar telaffuz ediyor rte, siz bu paranın ne kadar olduğu düşündünüz mü hiç? Inanin bana, söylendiği kadar kolay bir para degil bu.

90'lardaki krizin ve terörün sebebi, özal döneminde alınan pesmergeler olduğunu biliyoruz, simdiki krizde bunların payı nedir, düşündünüz mü?

Suriyeden mülteci kabulünün tek amacı, ab'den para kopartmaktı. Aldıkları 3-5 milyar dolar. Peki harcanan?
Sadece harcanan para da degil mesele, ülkenin demografik yapısı bozuldu, işsizlik arttı, bazı bölgelerde hakimiyet kuran bu "göçmenler", sosyal hayatı da olumsuz etkiledi.
Az buz degil 5 milyon kisiden bahsediyoruz, ve giderek çoğalıyorlar. Tehlike gerçekten çok büyük.

Suriyeli esnaf olup vergi bile vermezken, bizim vatandaşımız iş bulamadığı için kendini yakıyor. Burdan bakın biraz da.
Kudursanizda cildirsanizda suriyelileri göndermiyoruz hadi bakalim.

Suriyeliler muhaliflerden daha hayirlidir.
Gamına koyayım ben onun. Götodan içeri tıkmalı böylelerini.
Memleketin her köşesinden ibine fışkırıyor. O Suriyeliler bir gün kafa kesmeye başlarsa ne diyecen zaloğlan?
ismail alpen'in arkasında durduğu beyanatı.

--spoiler--
ayrıca suriyelilerin türk ekonomisine devasa fayda sağladıklarını da saatlerce anlatırım.
--spoiler--

Evet bizde çalışan ameleler var. Baya sigortasız, primsiz, bordrosuz çalıştırıyorsun. Hadi bizim iş ağır, Türkler pek yapmak istemiyor. Ama diğer sektörlerde bunlar kaçak ve ucuz çalıştığı için ne kadar Türk işinden oluyor ya da iş bulamıyor bunu hiç düşündün mü acaba?
Sınavsız üniversitede, ücretsiz hastane. Kapış kapış dağıtılan yardım ve alışveriş kartları...
insanlar Boğaz köprüsünde parasızlıktan kendini yakıp aşağıya atıyor.

Suriyelilerin yerleşim sağladığı şehir ve mahallelerdeki sosyolojik, adli olaylara ve sorunlara henüz değinmedik bile. Gerçek liberallik bu değil.
ismail suriyelilerin sebep olduğu işsizlikle ilgili ne düşünüyorsun öğrenebilir miyim dedirten tweet.
Ne şiş yansın ne kebap açıklamalı tweetidir.
Bir konuyla ilgili bir fikriniz olur, on fikir değil!

Kimsenin kalbini kırmadan, minnoş bir görüş belirtmiştir, birçokları gibi!
Politik bir tweet!
Yanlış bir düşünce. Demografi bir kere bozuldu mu sen hayrını gör! Kaldı ki suriyeliler Türkiye'ye karışmıyorlar. Çocuklarını eğitim sistemine sokmuyorlar. Gelecek için hazırlık yaptıklarını düşünüyorum. Keşke yetişkin suriyeliler çocuk suriyeliler kadar masum olsa. "Kafa kesecem" diyeni mi ararsın? Başka başka işlere karışanları mı? Ne yapacağız bunları? Kibarca artık burada işleri olmadığını memleketlerine gitmeleri gerektiğini söyledik olmuyor. illa daha kötü olsun diye mi bekliyorsunuz. Yani ben istenmediğim yerde bir dakika durmam. Suriyeliler nasıl durabiliyor. Memleketleri orada duruyor. Savaş bitmiş. Uzatmasınlar artık. memleketlerine gitsinler işte. Yoksa kendileri için de bizim için de bu hayat yaşanmaz. Bunu mu istiyorlar?
zall in adını öğrenmeme sebep olmuştur.
10 sene sonra bu suriyeliler hepimizi dövecek..

Pkk ile ortak parti kurup kötü niyetli ülkede söz sahibi olduklarında, o zaman açıp okursunuz buraları..

Bak çok pis kafa koparacam...