bugün

Dünyanın en iyi kalpli insanıdır. Malesef sanaldır. Keşke gerek olsaydı.
görsel
O gemi geldi.
Ali atay ın şarkısının sonunda " gemiler gelmiş... " demesiyle içimize oturan, sahilde ismiyle çağrıldığında bakmayan, " ismail aağbiii ! " diye bağırıldığında " huoop " diye cevap veren serkan abimize oynadığı roldeki başarısından ötürü teşekkürü borç biliriz.
--spoiler--
tamam ben gideyim. sonra arada sırada ararsın beni, olmaz mı.
--spoiler--

ah be ismail abi. o gemiler öyle mi gelecekti.
görsel
--spoiler--
renkli pullu ceketlerinin sebebi japon balığı olmasıymış ya! anaaamm gece gece aklıma geldi. jeton ancak düştü. vay arkadaş vay!
--spoiler--
--spoiler--

öyle pullu pullu giyinmesi japon balığı olmasından ileri gelmekteymiş, şaşırttılar bizleri.

--spoiler--
o dostlarının yanında her zaman sağlam duruşuyla örnektir. ekoldür.
japon balıklarına bakış açım değişti resmen. bi japon balığı alıp adını 'ismail abi' koymalı. evet.
--spoiler--
böyle pullu pullu ...
--spoiler--
--spoiler--
renkli renkli giyinmesinin sebebi japon balığı olması filan değildir. -annesi daha renkli bir hayatı olsun istediği için gitmişti hani... -
sanki zorlayıp da sonradan uydurduğunu bilmiyormuşuz gibi japon balığıymış da ondan renkli giyiniyormuş diye mi düşüneceğiz ? ismail ağbi renkli giyiniyordu da ondan japon balığı oldu. hay balığınız batsın.
--spoiler--
yıllarca dizilerde ve filmlerde ayyaş,dolandırıcı,ahlaksız,katil karakterleri kendine idol edinmiş türk insanına böylesi iyi niyetli,saf,paraya önem vermeyen,tam anlamı ile bir abi karakterinin sevdirilmesi,benimsetilmesi ise ayrı bir konudur.
(bkz: japon balığı)
umuttu. en komik, en duygusal en çocuk.
herkesin abisi oldu. denize atladığında bitmiştim. o diziyi öyle bitirenlerin ben...

http://www.youtube.com/watch?v=9Pis7iS-lXo
görsel
en son bir dolmuşçudan duyabildiğim söz öbeğidir. arkadaş grubu olarak ''hooooop'' demedik değil.
yitip gitmiştir abimiz. o gemi gelmedi. şekerpare de..
Gemiler Gelmiş..............
türk dizilerinde bulunan en kaliteli karakter(idi).
o gemi bir gün gelecek be ismail abi. sen bizim yüreğimizin denizisin.
HHHHOOOOOOOPPPP.
Bu hayatta en çok özlediğim kişiliktir.

--spoiler--
soruyorum seni ben bütün kuşlara
belli ki dönülmeyen uzak yerdesin.
--spoiler--
Sol frame'de ismini gördüğümde istemsizce ' hoop! ' dediğimdir.
dedelerinin geniş bir meslek yelpazelerinin olduğunu bildiğimiz, leyla ile mecnun'un olmazsa olması ismail abimizdir. böyle bir arkadaşım olsun mutsuzluk nedir bilmem denilecek cinstendir.