bugün

bir realitedir. celal Şengör atasözüdür.
''kadınlarınızı dövün'' diyen bir kitabı benimseyen çoğunluğun olduğu ülkenin zaten modern etik ve ahlak değerlerini yakalaması pek beklenemez. mozambik ülkesi için konuşuyorum. yoksa bizim ülkemiz mars gezegeninde koloni kurdu oğlum.
Şengör hocanın en güzel tespitlerinden biridir. islamın hakim olduğu hiçbir ülke yol alamaz. Yerinde de durmaz. Sürekli ama sürekli geriye gider. 21. Yüzyılda şeriat ile yönetilen ülkeler, başka ülkeler tarafından sömürülmeye ve ezilmeye ne yazık ki mahkumdur.
jamaica ,haiti , meksika , laos , peru , swaziland
lesotho , timor , yeni gine ......
bunlar acayip gelişmiştir .
edit: eksileyen yazarlardan lütfen, somut bir argüman bekliyorum.
benim örneğim aşağıda verilmiş ve doğru bir örnektir...

fas, singapur, malezya, türkiye, azerbaycan, iran, katar ve kazakistan'ı göstererek çürütülecek olandır. *

daha somut bir örnek vermek gerekirse,
türkiye son 20 senenin ikisinde gsyh nda en çok büyüyen ülkedir.**
islam'a bir reform gelmediği sürece doğrudur.
celal şengör'ün islam düşmanlığından dolayı ortaya attığı absürt önermelerinden biridir. bir kere de tarafsız ol hoca bir kere de tarafsız ol...
katılmadığım görüştür. Rönesans öncesi islam dünyası bilimde öncüydü. önemli olan din, dil, kültür, ırk değil zihniyettir. bir kesim zihniyetini değiştirmedikçe reform dahi getirsen düzelmez.
Bahsedilen kitap;

Bilim önermiyor,
Dostluk önermiyor,
Barış önermiyor,
Sevgi önermiyor,
Eşitlik önermiyor,
Aşk önermiyor,
Saygı önermiyor,
Eğlenmek önermiyor...

Celal hoca çok büyük bir bilim adamı ama bunu görmek için Celal hoca olmaya da gerek yok.