bugün

Talkan-cürcan katliamlarını ve kuteybe bin müslim'i öğrenmiş türkçüdür..

islam karşıtı olmakla türklüğün bir alakası yoktur. Ulan gören de islam, ilk önce bize geldi sanacak.. islam safî bizim kültürümüzün bir parçası sanacak..

Türk islamsız yapamazmış.. Bak bak.. Ne alaka?? Avrupa, asya hun imparatorluğu, hazar imparatorluğu, göktürk imparatorluğu falan türk değil miydi? Bir de kalıcı olmayı islamla bağdaştıranlar var yahu.. Büyük türk ulusunun hepsi, yerleşik hayata geçmedi ki.. Türkiye'de bile konar-göçer yörükler hâlâ var?? Biz islamdan önce de büyük işler başardık. Asıl türkler olmasa islam bugünlere gelemezdi.

Türklük, islama muhtaç falan değildir. Boş bir önerme.. Vallaxi ben burada senden başka bir kürtçü göremiyorum.. Geberiyorsun her seferinde kürdo gordaşlarım diye. Hatta sen Türk taklidi yapan bir kürt bile olabilirsin.. Sözlükte böylesi çok.. Biz Türkçüler, solcu veya islamcı değiliz ki kürtçülerle aynı fikirde olalım. Kürtçüler türkçülerin düşmanıdır her daim.

"Türk'üm ama tedavi oluyorum" lafına tav olanlar, eleştirmeyenler burada Türkçülere ahkam kesiyor.. Ak zombiler kendilerini zeki sanan, embesiller cidden de.. Bir kere daha kanıtlandı.. Seni ciddiye alanın aklına tüküreyim..
Arap sevicileri gelmiş yine arapların yaptığı kalleşliğe gösterilen tepkiye Müslüman düşmanı yaftası yapıştırıyorlar.

O zaman toplanın Allah deyin araplara araperestler.
Eğer müslümanlık milliyetçi değerlere saygı duyuyorsa neden bütün müslüman kavimlerde isimler arapça olur? Neden bütün müslüman kavimlerin dili arapçanın etkisine girer? Ayrıca islamcıların çoğu milliyetçiliğe karşıdırlar. Hatta milli sembolleri put sayarlar.
Semerkand da 4000 talkan-cürcan da ise 100000 türk katledildi bunu unutmayan türkçüdür.
islam ve Türk kavramları iki uç kavram her yönden. Birbiriyle kesişen noktalari sayılı olmasına karşın insanlar süregelen inanışlarından dolayı iç içe kullanmaktadır.
Dine inanmayan birinin örf ve adetlere saygı göstermesi tutarlı bence. Sonuçta anaerkil ve son derece ahlaklı bir geçmişe sahip türk ırkının Araplaştırılarak din ile uyuşturulması çok yazık gerçekten.

Göğe de tapsa, ateşe de tapsa bana göre bu Arap bedevilerinden yine daha iyi insandır gözümde.

Son olarak gafil olanlar sübyancı piç kurularıdır. Ve bunların mecliste iktidar tarafından aklandığını da unutmayalım.
Ulan çaycı, dünden beri zırvalıyorsun. islama karşı cephe almak diye bir şey yoktur türkçülükte. Türkçülük, islamcılık veya ümmetçilik gibi akımları kesinlikle reddeder. Bir nevi seküler bir düşüncedir türkçülük. Herhangi bir dinin hegemonyasını kabul etmez. Ülkücülükle buradan ayrılır zaten.

Bir türkçü için önemli olan şey, soy ve kültür bağıdır. Kendi adıma konuşursam islamın eleştirdiğim yönleri var. islam düşmanı da sayılmam. Ama islamın türklere verdiği yarar kadar, zararı olduğunu da görüyorum. islam türk'e safî yararlıdır demek aptallıktır. Bir türkçü, Müslüman türk soydaşlarını es geçemez. Bizim için mezhep veya din önemli değildir. Türklüğünün bilincinde olmasıdır. Adam müslüman ve türk'tür ama ağır ümmetçidir.. Araplaşmaya başlamıştır.. Ateist türk soydaşını, gider afrikalı bir müslümana tercih eder.. Ha o zaman iş değişir işte. Biz buna mankurtlaşmak diyoruz. Ben şimdi apateistim, soydaşım beni eğer arap Müslümana tercih ederse ümmetçilik anlayışı ile, o zaman benim de onunla bir bağım olamaz.. Anladın mı?? Aradaki ince çizgiyi görmek lazım..

islamda milliyetçilik yumuşatılmış haliyle olur diye zırvalamayın hiç. Müslüman olduğunda ümmetin bireyi olursun. Müslümanlığın politik yanı da vardır. Biz mi öğretelim bunu size??

Ulan kürdo çaycısı, git biraz gökalp'ı, gaspıralı'yı, akçura'yı falan oku. Bu kişileri okumadan, türkçülükle ilgili yorum yapıp durmayın artık. Boş düşünceleriniz paçalarınızdan sallanıyor resmen.

Senin elitlikten kastın, ak partili olmamak, kemalist olmak, kürdoları kardeş olarak görmemek, bilgili, kültürlü ve eğitimli olmak.. Bilmiyoruz sanki sizin elit türklerden kastınızın bu olduğunu.

Bir de senin gibi kürtperestler türkler, başkalarının türklüğünü sorgulamıyor mu.. insanların ağzı torba değil ki büzesin işte.. Sen önce o türküm ama tedavi oluyorum lafına tavrını koy yiğido. Ondan sonra burada türklük ve türkçülük hakkında ahkam kesersin.
Sen o memleketçilik dediğin zırva milliyetçilik anlayışınla nah birleştirirsin başkalarını. Anadolu hepimiziin gardaşlarııım. Hepimiz gardaşıız, hepimiiiz müslümanııız. Bu koca memleket hepimizeee yeteeer. Ama yetmiyor? Hele senin kürdo kardaşlarına hiç mi hiç yetmiyor. Senin gibileri bilirim ben, hayallerde yaşarsınız ve gerçeklere tamamen gözlerini kapatırsınız. Sosyolojik yapıdan ve milliyetçilikten gram anlamazsınız.

Bakın buradaki bütün türklerin anlayamadığı bir şey var.. Kürtler 200 yıl önce ulusal bilincine erişti. Yani türklerden çok daha önce birlik oldular.. Ha türkler de eskiden birlikti.. Atatürk yarımızı türklük bilincine ulaştırdı çok şükür.. Hala türklerin arasında bu bilince ulaşamayan milyonlarca türk var...

Kürt meselesine gelince, ulan sözlükte bile bas bas bağırıyorlar ben kürdüm, türklüğü kabul etmiyorum diye.. Neden?? Adamlar uluslarına bağlı çünkü... Çok azı türkleşti bunların. Hatta kürtleştirdikleri türkler var doğuda. Bir Ben mi görebiliyorum Kürtlerin aşırı bir ulusal dayanışmaya sahip olduğunu sadece?? Kürtleri ne ülkücülükle ne türkçülükle ne memleketçilik dediğin yumuşak şeyle bir çatı toplayabilirsin artık. Çoktaan geçti o iş. Kürtçülük 200 yıldır başımıza bela. isyan patlatıp duruyorlar, türk öldürüyorlar ama hala ümmet, vatandaşlık bağı gibi zırvalıkları sıçıyorsunuz. Ütopik söylemler bunlar. Adamların istilası almış başını gitmiş, devletin içine sızmışlar, artık çok güçlüler.. Gelecekte belki ülkeyi tamamen ele geçirecekler?? Bu ihtimali es geçiyorsunuz ve devlete aşırı güveniyorsunuz, yazık valla size.

Ermeniye, gürcüye, çerkeze falan gelirsek, o adamlar da uluslarının farkında merak etme sen. Sadece türklerle uyum içinde yaşıyorlar.. Türk vatandaşı olduklarını sorunsuz bir şekilde dile getiriyorlar. Kürtler ise bunların tam tersi. Aşırı ulusal dayanışmayla ülkenin her yerine yayılmaya çalışıyorlar.

Anadolu gibi bir yerde çok uyanık olmamız lazımken böyle ümmet, kardeşlik gibi zırvalıklarla ülkede neler döndüğünü bile göremiyorsunuz.

Alevi, sünni düşmanı türkçü diye bir şey yok. Herkesi kendin gibi yobazcık sanma. Türkçü mezhepçilik yapmaz. O kadaar boş konuşuyorsun ki... Daha da yazmam sana.. Seninle tartışmak deveye hendek atlatmak gibi. O kalın kafan hiçbir şeyi almıyor. Kendi kendine burada bir şeyler zırvala dur.