bugün

Çocuk istismarı daha az olurdu.
mevcutla aynı.
görsel
1400 yıldır islam dünyaya 1 çivi bile çakmadığı gibi kan ve gözyaşından başka hiçbir şey de vaat etmemiştir, getirmemiştir, getirmeyecektir.
islam olmasa başka biri olacaktı, o zamanlarda muhammetten önce bi dünya adam peygamberlik ilan etmiş, inanılan muhammet olmuş.
insanlar tapacak başka bi şey bulurdu mutlaka. insanlığın ilk zamanlarından beri insanlar bi şeye inanmak istiyorlar. yaşamak için bi amaç arıyorlar.Kimisi puta tapıyor kimisi fareye. geniş dusundugunde hepsinin amaçları aynı.
Politeizmin hakim olduğu coğrafya yüzölçümü bakımından çok daha fazla olurdu.
Yusuf islam ne güzel söylemiş 'ben islamı müslümanlardan görerek tanısaydım müslüman olmazdım' diye. Hiçbir ateiste yada kafire yada herneyse asla saygısızlık etmedim. Küçük görmedim, dalga geçmedim.

Fakat benim inancımla dalga geçen, kulu olduğum Allaha hakaret eden hatta küfür eden zavallıları gördükçe, o güzel söz geliyor aklıma.

(bkz: zalimler için yaşasın cehennem)

Bu inanç beni diri tutuyor, maksatsız değil asla. Hitlerin yaptıkları yanına kalacak diyenlerin inançsızlarında fikirlerine saygı duyuyorum fakat asla, asla ama asla.. Hiçbir kötülük cezasız kalmayacak. Hiçbir iyilik karşılıksızlık kalmayacak.

islam dini olmasaydı şayet, şu an dünya olduğundan 100 kat daha kötü, daha zalim ve daha dramatik durumda olurdu. Çünkü en az 2-3 milyar müslüman belkide yapmak istedikleri kötülükleri Allah korkusu nedeni ile yapmamakta.

Günah işlemek ucuz değil, kötülük yapmak bedava değil. Bunun bir sonucu olacağını bilen insanların kendilerini frenlemeside olmasa.. Düşünmek bile istemiyorum aslında.

Kız çocuklarının diri diri gömüldüğü bir ortamda kızını omuzlarına alarak mekke sokaklarında dolaşan bir peygambere hemde yine bir bayan tarafından hakaret edilmesini aklım almıyor.

Kendinede saygısı olmayan bir insan yapabilir bunu ancak diyorum. Sabır sabır sabır.

Dinini tam yaşayan birisi olmayarak diyorum bunları hemde. Yaşayamayan yada.. Eğer islamiyet olmasaydı, medeniyet olmazdı. Eğer islamiyet olmasaydı, adalet olmazdı. Eğer islamiyet olmasaydı, temizlik olmazdı. Eğer islamiyet olmasaydı saygı olmazdı, sevgi olmazdı.

Müslümanlara istediğinizi söyleyebilirsiniz elbette ama son ve mükemmel din olan islamiyete sövüp saymanız size birşey kazandırmaz. Yok dediğiniz bir şeyle bu kadar kafa yormanız kadar saçma salyalar akıtarak ettiğiniz hakaretler.

Yoksa, sorunda yoktur. Yoksa rahatsınızdır. Zannediyorumki psikolojik olarak 'ya varsa' durumu sizi rahatsız ediyor ve bu rahatsızlığınızı küfürle, hakaretle dışa vuruyorsunuz. Kendiniz göremeyebilirsiniz fakat dışarıdan tam olarak böyle görünüyor. Size göre olmayan birşeyle bu kadar uğraşmanız, onun varlığına delalet ediyor.
Dünyanın her yeri avrupa gibi olurdu bu sayede de bilimde şu anki durumdan 100 kat daha iyi olurduk. Kim bilir şu an islam kaç bilim adamının kafasını kesiyor, kaç görüşü bastırıyor.
islamsız türkiye nin iyiye gitmek gibi bir umudu en azından var ama islamla bu mümkün görünmüyor. olmasa daha iyi olurdu bu yüzden diyebiliriz. ben diyorum en azından sikim daşşağım denk çünkü.
game of thronesun son sezonlarında cevabı verilen sorudur. hayvandan farksız belki daha da aşağı olurduk.
Modern bir ülke olurduk, Arap bir erkeğin arkasında 4 kadın veya çocuk olmazdı, kadınlar bir kumaş parçasıyla bu kadar sadeleştirilmezdi, kadınlar özgür olabilirdi cinsellik açısında da giyim tarzı açısından da. Araplar kendi boklarında boğulur belki de biz Göktürkler ilk türkler gibi çok tanrılı dinlere inanırdık veya en iyi şekilde din gibi bir saçmalığa inanmazdık (zorla).
asıl sorun dinde değil, asıl sorun dini çıkar için kullananlar ve bunu anlayamayıp onların peşinden giden, her dediklerine inanmaları. asıl sorun kurnazlık ve cahillik.

ama dinlere karşıyım tabi. hiçbir din olmasaydı en azından din yüzünden, mezhep yüzünden birbirini öldüren insanlar olmazdı. insanları cennet ve 40 huri ile kandırıp bir tarafına soktuğu bombalar ile masum insanları öldüren aşağılık insanlar olmazdı. belki dünya daha güzel bir yer olurdu.
dogu roma imparatorlugu hala var olurdu.
islam dini olmadan dünya olmazdı.
kitabı var adamlar kurgulamış. (bkz: islamsız dünya)
Amishlerden oluşan terör örgütleri olurdu.
(bkz: amiş)
(bkz: amish)
daha huzurlu bir yer olurdu. 100 yil sonra islamiyet de kalmaz zaten. ateizm global trenddir. bilimin oldugu yerde hurafe yoktur.
ya saçma sapan konuşmayın zaten dünyada ki bütün savaşları müslümanlar çıkarıyor. abd Rusya zaten hristiyanlık altında ki gizli öz müslümanlar değil mi? basitçe zirvalayarak birşeyleri kotulemekle kendi acizliğinı gosterirsin. sorgulaman gereken bu değil sorgulaman gereken islam dini inanç doğrultusunda en son din oldumasina ragmen neden hristiyanlık altında eziliyor. buna çözüm bulmasın şuan birçok müslüman bölgesinde savaş olmasının sebebi gerçekten o insanlarin müslüman olmalarından mı yoksa yıllardır birileri tarafindan (geniş kapsamlı) dayatilan eğitim öğretim eksikliğimi. saf insanları yönlermek kolaydır. bir çok müslüman saf inanış peşinden neler yaptığının sonucunu düşünmeden harekete geçiyor. bunun en güzel örneği de Türkiye lafa gelindiğinde %90 ı müslüman diyoruz ve birçok fikir ayrılığı oyle yada böyle hepsi olmasada özgür bir şekilde ofade edebiliyoruz. buradan bu kadar basit konuşmakla olmaz tabikide işin özü müslümanliķta değil Müslümanlığı kullanan bütün şer odalarının yok edilmesinde yatar.
bence hiç bir şey fark etmez di.
Sadece suratların bakarak dahi cevaplanabilecek soru.
Dünyanın gen havuzunu bozmak için gelmiş amk çocukları.
daha iyi bir yer olacağı kesindir.

kimi cahil suçu petrole atmış!..

ey cahil, evet finlandiya'dan petrol çıkmıyor ama norveç kıyamet kadar petrol çıkarıp, ihraç ediyor. sonuç? son derece zengin ve huzurlu bir ülke... göreceğin üzere batılı ülkelerde sonuç petrol olsa da olmasa da değişmiyor.

hoş aslında islam ülkelerinde de değişmiyor ya!.. petrolleri olsa da olmasa da rezil yerler hepsi...
Petrol Ortadoğu yerine Finlandiyada olsa görürdum ben orayı mesele din iman değil para anlayın bunu .
adaletin olmadığı pisliklerin havada olduğu zalim bir dünya olurdu.
islam dini ni gerilik zannedenler var suan ki islami yaşayan toplumlar çağa çok ayak uydurmasalar da refah seviyesi düşük te olsa (çok yüksek olanlar da var) islam dini stretejik konumundan dolayi sürekli savaş altındadır ve sürekli savaş altında olan devlet ister çağ geri kalır yani islam dini olmasa değil de islam dini amerika kıtasında olsa suan ki yorumlarınızin tam tersini söylerdiniz. islamin refahı ve teknolojisi çok daha üst düzey olurdu.