bugün

o değil de bir ironiden anlamayan nesle aşina değiliz vardı ona ne oldu??
ironiden sıkılmış yazardır, yeter be! ironi, ironi, her yer ironi.

ironi deyip laf sokmak ya da laf sokup ironi demek moda oldu. ne yazacaksanız açık açık yazın kardeşim! bulmaca mı çözüyoruz amk? ben nerden bileyim kim ironi yapıyor, kim yapmıyor?

ironi yaptığını sananlar da var, yapamıyorlar, sanmasınlar!
anlamaz da mesaj atar.
işte ironi bu. %93 diyor aptal diyor kendinin dahil olduğu gruba. açık yüreklilikle itiraf etmesi takdir edilesiydi.
ironi yapamayan daha boş yazar kadar boş olamayan yazar.
sıçıp sıvalayıp ben (bkz: ironi) yaptım diyen yazarın hoşuna gitmeyen yazardır.

(bkz: don t feed the troll)
ufak ironileri gözden kaçıran yazar da olabilir. vurmayın hemen çocuğa. kıyamam, guduu.
yeni gelmiştir.zamanla alışır.
jack nicholson ironi konusunda şöyle der ''annem bana orospu çocuğu derken yarattığı ironinin farkına varamadan öldü'' . ironi konusu açılınca ortaya çıkan ironiler komik. ayrıca bu fransızca saplama kelimenin yerine türkçe bir kelime koyamayışımız bizim ayıbımız ya da düşünce fakirliğimiz olsa gerek. istihza diyeceğim ama ironi tam olarak alaycılık mı demek ondan da emin değilim. hasılı kavramların içerikleri konusunda daha çok kafa yormamız gerekmekte.
şimdi fight club başlığına girip, "gelmiş geçmiş en iyi dövüş filmidir" yazsam; 5 adet hakaret içerikli mesaj, 18 adet eksi ve en az 2 tane de aşağılayıcı nitelik barındıran nick altı yazısıyla karşılaşırım.

işin acı tarafı şu ki; bu insanlar açık yakaladıklarını sanarak üstün zekalarını burdaki insanlara sergilemenin gururunu yaşıyor. "heeytt be, nasıl da ayar verdim gördünüz mü. aynştayn'ım ben aynştayn"

ama beni en çok hayretler içerisinde bırakın durum o değil. adamın hem nickinden hem yazdıklarından troll olduğu anlaşılmasına rağmen, amacı gülüp eğlenmek ve en çok da insanların damarına basıp onları öfkelendirmek olan adamlara karşı sergiledikleri tavırlardır. o adamların başlıklarına yazmazlarsa ölecekler. hem prim veriyorlar hem şikayet ediyorlar. şimdi bunlar geri zekalı değil de ne o zaman.
uludağ sözlükte birkaç tane bulunan yazar(!) çeşididir.
sözlüğün önemli bir kısmını oluşturan gerizekalı yazar modeli.
illaha yıldızlı bakınız mı kullanalım amk?
suç illa ironiyi anlamayanda olmayabilir. ironiyi güzel yapamamış da olabilirsin. ironi yaptım sanıp ayarını kaçırmış da olabilirsin.
sözlük alemine yeni yeni alışan yazardır.
kendi içinde ironi barındıran cümle.

yazanın bu ironiyi anlayıp yazması ya da bilmeden yazması her ikisi de ironiktir.

işte bunlar hep ironi.
zeka fışkırtıyorsun vallahi bravo eleştirisine teşekkür eden yazarlardır.
Bir de mesajla ayar vermeye çalışırlar. Swh koymadan asla anlamazlar.
insanı boşluğa düşüren yazardır. oysaki siz emek emek, düşüne taşına daha ne kadar ironik yazabilirim diye uğŕaşmışsınızdır.

insanın çıldırası geliyor.
başlık kendi tanımını kendi oluşturuyor zaten.

hangi birini yazayım bilemedim. hepsini yazsam ömrüm yeter mi birazını yazsam yazmadıklarım alınıp trip atar mı bilemedim.

yine de merak eden olursa en iyi eski topçular başlığına bir göz atabilir.