bugün

Referandumun simgesi haline gelecek kişi. Bir vakit sonra sürece dahil olacaktır. Haklıdır.
Umalim ki toplumsal refleksi harekete gecirebilsin.
görsel
Fikirlerini açıkça beyan ettiği için doğan medya grubu tarafından işine son verilen, ekmeğinden olan gazeteci.
Biz dilini tutmadığı için kendisini seviyor ve sayıyoruz.
Bugün de anıtkabir'e gittiğini görünce yüzümü gülümsetti, içimi umutla doldurdu.
Tarih bunu da unutmayacak.
tavrı yanlıştır. canlı yayında 10. maddeyi iki kere üst üste okuyup, ben ikna oldum ve evet diyorum demeliydi. onun hayır anlamına geldiğini zaten anlardık, daha büyük hizmeti dokunurdu.
doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar.
partizan bir akp'li abimiz var buralarda.. geldi bu yanıma, konuyla alakalı sohbete başladık:
o: kimmiş bu d'den kovulan?
ben: irfan değirmenci..
o: sabahları mı şeyebıyodu o?
ben: evet, sabah programı vardı, haber sunuyordu..
o: onu şutlamışlar he?
ben: evet, kovulan o..
o: eeee, o kadar hayır hayır diye bağrınırsa sabah sabah;olacağı o!
ben: ne zaman dedi, duydun mu sen hiç? ben duymadım..
o: dememiş olsa sktirederler mi?,demiştir tabi, iyi olmuş amk!
sempatik, tatlı bir adam. doğrusu attığı twetlerden sonra gayet cesur biri olduğunu da ekleyebiliriz.
Ridvan gibi yalamalar san, sohret sahibi olur; bu adam gibi dogru bildigini soyleyenler ise isinden olur. Sonra da ulkede ifade ozgurlugu var... Nah var. Muz cumhuriyeti burasi, muz cumhuriyetlerinde ne kadar ifade ozgurlugu varsa, bu ulkede de o kadar var.
Tazminatı alabirsem memlekete dinlenmeye gideceğim.iş tekliflerine teşekkürler.Sanırım mankenliği kabul edeceğim:)

görsel
Dobra oluşu, onun bunun yalakası olmayışı, sözlerinin arkasında duran, herzaman haklı olanın yanında olan vb. Koca yürekli adam. Ona yapılan bu haksızlığı kınıyorum!
Bu adam yabancı gibi duruyor , soğuk biri.
Hayır propagandası yaptığı için işinden kovuldu. Bir tanesi de yazmış ki doğan medyanın tarafsızlık ilkesi var. Tarafsızlık ilkesi varsa eğer saçma sapan programlarda evet propagandası yapanları da işten çıkarsınlar.

Hayır demek tarafını belli etmek; tarafsızlığını bozmak anlamına geliyor, evet demek tarafsızlık değil mi? Sıkıldım bu çürük beyinli mahluklar ile muhatap olmaktan.
işin acı yanı hayır diyende bu ülkenin vatandaşı evet diyende evet diyorsanız her yol paris size mübah ama hayırın h sini gösterirseniz far görmüş tavşan gibi şaşıp kalirsiniz başınıza geleceklere.
gazeteci halktan yana taraftır. kovulması akp nin ayıbıdır.
Evet diyenler el üstünde tutulurken, hayır diyenler ya terörist ilan ediliyor ya da işinden oluyorlar. Örneği çok maalesef. Ülkede hoşgörü, saygı kalmadı ne yazık ki. Herkesin tercihlerine saygı duymak gerekli.
Zerre kadar sevmediğim ama çok saçma bir sebeple işinden olmuş insan.
--spoiler--
Düşüncelerim satılık değildir. Bugün beni arayıp limon tezgahı ayarlamayı teklif eden pazarcılar candır, insandır. Onlar için bile #Hayır
--spoiler--

görsel
Başlarda haklı bulmuştum da işi fakir edebiyatına döktü, yok limon tezgahı ayarlayacaklarmış da pazarcılar aramış da bilmem ne. Öef.
son tweeti;

"Tazminat alamadık,mankenlik işi de yattı!Umut hep var.Hayır diyen de evet diyen de vatan evladı!Hayırlı Perşembeler."

görsel
"tarafsız" medya.
biraz abartti gibi. roman yazmak olsun limonculuk felan altı ustu işten atildin. bunu bu ulkede yaşayan tek sen değilsin.
Mahkemeye ver amk.
hayır şehidi ilan edilmiş, dergilere kapak, köşelere konu olmuştur. valla bu kovulmadan sonra kendisine bişeyler oldu böyle tövbe yarabbi, ciciş kardeşler edasıyla twitterda yardırıyor. ha bak bunu not düşelim ilkokul hocası aramış bunu. artvinli cumriyetçi hocamız demiş ki "evladım biz seni böyle yetiştirdik" hocadan da desteği aldın, gaz tavan zaten, irfan seni kim tutar koçum. gitmiş bide kitap yazmış. eminim çok güzeldir. irfancığım harikasın. tam gaz devam.
görsel
Olayının sanki biraz suyu çıkmış gibi gelen eski sunucu. Tweet paylaşımları falan biraz samimiyetsiz geliyor.
güncel Önemli Başlıklar