bugün

türkiye'nin freddy adu'su dur.
dikine oynamayı, tek pas yapmayı, sürpriz driplingleri seven ofansif orta saha oyuncusu. tanımı yaparken ' orta saha oyuncusu ' ibaresinin başına ' galatasaray' ın ' kelimesini yerleştirmek isterdim ancak ne yazık ki futbol hayatına orduspor' da devam ediyor. eğer iyi bir altyapı hocası ve örnek, tecrübeli bir orta saha oyuncusuyla yetiştirilse idi ilk 11' i zorlayacak bir kapasiteye gelebilirdi. bir sürü umudumuz gibi onu da çok erken uzaklara gönderdik. inşallah orduspor' un muhtemel lig atlayışı sonrası izlerken ahlar vahlar çekip ' neden göndermişler ki? ' demeyiz.
orduspor'un genç ne yetenekli futbolcusu. 26 mayıs 2011 çaykur rizespor orduspor maçında ceza sahası dışından çok klas bir gol atmıştır. bu çocuktan birşeyler olacak, henüz çok geç değil.
bugün tv'de dolaşırken tesadüfen rast geldiğim 5 dak. bakıyım dediğim rize-ordu maçında önce bir frikik oldu topun başına kendisini cm'den çok sevdiğimiz freddy adu geçti topu çataldan döndü arkasından gelişen orduspor atağında bi baktım zamanında galatasaray alt yapısında oynayan gene manager'den 14 yaşında tekniği 20 diye dikkatlerimizi çeken bizim genç amc'miz irfan başaran uzaktan öyle klas bir gol attıki kumaşının sağlamlığını o kadar güzel sergiledi ki o vuruşuyla bir anda onu unutmanın üzüntüsünü yaşadım ve duygusal karmaşıklığa girdim.

yolun açık olsun irfan başaran.
seneler evvel bir galatasaray hazırlık maçında kıvrak bilek hareketleri ve birkaç isabetli pasıyla beğeni kazanmış ofansif orta saha oyuncusu. neden sonra, tutunamadı ve kayboldu. en son orduspor forması giymekteydi, şimdi nerede bilmiyorum.
orduspor'dan samsunspor'a 2 yıllığına anlaşan efsane cm 03-04 futbolcusu.
fm 2005 te 14 yaşında başlamasına rağmen harika futbolcu.
Soyadına zıt olarak iyi bir futbolcu olmayı başaramayan isim.
cm 03 04te barcelona bu adamı galatasaraydan kiralıyordu. öyle bir bug vardı.
3-4 gün içinde yıldızı parlayacak, büyük patlama yapacak olan efsane orta saha. evet irfan, vakti geldi olum.
Bu sezon yeni Malatyaspor la 2.lig beyaz grupta şampiyonluk yaşamış orta saha.
fiziksel eksikliklerinden ötürü bir türlü istenen seviyeye gelememiş olan top tekniği ve futbol zekası yüksek fakat ikili mücadelelerde yetersiz bulunan futbolcudur. işin garibi ise alt liglerde başarılı olan ve üst kümeye bulunduğu takımların çıkmasında payı olan bu oyuncudan neden bu kadar çabuk vazgeçildiğidir. ikinci bir cafercan aksu vakasıdır.
fm efsanesidir. tabi en az 7-8 yıl önceki fm'lerden bahsediyorum. mübarek zidane'a dönüşüyordu velet. avrupa devleri kapışıyordu. tekniği falan 20 idi. gerçekte ise 3. lig takımlarında takılıyor.
galatasaray altyapısından bir wonderkid olmasa da çok iyi yerlere gelen bir oyuncuydu football manager'da. tahminen fm 2007 yahut 2008'e falan tekabül ediyordu. 15-16 yaşında kendi altyapıma transfer ediyor olduğumu hatırlıyorum.
aynı zamanda aynı jenerasyonda galatasaray'dan oğuz sabankay,ankaraspor'dan tevfik köse,beşiktaş'tan can erdem irfan kadar iyi yerlere geliyordu.
zamanında CM 03/04 ün kadrolu wonderkidi.
Malatyaspor un 2 yıldır rotasyon futbolcusu olarak kadrosunda tuttuğu 10 numara. Topu ayağına aldığı zaman işte bu be adam safi yetenek diyorsunuz. Driblingler , topla dönmeler falan harika ama gel gör ki fizik denen şeyden nasibini alamamış ve haliyle tff gibi vur kır parçala taktiğinin olduğu bir yerde ancak son 15-20 dakikaların adami olabiliyor.
Bu aralar Malatyaspor u sırtlayan isim. Ligin ilk yarısında siyahiler takımı sırtladı. Sonrasında eren tozlu. Bu aralarda irfan iyi oynuyor. Son haftalara kadar gollerine devam etse de kazasız belasız çıksak süper lige.
kariyerini Bandırmaspor'da sürdürmekte olan Türk futbolcu.