bugün

ırak da savaştan önce böyle atıp tutuyordu, adamlar 3 günde ülkeyi verdi. boş yapıyorlar.
Petrol + ordu + rusya + kore. Bunların hangisi var bizde? Bir tek ordu vardı, onunda akp ağzına sıçtı zaten.
Bir islam diktatörlüğü.
Türk lirasının değerli olduğu ülkelerden bir tanesi. Gezilip görülmesi gereken yerleri var temiz ve sakin ama bi o kadar da berbat dikkat edilmesi gerekiyor.. Türk görürseniz turist ayağına yatın yakaladıklarını kendi dükkanlarına götürüp Türk usulü döner yedirmeye kalkıyorlar helal et olduğunu sanmıyorum kokusu da bi garip.
görsel
Bu iran'da az şerefsiz değil. PKK ile bilerek mücadele etmiyor ki Türkiye zayıflasın diye. Ulan sizinde pejak belanız var işte gelin ortak vuralım dediysek de yola gelmediler. Şii şerefsizler.
iran senfoni orkestrası kayıtlarını dinlemenizi öneririm.
Şiirleri, iplikleri, kilimleri ve büyük gözlü kadınlarıyla bilinen ülke. Esasen kum kenti ve mollalar hariç, yaşanası yerdir.
kızları, çölde açan çiçek misali...
Meshepçiiiği putlaştırmışlar bazı kesimleri.
sınır komşusu şeriatla yönetilen ülke.
tarihsel anlamda dünyanın en eski topraklarının başında gelen coğrafya.
Burası karışmasın lütfen karışırsa da Türkiye'ye gelmesinler. Bu ne lan iyice yol geçen hanına döndü arazi. Kapıları kapatmak gerekiyor acilen. Oh ne âlâ sen gel artistlik yap ülkende nasıl olsa Türkiye var yok ya.
isyana ve azgınlığa devam ettikleri müddetçe götleri yer görmeyecek ülkedir. yapılan her azgınlık ve isyan batı'ya hizmettir.

akşam işten eve titreyerek girip iran gazıyla donunu ısıtan adam da islam'a getirmiş lafı fırsattan istifade.
beyni yok fikri var, türkücü öküzün teki

başka bir feyk hesabında da

bana kızılbaş, caferi falan demişti

bu türkücülerin ve osmanlı torunlarının çoğu böyle

beyin yok ama fikir çok mk.

din ve iran ?

gülerken sandalyeden düştüm.

iran için ;

bir cisim yaklaşıyor efendim.
iran’da sözde kapanıp, Türkiye’de at koşturan millet.
Bir ülkede ne kadar cahil insan varsa o kadar tehlike.
Zira bu cahil topluluk başka ülkeler tarafından kendi ülkesine karşı kullanılabilir.
Arap ülkelerinin sonu hep böyle oldu
Bizde arap çoğunlukta bir ülkeyiz
Ve aldığımız milyonlarca göçle tehdit altındayız.
Ama maşallah bizi ayakta tutan öyle bir emniyet var ki
Hiçbir ülkenin emniyetine benzemez
Ayaklanma çıksa 3 günde hepsini bastırır
Fransadaki gibi yıllarca sürmez. Bir otobüs çevik kuvvet polisi meydana inene kadar sürer olaylar.
Dünyanın en güçlü polisi bizde
isfahan, tebriz, nişabur, şiraz, yezd gibi şehirleriyle dünyanın en güzel ülkelerinden biridir.

ülkenin başında bulunan kendini bi b.k sanan mallar olsa da; halkının geneline baktığımızda eğitim, kültürel anlamda vs. bizim ülkenin üstünden rahatlıkla geçerler..

amerika vs diyenler var da iran'a girmek, afedersiniz de g.t ister.. kolay değil öyle o suriye ile libya'yla falan karıştırmasınlar iran'ı..
ikinci vatanım cidden atalarım kaşan şehrinden gelmiş köyümüzün adı bile kaşan.
iran'ın ekonomisi o kadar kötü ki bir dolara dünyayı alabilirsiniz. Ruhani ye lan ruho ayağıma kırmızı halı ser dolar getiriyorum bile dersiniz o kadar yani. Tabi sizi çifte kesmezse.*
ekonomik olarak sıkıntı yaşayan ülke.
çin'de çin'in uygur müslümanları katletmesini iç meselesi olarak takdim edip çin'i haklı bulan iran.
rusya ile suriye'de katliam yapan iran.
lübnan'da şiileri iktidara getiren kim?
yemen'de suud köpeği ile ülkede karşılıklı katliam yapan iran..
mezhep savaşı olmasın...!

Hassiikkktir..
acem diyarı oldu olası biz Türkler ile çekişme ve savaş içindedir. Osmanlı bile Avrupa'da bu iran ile çekişme yüzünden daha fazla ilerleyemedi. tek sebep bu değil tabi ama büyük etken. iran'ı fethet, dönünce bir daha geri alsınlar sonra hadi bakalım birdaha sefere.

günümüzde üç devlet islam dünyası lideri olmak gayesinde ve üçü de aynı seviyede uzak liderliğe. iran, Suudi Arabistan ve Türkiye. üç ülkenin de mezhep olarak inanışları farklı. Arabistan'deki vahabi görüşü, iran'daki şia ve bizim ülkemizdeki Sünnilik.

burda aslında iran'ı farklı kılan daha saldırgan politika izlemesi. Sünni insanları yeri geldiğinde katletmekten geri durmazlar. inanışları gereği 4 sahabe hariç bütün sahabeyi sevmez, kâfir olmuş derler. Hz Ebubekir, Hz Ömer, hz Osman Hz Ali'nin hakkını yedi diye düşündükleri için onlardan da nefret ederler. onlar sadece ehlibeyti severler. namazları farklı, fıkıhları farklı, hatta onlara göre Kur'an eksiktir. Hz Osman onlara göre eksik toplamıştır. daha bir çok taban tabana zıt itikat durumları var şia ve diğer mezhepler ile.

lafın özü şia ya müslüman desekte bir Sünniye göre müslüman gibi değildir. Kanuni Sultan Süleyman zamanının büyük alimi Ebu Suud efendi şia hakkında; bunlar kâfirdir, kâfir demeyen de kâfirdir demiştir. bu fikre Sünni aleminin çoğu alimi katılır. şia nın yani iran ın en büyük düşmanı ABD israil'den çok şia olmayan müslümanlardır aslında.
Aa mal.

Musluman degilmis, alistiniz arap dincilerine.

Tanim: yaşa (bkz: güney azerbaycan)!
bir sik yapamayacak ülke. atarı gideri kağıt üzerinde kalacaktır.