bugün

teokrasi ile yönetilen iran islam cumhuriyetinin başkanı dini lider olan ayetullah hamaney
kendisi aslen türk kökenli (bu köken tabiri literatürden kaldırılmalı) değil öz be öz türktür.

http://www.youtube.com/watch?v=W-A-bxr7qzY (benden güzel türkçe konuştuğunu söyleyebilirim.
ama iranda anadil farsçadır.
100 yıl önce farslar yönetimi ele geçirmiştir ama inşallah türkler geri alacaktır.
güney azerbaycanda ciddi türk nüfusu vardır. geçmişte safevi hanedanıda türktü.
Orada türklerin çoğunlukta olması türk olduğunu göstermez.

Tıpkı doğu ve güneydoğu nun kürt olmadığı gibi.
Çorum da hititlerin baskentidir. en güçlü silahı leblebidir. acili olan kimyasaldir.
iran'ın türk olması nüfusundan dolayı değildir.

iran türk devletidir, çünkü, 1000 yıldır türkler tarafından yönetilmektedir. teşkilatı türkler oluşturmuştur. o toprak uğruna can vermiş, sömürüye dayanmış, kısmen de başarmıştır.

iran toprakları öncelikle farisî, sonrasında da türkî yönetim altına girmiştir.

hırtlar ile karşılaştırma yapmak aptallıktır.
(bkz: tabi lan manyak mısın).
hüseyin obama da kenyalıdır, tıpkı adolf hitler in avusturyalı olduğu gibi.
(bkz: bokun rengi değil viskozitesi önemlidir)
Spagettiyi de turkler bulduydu.
bu cümleyi kuran insan sana sesleniyorum; koskoca pers imparatorluğundan utanmadıysan oynadığın prince of persia'dan utan be.
millete cahil demeyi marifet sanan geri zekalıların,

"persia" ilâ "iran"ı aynı kavram sanmaları trajikomiktir. bir de üste çıkmışlar. keşke azıcık tarih bilselerdi.

hayır ulan orospu çocukları 1000 yıldır yönetiyor türkler iran'ı, spagetti ne alaka? al ananın amına sok onları teker teker. amk hırtı.

ekleme: uganda demiş bir amk kürdü de... evet anasını siktiğim evladı uganda ile iran, türk yönetim sahasının çok uzaklarında zaten. hayır avrupalı görse güler bunlara. bir fars da güler. çünkü agincourt savaşı kadar bilinen bir gerçek bu tarihte. zaten iran'da ki türk hanedanlarını araştıran en büyük ulus ingilizler.

cahil köpekler işte. anca bok atar bu orospu çocukları. uganda sensin iran ananızın amına girsin.
(bkz: ugandaki türk köyleri)

(bkz: dünyada türkten başka ulus yoktur)

(bkz: tabi lan manyak mısın)
https://www.youtube.com/watch?v=wT7pNOMchgY

hatta hepsi ülküjü
40 milyon azeri soydaşım yaşıyor olsun o kadar.