bugün

çocukluğumuzda, pazar akşamları trt'de yayınlanan bir belgesel. sene 1980-1985 arasıydı. müziklerini kitaronun yapmış olduğu bu belgesel, türk alman fransız ingiliz ortak yapımıydı. türk ekibinin başında coşkun aral bulunmaktaydı.
mutlaka izlenmesi gereken bir belgesel. yıllardır internette aradım bulamadım, sonunda trt arşivlerine başvurmak gerekiyor galiba.
edit: trt market'ten temin etme şansımız varmış. minti'ye teşekkürler.
belgesel hadisesini bu bünyeye sevdirmiş yapımdır.

müzikleri ve anlatım tarzı bakımından pek az yapım ipek yolu' ile boy ölçüşebilir.
bunu hatırlayan kaldı mı? müzikleriyle de dikkat çeken önemli belgesel.

(bkz: kitaro)

(bkz: silk road)

not: emekliler buluştuk bir kişi daha çıkarsa king karesi kuralım.
babamın sanırım hava atmak amacı ile vhs videomuza beş altı bölümünü kaydettiği ama asla bir daha izlemediğimiz, büyüleyici müziği ile kendisine hayran bırakan trt dizisidir. nedense aklımda orhun yazıtları kısmından başka birşey kalmamış.
müziğiyle ve anlatımıyla mükemmel bir belgeseldir. iz tv'de tekrar yayınlaması tüm belgeselseverlerin ortak arzusudur.
bu eşsiz belgeselin müziklerini yapan Japon müzisyen Kitaro, "Kojiki & The Universe" turnesi kapsamında, 29 Nisan'da istanbul'daki Zorlu PSM'de, 30 Nisan'da Ankara'daki Congresium'da müzikseverlerle buluşacak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar