bugün

bugün yayınlanan ios versiyonu. kayda değer bir yenilik yoktur 5.1 e göre. hala 5.1 in bile untether jb olamaması ise ayrı mevzu.
hiç haberimiz olmadan yayınlanan güncelleştirme. 4 mayıs'ta pod2g twitter'ında artık ios 5.1'e sahip iphone 4'ünün untethered jb'li olduğunu söylemişti ama tuz biber oldu bu da üstüne.
apple in bugun kullanima sundugu, iphone, ipad ve ipod cihazlari icin olan en son ios versiyonudur. apple yaptigi degisiklikleri söyle bir mesajla duyurmustur:

--

this update contains improvements and bug fixes, including:

-Improves reliability of using HDR option for photos taken using the Lock Screen shortcut
-Addresses bugs that could prevent the new iPad from switching between 2G and 3G networks
-Fixes bugs that affected AirPlay video playback in some circumstances
-Improved reliability for syncing Safari bookmarks and Reading List
-Fixes an issue where ‘Unable to purchase’ alert could be displayed after successful purchase

--
iphone'yi GEVEY ile kullanan kullanıcıların güncelleyemediği bir Apple yazılımıdır.

Not: yanlış mıyım?
gevey sim kullanıcılarının, yanlışlıkla baseband yükseltme riskine girmeyeceği yazılım. yenilik yok gibi birşey mk.
yayınlanmış en güncel ios versiyonu.

telefonunuzun verdiği bir uyarıyla birlikte güncellemeniz toplamda 5 dakika sürer. sanırım bu ios5'in getirdiği en güzel yeniliklerden biri de güncelleme sırasında itunes'un o çirkin suratını görmek zorunda kalmamanız.

onun dışında kullanırken göze çarpan hiçbir önemli yenilik fark etmedim.
şarj sorunu azalırsa gelir entry'i edit'lerim. 3 vakte kadar altta edit yazısı görmezseniz anlayın ki günde 3 defa şarj etmeye devam sayın elmaseverler. *
bugün itibari ile ios 5 devrinin bitmesiyle geçmişte kalmış, son untethered jb li sistem.
millet "ios 7 çok şarj yiyor, ios 6 çok rererö" falan deyip dursun, gelmiş geçmiş en iyi, en stabil, en muhteşem ios sürümüdür ios 5.1.1. ios 6'yı sadece 1 hafta kadar kullandım, ios 5.1.1'e döndüğüm anda öpücüklere boğdum cihazı.

ios 7, ios 5.1.1'in taşağını yesin.
iPod Touch 4'ümde kullandığım ve asla yukseltmeyecegim sürümdür kendileri. jailbreak da var ohh mis.
Tanım: ios'un en stabil sürümüdür.
halen jb'li kullandigim surumdur. her yeni surumle bir adim daha geri gidildi sanki