bugün

türkiye'deki iş güvenlik kurallarının doğru dürüst işlemediğini gösteren acı bir olay.
4. sınıf tıp fakültesi öğrencisi remzi ersu, Sömestr tatilinde para kazanmak için istanbul'a gelmiş. Esenyurt'ta bir inşaatta çalışmaya başlamış. üzerine beton blok düşmüş ve yaşamını kaybetmiş.

DÜşünüyorum da bazen, yaşam hiç adil değil. bu çocuğun ne işi var arkadaş inşatta? Şantiyeciyim ben de. Şöyle bir çocuk gelse, işe de alsam bu çocuğu sahaya, demirin, betonun arasına sokmam, büro görevi veririm arkadaş. bu nasıl bir saçmalıktır, çözemiyorum. tecrübesizlikle giden bir yaşam, geride kalan aile, hiçbir zaman bulanamayacak bir sorumlu, kazanmaya devam edecek müteahhit. türkiye'nin özeti işte.

http://www.hurriyet.com.t...nin-korkunc-sonu-40353729
Şu anda facebook profiline bakıyorum içim acıdı. Ailesi, umutları, gülüşleri... ve fakirliği...
Haberlerde özellikle tıp öğrenicisi olduğu belirtilmiş hatta bazı haber siteleri tarafından tıp kelimesi de büyük harflerle yazılmış, iş cinayetine kurban gitmiş genç bir can. ancak daha önce yine inşaatlarda ölen öğrenciler oldu ve sadece üniversite öğrencisi diye geçti. ama tıp olunca ayrı bir üstünlük kazandırılması sinir bozucu, tıpçı üstünlükçülüğünden bıktık. kişinin canının değeri mesleğine göre mi belirleniyor?
güncel Önemli Başlıklar