büyük çoğunluğun gözünden kaçmış başarılı bir türk filmi. inşaat işçisi olarak çalışan iki dostun başına gelenler, bu iki can dostun parayı bulunca birbirlerine karşı tutumlarının değişmesi çok acı bir hayat gerçekliğini başarıyla yansıtır. inşaat filminin dikkatlerden kaçması yazık olmuştur. Bari bu entryi okuyanlar alsın izlesin bu sinema keyfinden mahrum kalmasın.
abes bir konuda sacma sapan hikayeyle insani biktiran film.
ucuz maliyetle, nasil güzel bir film yapilir'a en güzel örnek, asmis film. demek ki güzel filmler yapmak icin milyon dolarlar sacmaya gerek yokmus, para isin reklamiymis.
şevket çoruh'u fazla sevmesemde* keyifle izlenebilecek bir film.

soundtrack'i için: (bkz: ortaya karışık)
ilhan ekşioğlu ve diğerlerinin "100 ayarlayabildim, inşaatlar için" gibi cümlelerde şike yapılacak maçlarda kullandığı şifreli kelime. kısaca inşaat=satın alınmış maç.
2012 yılında izleyerek ayıp ettiğimi düşündüğüm müthiş film.
herkesin ucundan kıyısından bulaşmakta bir beis görmediği sektör. tekstilci de var, istasyoncu da var, ilaç mümessili de var.
kimse oturup evde televizyon yapmaya çalışmıyor ama herkes bina yapabilmek için canla başla çalışıyor.
büyük ihtimal dünya döndükçe var olacak sektör.
seneryosu , kurgusu ve oyunculuklarıyla gereçten iyi bir film.

bu film çok fazla gişe yapmamışsa tek sebebi emre kınay ve şevket çoruh'un o zamanlar çok tanınmamış olmasıdır.

bu ikili gerçekten iyi işler çıkarmış.
(bkz: çalgı çengi) filmini benzettiğim mükemmel eğlenceli film.
her yapının ilk halidir.
(bkz: cenin)
konusu itibariyle mükemmel bir inek komedisidir.
Kadınların yakışmadığı sektördür, kendimden biliyorum.
büyük oynayanlar için darphane niteliği taşıyan adeta para basan bir sektördür. lakin küçük oynayanlar için eziyettir, saç dökülmesidir ve şanssızsanız borç yüküdür. etrafıma bakıyorum da harbiden bu kadar eve ihtiyaç var mı diyorum içten içe. sonra henüz kaba inşaattayken satılan daireleri duyuyorum ve " vay amını sikim " diyor, köşeme çekiliyorum. türkiye'de inşaat sektörünün bitmesi demek, zamanın durması demektir. o yüzden yatırım için ideal sektördür.
Mutlak suretle insanların yaşamak adına yapmak zorunda olduğu, ahşap kagır (betonarme) veya çelik konstrüksiyon yapılardır. Ayrıca ülke eknomisini ayakta tutan , en fazla istihdam sağlayan sektördür. Bol para vardır bol kazanç vardır bol iş güç vardır.
şimdi izlediğim için utandığım film.
türkiye' nin ekonomik yükünü tek başına çeken sektör. gerçi hepsini yandaşlar yapıyor.
Alın teriyle para kazanan işçiler. iş güvenliği olmayıpta sönen aileler.
Alın teriyle para kazanan işçiler. iş güvenliği olmayıpta sönen aileler.
kurulan komik tezgahlar ve cinayet itirafları sahneleri çok komiktir.

kült bir filmdir.

ikincisi de piyasaya sürülmüştür.
Mahallenin çocukları mutlaka içine sıçar.
Lanet bir şeydir. Bizim ev çok izbe, boş bir arazide. Bu biraz korkutucu ancak işin güzel bir yanı var ki o da her daim sessiz bir evde bulunuyorsun. Şimdi mütemadiyen toz ve ses var çevrede. Perde takma gerekliliği de cabası. Çalışan kardeşler de garip garip sesler çıkarıyorlar, her an korkup ulan bir şey mi oldu diye tripleniyorum sonra ardından gülüşmeler geliyor rahatlıyorum. Türkü falan söylüyorlar, hadi hoş bir şey eyvallah ancak çok bağırınca hepsi birden garip bir şey oluyor o türkü olmuyor. Ah be kardeşim, ah. Niye yeni bir ev, niye kentleşme, niye modernizm he????????????
Mutlaka izlenmesi gereken yerli filmlerden. Özellikle birincisi.

Sudi nin alıağbi deyişi bile güldürür.
Sabahın 8'inde uyandırıp, dinlenmeme engel olan tüm emekçi kardeşlerin amına koyim.
bir dönem sağlam paraların döndüğü sektördür. şu an ekmeğini nispeten daha az, yakın gelecekte piyasada neredeyse kimsenin ekmek yiyemeyeceğini öngörüyorum.