bugün

akp döneminde iyice azalan iş ve işçi güvenliğine örnektir.

yazık olmuş...

birileri tersanelerde ölen işçileri çabuk unutmuş bakıyorum..
akp'yi eleştirmek isteyenlere malzeme vermiş zavallı emekçi işçilerdir.*
alt kademe olarak lanse edilen işçi sınıfının değerinin ne olduğunu gösteren işçilerdir. insana olan değerin azaldığını gösteren bir olaydır. bu karda kışta çadırda yatarak ekmek parası kazanmakta olan bu insanlar bu kadar aciz bir ölümü haketmediler.
akp ile alakası olmayan olaydır. iş verenler aç gözlü ve vicdansız oldukça benzeri olaylar olmaya devam edecektir. ne kadar kontrol edersen et iş güvenliğini sallamayanlar bir kılıf buluyorlar.
(bkz: Allah rahmet eylesin)
ihmalden ölen ileri demokrasi işçileridir. malzeme olmuştur yine muhaliflere ama öldükleri için değil sadece ve sadece akp iktidarda olduğu için. insan hayatının ne önemi var değil mi dostlar?
(bkz: öldüren ihmal)
ülkemizde iş güvenliğinin ne derece önemli olduğunun bir başka göstergesidir. eğer işçiler şantiyede kalacaksa bu çadırlarda değil, yangına dayanıklı konteynerlarda olmalıdır.

şimdi şantiye şefinden, iş güvenliği mühendisine herkesi içeri alacaklar ama neyda. 11 insan en feci şekilde can verdikten sonra istanbulu yıkıp tekrar yapsan ne anlamı var.

lanet olsun içimizdeki reaktif yaklaşıma. hemen bir kanun çıkar şimdi "şantiyede işçiler naylon çadırlarda barınamaz" diye. ya da zaten var olan kanun uygulanmaya başlar.
babasıyla konuştu, yarın pazartesi okula gidecek, erken yatması gerektiğini öğütledi babası sonra gelirken getireceği bisikletten bahsetti, özledim sizi, dışarıda kar yağıyor havalar soğuk ama düşünmeyin beni siz, faturalar için para yollayacağım yarın...çok soğuktu battaniyeye iyice sarıldı, söyleyemezdi ya bu kadar üşüdüğünü... çadırın içi eşlerinin çocuklarının şimdi ne yaptıklarını düşünen yorgun bedenlerle kaynıyordu. babasıyla konuşup yatağına yattı çocuk, babası onun için çalışıyordu, bir gelsin ona cekette aldıracaktı, dua etti allahım ne olur babam çabuk gelsin... kocasının varlığından güç alan genç kadın alnından öptü çocuğunu... biraz para, borçlar kapansın, gelecek, hep beraber oturacaklar akşamları... çocuk rüyasında babasına koşuyordu koşuyor koşuyor bir türlü sarılamıyordu, öylece gülüyordu babası, alnından terler boşalıyordu sonra bir alev topuna döndü ortalık, çocuk alevler içinde fırladı yataktan, annesine sarılıp ağlamaya başladı. babamı çok özledim anne.
mekanları cennet olsun.
trajiktir.

kas gücünü kullanarak hayatını kazanan onbir işçinin; bir çadır içerisinde sadece elektrik kontağıntan çıkan bir kıvılcım ile yanmış olması ayrıca ilginçtir.
(bkz: allah rahmet eylesin)
kapitalizmin mabedi bir avm inşaatında verilen kurbanlardır, iç acıtandır!
Türkiye'de iSG (iş saglıgı ve güvenligi)nekadar yürürlülükte oldugunu bize göstermiştir.
O santiyede aktif olara isg uygulamalarinin olmadigi anlamina gelir. illa insanlarin ölmesimi gerekli isig uygulamalari icin.
her zaman dedigim gibi ' önlemek ödemekten daha ucuzdur. '

bir sözde belge kiralayan meslektaslarima; başında durmayacaksaniz sozlesme imzalamayin.