bugün

erkek lisesi mevzunu gençler için yaratılmış kızlardır. Onlara fazladırlar bile.
hayatını pembe oje- pembe ruj- pembe topuklu ayakkabı üçgenine kısıtlamayan, bir yerlere gelebilmek için birilerinin üzerine basmasına izin vermeyen -istisnalar mevcuttur- bir erkek mantalitesinin dahi zor alabildiği statik, mukavemet, yapı statiği, çelik yapı, betonarme, su yapıları, hidrolik, zemin mekaniği, temel inşaatı gibi özel konuları algılayıp, sindirip, üretime dahil edebilmek zorunda olan, duygusal kişiliğini bir kenara bırakıp analitikleşen, somutsal düşünceyle soyutu karıştırabilen ve aynı zamanda gözle tacize alışıp, bunu zekası ve mizacı ile engelleyip, şantiyede gömlek eski pantolon ve toz topraktan rengi seçilemeyen çelik burunlu ayakkabısı, saçlarının nasıl olduğuna dair kaygılanmadan kullandığı bareti ile projenin nasıl imalata döküldüğü gören, yöneten, denetleyen, "hehehe bıyıklı, sakallı, bakımsız." diye yaftalanan lakin bunların çözümünün çok kısa ve az emek alacağını bilen, uygulayan, toplumun genelinden sıyrılabilen çok yönlü kızdır.
Kadın bakış açısına sahip bir mühendis olacağından mezun olduğunda iş sıkıntısı çekmeyecek kızdır.
çok üzerine gidilmemesi gerekir. lakin kafasını attıranı en yakın inşaatın temeline atar üzerine de betonu acımadan döker. olan erkeğe olur.
yaklaşık bir ay sonra olacağım şeydir. Allah'ın izniyle tabii. okul biterse.
buyrun benim.
okumuş kızdır. emeğine sağlıktır. allah yolunu açık etsindir.
harun abi?
Benimdir. Size yıkılmayan apartmanlar, yollar, köprüler yapacagim eheheh.
en az 76 erkek onu düşünerek 31 çekmektedir.
Bir süre sonra çantasından iddia bülteni çıkartmaya başlayacak kızdır.
inşaatlarda amelelerle yer sofrasına oturup soğanı bi yumruğuyla kıran kızdır.
Bir tünel olma amacı ile sözde okuyan kızdır.
Erkekimsi olma durumudur , degilse herkesin banyodandusunerek ders calistigi kizdir.
Sevgi köprülerinin temelini atıyordur.
benimdir, okumayın çok zor.
Tıp gelmeyince onu yazdim cok alakali di mi.
görsel
şantiyede tecavüze uğraması muhtemel kadın öğrencidir. o kadar erkeğin arasında okunur mu ya.
erkek gibi kız olabilmesi muhtemeldir veya babası müteahhit olan kızıdr.

helal olsundur.
(bkz: moda tasarımı okuyan erkek)

çok benzer özellik gösterirler.
evet işte o benim. ilk sınıfım ama olsun bu da geçer.
kümesteki tek tavuk gibidir.
'Elinin hamuruyla lezzetler yaratanlar çimentoyla ne sanat eserleri yaratır.'

Yine bir bayram ve büyüklerin darlarcasına sorduğu okuduğumuz bölüm..
inşaat muhendisligi okuyorum deyince ya sen kizsin! Ne isin var cok yanlis bolum secmissin(!) gibi tepkilerle karsilasiyorum.
Tabii pek fazla bilgisi olmadiklarin ben de nazikce cevapliyorum. inşaat sektorunun onunun ne kadar acik oldugunu, istersem şantiye şefi, istersem büroda çalışabileceğimi ya da akademisyen olarak okulda kalabilecegimi anlatmaya calisiyorum ama yoruldum.. Eski toprak insanlar kabullenmiyor.

Artık kızlarimizin da her turlu muhendislikte basarili olabilecegini anlayin.

Darlamayin bizi!
Yiyorsa şantiyede çalışsın üstelik yatılı kalsın dediğim kızdır. Ofiste klimalı ortamda hesap yapmak kolay tabi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar