bugün

görsel
(bkz: götünüzden element uydurmayın)
dayanamayıp bir kez daha izledim. bilim kurgunun sözlük tanımına uymuyor aslında, salt kurgu demek daha mantıklı gibi. günümüzde geçerliliği kabul edilen fizik ve astronomi kuramlarının çoğu reddedilmiş ve daha revaçta olmayan teorilerden yola çıkılmış (bkz: dimension theory) (bkz: string teorisi). dram sahneleri falan da çok yerinde ama izleyicinin hayal gücüne bırakılmış sahneler bu kadar fazla olmasaydı keşke. yine de güzel bir film bence.
bilim kurgu illa da popüler olan bilimsel teorilere dayanan kurgu demek değil ki.

ayrıca revaçta olan teoriyse mesele, göreliliği en iyi işleyen film bu.
instagram hile servisi gibi bir şey anımsatan şey. Filmmiş. Bu kadar konuşuluyorsa izlenmez.
iliklerine kadar her detayda Nolan imzası taşıyan film.

Müzik seçimi Nolan tarzı. Kamera açıları Nolan tarzı. Kurgu Nolan tarzı. Her şey Nolan tarzı.
Yazılanlara bakınca, hedef kitlesine iq sınırı getirilmesi gereken film. Gerizekalılar izlemesin lütfen. Sonra bu ne biçim film bi bok anlamadım diyosunuz.
https://vocaroo.com/i/s1dMbJV9dmSS
mükemmel ötesi bilim kurgu filmi.
beyni yakar düşünmeye zorlar. filmin kimi yerlerinde göz yaşlarınızı zor tutarsınız. buram buram kalite kokuyor. müzikleri de harika.
Hans zimmer muzikleriyle 50 kaplan gucune erismis filmdir.
Her genc kiza oneriyorum. Lutfen izleyin.
mükemmel olmasa da gerçekten etkileyici bir filmdir.

evet, filmde bir takım hatalar var ama sonuçta bu filmin konusu bilimkurgu ve olabildiğince bilimsel doneler kullanılarak yapılmıştır. ayrıca filmin son sahnesi hariç diğer bir çok sahnesi bilimsel olarak açıklanabilir.
soundtrackları insanın evrende ne kadar küçük evrenin ve bilimin ne kadar mükemmel olduğunu hissettiriyor.
--gerizekalı bilimci mode on--

ehe ehe, bi kere karadeliğe girip öyle hayatta kalamaz ki! spagetti gibi uzar tüm cisimler ehe..

karadeliğe o kadar yakın bir gezegende hayat olmaz ki ehe ehe

--gerizekalı bilimci mode off--
balon bir film. yok solucan deliğine giriyor yok bilmem ne... lan solucan zaten küçücük bir varlık onun deliğine nasıl sığacaksın?..
tars denilen yürüyen sehpa arkadaş için bile izlenebilecek filmdir.

görsel

bak daha bunun Matthew McConaughey i var 2 ayaklı koca kedi anne hattaway i var. hatta ve hatta sırf ekrana tükürmek için bile her filmde bir yerlerde mutlaka mahsur kalan matt damon gebeşi var.
Şöyle bir eleştirel parodisi vardır, düşüncelerime ve duygularıma tercüman olmuştur. https://youtu.be/Y_hP-pRn-80

En güzel yanı müzikleri olan filmdir.
Dün izlediğim film.
Film biter bitmez bu zamana kadar neden izlemedim diye saçımı başımı yoldum. Fakat sonra düşündüm ki veryansın etmemin hiçbir faydası yok.
Filmle ilgili olarak anlamadığımsa,diğer gezegendeki 7 dk bizim burda 1 yıla tekabül ediyor denildi.Fakat kızı yaşlanıyor babası ise aynı. Böyle bir şey mümkün mü?
Inception'un yanında balon kalan film.
Olay şöyle:

ikizler paradoxu gereği ışık hızında giden kişi 300.000 bin kilometreyi bir saniyede alıyor. Yani ben ışık hızında milyonlarca kilometreyi bir kaç yılda alabilirim. Lakin sizler o sürece içinde dünyada yavaş akan zaman nedeniyle beklediğiniz için maalesef zaman hızlı geçecektir.

Bu yüzden kızı yaşlanmış ancak adam ise sadece 5 6 yıl geçirmiştir.
imdb'nin aşırı yüksek puan verdiği sıradan bilim kurgu. Ağzıyla kuş tutsa dahi benim gözümde çağdaşı olan arrivalı veya 1997 yapımı contactın yanına yaklaşamayacak yapımdır. Methiü mcganıgıl(nasıl yazılıyor unuttum) ve anne hathaway da olmasa resmen çöp. Nolan gibi çöp.
ilk iki saati çok sıkıcı son yarım saati bir o kadar güzel olan film. Fakat son yarım saatini anlayabilmek için ilk iki saati izlemek gerekiyor.

Son yarım saat için izlemeye değer mi? Evet kesinlikle.

görsel
Matrix ile birlikte hayatımda izlediğim en güzel 2 filmden biri. Baştan sona...
görsel
içimi guzeldir.
Çok sıkıldım lan ben bu filmde. Nasıl bu kadar beğenildi anlamadım.
izlediğim en iyi filmlerden. hatta izlediğim en iyi iki filmden biri.