bugün

Eski milli eğitim, şimdi ki kültür bakanı nabi avcının açıklamalarıdır.

http://www.sozcu.com.tr/2...nlere-kotu-haber-1829737/

haber uzun gelebilecek ise yada mobilden felan iştirak ediyor iseniz göt kadar erkranlarınızda sizi yormayayım.

Şunu söylüyor bakan avcı;

internetten film izlemenin korsanlık olduğunu söylemeye çalışıyor. kısacası hırsızlık bu diyor.

tabi hırsızın, hırsızlık yapmayın demesi ne seviye bir ironi oluyor siz aranızda şey edersiniz zaten...

ama konu havada da kalabilir gerçeğe de dönüşebilir şimdiden buralara kazıyalım.

edit : hastayım bazı yazarların okumadan yorum yapmasına "yok efendim keseriz dememiş yavaşlatırız demiş" tabi yarım yamalak okursan fark etmezsin.

--spoiler--
“internet kullanımınızı yavaşlamaktan internet erişiminizi yasaklamaya kadar bir dizi tedbir öngörülüyor”
--spoiler--

ama şu da var internetimiz o kadar yavaş ki zaten biraz daha yavaşlatırlarsa yok gibi bir şey olacak.
internetten gemicik alalım o zaman. hayırlı işler açıklaması.
Yasaklanabilirden ziyade korsan izleyenin Internet'i yavaşlatılacak dedi.
internet altyapımız artık kaldırmıyor denilmiyor da. bir de hizmetmiş gibi sunuluyor. enteresan. önce eğitim sistemini bi düzeltsek sanki daha mı iyi olurdu bilmiyorum. bunlarla mı gelişicek eğitim sistemimiz.
Çiğneneceğini bile bile yasak koymak adalete ve kanunlara saygısızlıktır.

Korsanı aklamıyorum emek hırsızlığıdır ama gerçekçi olmak lazım.
o koca burnunuzu sokmadığınız bir bu kalmıştı zaten.. insanların şu üç günlük dünyadaki eğlencesine de karıştınız bravo..
Yav öğrenemediniz hala, uzay gibi sonsuz bir mecra olan interneti yasaklayamazsın canım. istediğini yap, yine bir yolu bulunur film izlemenin.

Bizi iyice bakterilere çevirdiniz. Koşullara uyum sağlaya sağlaya güçleniyoruz. Önceleri gogıl kıroma zor giren bi millettik. Şimdi millet dns değiştiriyor, vpn öğreniyor. Hatta adam kaçak internet ağı çekiyor.

Yani uzun lafın kısası ya sak la ya maz sın nabi'cim.
"tabi yaaaaa amk" dedirten enteresan olaydır. leylek kaldı en son leylek yönlendirin bunları o tarafa doğru es geçmesinler..
Halihazırda türkiye'de vizyona giren ya da yayınlanan film ve diziler için, belirli bir zaman aralığı konduğu takdirde desteklediğim uygulama.

Atıyorum tarantino ya da cem yılmaz film çekmiş, film haziran'a temmuz'a kadar vizyonda. Bu tarihten önce internetten izlenirse yaptırıma varım. Böyle böyle kumpire bile yemeyeceği mezeleri koyduran tiplerin ülkesinde film çekecek sermaye oluşabilir ancak.

Yok vizyona girmeyen ya da televizyonlarımızda yayınlanmayan bir diziyse yasak kabul edilemez ve aptalca.
Arşivciler ağlıyor.
Saçma açıklamadır. internetten film izlemeyi yasaklayacaklarına sinema biletlerine tavan fiyat getirsinler. Sinemaların ortamlarını ve kalitelerini denetlesinler. Asgari ücreti insanların eğlenceye de bütçe ayırabilecekleri bir seviyeye getirsinler. insanlar sinemaya falan gider zaten.

Kimse bilgisayarında film izlemeye meraklı değil.
Online film izleme imkanı sunan sitelere yönelik ağır yaptırımlar getirirsen bir iki kişiyi de hapse atarsan geri kalanlar da bu işi bırakır.

Şikayet eden yapımcı firma olmadan devlet resen müdahale ederse tamamen olmasa da önemli ölçüde online film olayını bitirir.

Dosya paylaşım programlarını tespit eden ve portu engelleyerek hızı düşüren servis sağlayıcılar olursa o da yalan olur.
(bkz: yavaş yasakla delikanlı saçın bozulmasın)
bi de bunu "sanatçının telif hakkını" korumak gibi liberal bir sosa bulamıyorlar mı hasta oluyorum resmen. 50 liralık bir üründe sanatçıya/sanatçılara giden 1-2 lira. goz gore gore kandırmaya calısmıyorlar mı ayar oluyorum. bir sanat ürününden sanatçının kendisi dışında herkes para kazanıyor bu aracıların kar paylarını korumaya çalışıyorlar.

bu tip şeyler gsmh si 10k dolar veya daha asagıda olanlar için uygun değil. bu kadar basit.
domates 10 lira olmuş adamların derdi hala insanların özgürlüklerinin kısıtlamak aq.
Gerçekleşmesi halinde ellerini ovuşturacak yüzlerce getto satıcısını memnun edecek karardır.
"Return of sidi var".
(bkz: sidi var)
rivayete göre internetten film izlemenin cezası internet hızının yavaşlaması veya tamamen kesilmesi olarak anlatılıyor.
efenim aynı zaman da bu uygulamanın sanat eserlerini kaçak yollarla sunulmasından kaynaklı olduğu söyleniyor.
evet sanat eserlerini koruma altına alıyorlar bu iyi bir şey peki tamam da film yapımcıları emeklerinin karşılığını fazlasıyla alıyorlar zaten bir grup insanın internetten film izlemesine mi kaldılar. internet sitelerinde ortalama film başına 1000 izlenme var.
Torent siteden film yükleyene iki kere uyarı gider, sonrasında internet hızı düşürülür tarzı bir yaklaşım. hala internete kafaları tam basmıyor anlaşılan. torent indiren kim, stream izliyor çoğunluk. Onun önüne geçmek için de rusya ile konuşup kimi serverlara müdahale ermek gerek ki abd bile başaramadı. sanatçının hakkı yenmesin istiyorsan da önce sinema salonlarındaki tekelleşmeyi bitir, yayınevlerinden alınan vergiyi azalt, sadece sana yakın müzisyenlere değil hepsine belediye konseri verdir. dizilerin de süresini insani sınırlara çektir.