bugün

(bkz: baran 14 yaşında)
-de yi ayırmaktan daha zor olmasına rağmen kimilerine daha kolay gelendir demek ki. Ilginc.

Not: sayısalspor
Üç beş kişi üzerinde deney yapıp bulguları ile akademik makale yazan sosyal bilimler alanındaki insanlar, gelip mühendislerin neden motor yapamadığını sorguluyor. Eşit ağırlık dalı olarak bilinen mesleklerin iş sektöründe piramidin en altıda olduğunu bilmeyen insanlar atıp tutuyor. Ülkemin en sevdiği şey de bu sanırım bilgisi olmadan yorum yapmak. Mesele türev de çözebilmek değiş integral de o hesaplar olmadan asas mühendislik dallarının hiçbirinde bir şey yapamazsın. Ne bir resmin sanal halini oynayabilirsin ne de bir motora istediğin şeyi yaptırabilirsin. Mühendislerimiz bunları gayet güzel biliyor bilmesine de güzel ülkemde işler böyle yürümüyor. Türkiyenin bilinen en ünlü mühendislik işlerini yürüten markasında bilgisayar mühendisi olarak bir bilgisayar edinebilmek için bile destek talebi açıp iki gün beklemek gerekiyor. Sonra nerde türk yapımı motor.
Helal olsun denmesi gereken kişidir.
Helal olsun.
makina mühendisliği okudum, türevi siker instagramı sabaha bırakırım da bu abartma ne amk. hala de da yı doğru yazamadığım oluyor, o kadar da* bok atmayalım.
Şöyle de bir gerçek var iyi bir sayısal öğrencisi, iyi de bir sözelcidir yani ortada yine zeka konuşur. Onun bunun ayrı yazılışından ahkam taslamaya gerek yoktur diye düşünüyorum.
o manyak bendim ama unutmuşumdur yıllar oldu. şöyle bir baksam hatırlarım belki ama üşeniyorum.