bugün

Bir aralar tek bende olduğunu düşündüğüm bir hastalık. Başlığı görünce bi mutlu oldum yalnız.
takip ettiğimiz kişilere göre storylerin içeriği değişiyor. bu zamana kadar instagramımda hiç telefon kamerasına duman üfleyen birisinin attığı storyi izlemedim. umarım izlemem.
bundan 1 sene oncesine kadar instagram kullanmiyordum gereksiz ve vakit kaybi oldugunu dusunurdum ama bende cogu insan gibi cevremden arkadaslarimdan etkilenip acayim dedim bir sure kullandim ve bu hastaliga yakalandim.
Sonra sordum kendi kendime sen napiyosun oglum?
yeniden gereksiz oldugu fikrine vardim ve kapattim sizde kapatin arkadaslar "ozel hayatiniz" ozel olarak kalsin.
O resimin etrafında pembelik varsa rahat edemiyorum.
bulaşıcıdır. varsa çevrenizde böyleleri, uzak durun. temas halinde ellerinizi sabunla yıkayın. komple bi vücut taraması yapın.
Çok var ve sevdiğim kız bilmiyorum attığım hikayelerde bir ara anket vs yapardım katılırdı şimdi ise sadece görüyor bilmiyorum acaba bu hastalıktan mı yoksa artık konuşmak istemediğinden mi . Bende öyle bir hastalık yok.
Moral bozukluğu hatta depresyona yol açabileceği kanıtlanmış eylemdir. Zira bilinir ki instagram'da siz hariç herkes gününü gün etmekte, müthiş paralar kazanmakta ve ölümüne gezip tozup eğlenmektedir. Yeterince izlerseniz, bu hayatta size yer olmadığına kesin kani olursunuz. iyi seyirler.
işsizlikten ve meraktan ötürüdür. Garip bir alışkanlıktır. Ama seçici olmak gerekir.
çoğunlukla izlemeden hızlıca geçiyorum çünkü bu konuda takıntılıyım, çevresi renkli çember kalmamalı.