bugün

bir kıza sex objesi dışında başka gözlerle bakmaya başladığı anda olabilir.
arkasına bakıp deliğin büyüdünü anladığı andır.
"küçüklük herşeyi bildiğini sanmak,büyümek ise hiçbir şey bilmediğini anlamaktır" diye düşünmeyi başardığı andır.
arkadaşın düğününe gitmek ve bir çeyrek altının takıldığı an.
Ulan Haas*ktir hersey üstüme kaldı deyip bütün sorumlulugun birden şlaakk diye üstüne oturmasıdır.
bir zamanlar televizyonda ufak çocuk rolünde oynayan veletleri kocaman adam olmuş olarak görmek.
cebindeki para yetmediğinde üzerine bi' ağırlık çöküyorsa büyüdün demektir.
(bkz: hassiktir)
babanın ''dedim ben sana''larının artık ciddiye alınmaya başladığı andır ve harbiden de demiştir.
Eskiden iki kişi rahatlıkla sığabilğimiz kapı eşiğine
Şimdi tek başıma zor sığıyorum
Büyüdükçe insan yalnızmı kalıyor ne..
(Sunay Akındır)
Artık ona da kahve yapıldığı, yemeği mutfakta yemediği, en çok da yalnız başına şehir dışında yaşamaya başladığı an, insan büyüdüğünün farkına varır.
küçük hayaller kurmaya başladığı andır. evet yanlış duymadınız çocukken padişah olmak isteyen insan büyüyünce bir araba bir eve kadar düşürür hayalleri.

(bkz: ters orantı)
sorumluluklarin arttigi andir.
yaş kaç olursa olsun anne babasını kaybettiği andır.
bayramda kapıya şeker toplamaya gelen çocukların amca diyip el öpmesi*
depresyona girdiği andır.
ihtiyacı olan bir şeyi alabilmek için günlük ve yüzeysel çözümler bulmaya çalıştığı andır. zira artık babanın eline bakmaktan utanıyordur.
daha önce çok büyük olarak gördüğü kişleri (asker, futbolcu, şantör) artık küçük olarak görmeye başladığı an.
ayrıca çok trajik bir andır
küçükken zevk aldığı, mutlu olduğu şeylerin artık basit birer durum halini alması.
Kendi anavatanı, masumiyetini öldürdüğünü anladığı andır.
kendi dertlerini ve sorunlarını tek başına çözmek zorunda olduğunu anladığın anlardır. naz yapacak kimsenin yanında olmamasıdır. ve artık ufak şeylerle mutlu olmamaya başlamaktır...
pipinin senin sözünü dinlememeye başladığı andır.
otobüse bindiğinde 'bi öğrenci' dediği günleri hatırlayarak üzüntüyle tam bilet aldığı andır.
pastadaki mumlar cogalmissa ya da mumlar tek bir muma indiyse o zamandir.
sol frame' de fzr2000 başlığını görüp, o oyunu oynadığı yılı anımsadığı an.
güncel Önemli Başlıklar