bugün

salak yerine koyulan bireyin harbiden salak olduğunun göstergesidir..
iyi niyet göstergesi diyelim.. salak değiliz ya amına koyayım..
karşı tarafı rencide etmemek için kendini rencide ettirir bu tipler.. kişiliğinden ödün verir.. ama karşı tarafı rencide etmez, önemli olan bu..

evet çok iyi niyetliyim, bi ara kendimi domaltıp sikeceğim haberim olmadan, ona korkuyorum..
o kişinin sizi iyice salak sanmasına ve sürekli taşak geçmesine yol açacaktır. bunun yerine onu siklemmeek en doğru harekettir.
getirisi ne hiç bir zaman bilemedim ama sıfır üzüntü için rahat.hatta salak değil de daha çok saf rolü yapmak
ateşi körüklemektir.
Erkeklerin genelde kızlara yapma gibi bir alışkanlığıdır.
şahsım üzerinde tecrübe edilmiştir.

arkadaşcağıcımıza bilmediği düşünülerek bir şeyler anlatılır, fakat arkadaşcağızımız hepsini bilmektedir. ve arkadaşcağızımız bildiğini çaktırmamaktadır, sebebini ise "çok içten anlatıyordun kesmek istemedim" olarak açıklayacaktır fakat anlatıcı arkadaşa bu durum bayağı bir koymuştur.

hayır yani salak gibi anlatıyorum ben de, desene dur be adam biliyorum ben bunları diye. ama yok, durmayacak. biliyorum dese muhabbet uzayacak, ondan mı korkuyor yoksa gerçekten çok heyecanlı anlatıldığı için mi müdahele etmiyor bilinmez ama çok kötü oldum, bir kez daha tam bir salak gibi hissettim.
üzerimde uygulaması yapılmış eylem.

liseye yeni başlamıştım,
benden 3 yaş kadar büyük bi' arkadaşım evlendi; ben 15'teyim o ise 17.
kendisinden 15 yaş büyük eşi hatunu istanbul'a götürdü,
bir süre geçti, izne geldiler.
çocuğu falan oldu tabi o arada; çocuk 3 yaşında.
benim ergenliğin ilk adımlarıyla birlikte devrimcilik falan tartıştığım, birlikte oturup devrim marşları dinlediğim, ordan burdan araştırma yapıp paylaştığım hatun, 2 yaşındaki kızının çilek genç odası istediğini, başka bir marka genç odası aldıklarını ama kabul etmediğini filan anlatmaya başladı. şaşkınlıkla yüzüne bakarken çilek diye bir genç odası markasının olduğunu anlatmaya başladı. ben bu defa bilerek mal gibi bakmaya başlayınca genç odası denen şeyin hangi mobilyalardan oluştuğunu anlatmaya başladı.
mesele gençlik nedir'e kadar gidecekti aslında ama dışarıdan müdahale oldu, çocuk ağladı filan...
salak yerine koyulunca değil de kendini bu kadar salak hale getirdiği için arkadaşımı o gün uçurumdan aşağı bıraktım. dönmedi. benim değilmiş. *
Umursamamak.
Salağa yattığınızı anlayınca ne kadar salakmışım dedirdeceksiniz o kişiye.
Şuan içinde bulunduğum vaziyetler bütünüdür.

Aptallık ve rol arasında ince bir çizgi var ve insanlar bunu ayırt edemiyor. Her şeyi bilmemden mütevellid bu entry buraya yeri geldiģinde hatırlatmak amacı ile yazıyorum.

Sözlük formatına aykırı olduğu gerekcesi ile gülemiyorum.
Acayip zevklidir. Karşındakii ondan habersiz trollersin ama o da seni trollediğini düşünerek sevinir. Susmalara dayanır.
farkındalığın farkı durumudur. çok zevk verir ne de olsa biz insanların gördüğü, bildiği kadar biz değil miyiz bu devirde. kimseyi bozmamak herkesin hayrına olacaktır.
"Bana zararı yok eğlensin enayi." Denilen durumdur. Geçen dakikalarla birlikte, kafa içerisinde "Ulan bu kadar mı salak gibi görünüyorum be?" Diye de sorgulattırabilir.