Toplumun zayıflara sahip çıkmaması.
Çünkü hep kötüler kazanır. Ve iyiler için hep yer yoktur.
iyilik görmemek.
Adaletsizlik, yozlaşmış toplum, haklı olanın değil, güçlü olanın kazandığı bir düzen. çıkarları uğruna tüm değerleri ayaklar altına almaktan utanmayan şarlatanlara inanan sözde insanlar yığını. Hepinizden nefret ediyorum..
Ben mi düzeltecem ?
Herkes yapıyor.
Yaşam şartları ve çevresel faktörler.

Evet
hakkının yenmesi, onuruyla oynanması, açlık vs.
Israrla haksızlığa uğrayıp tahrik edilmesidir. Birine sürekli vurup sessiz kalmasını bekleyemezsin.
her şey... ama bazen kötü olmaya bile gücü kalmıyor insanın sikindirik bir şey oluveriyor. ben artık kaldıramıyorum.
türkiye'de yaşıyor olmak. özellikle istanbul'da.
bencil ve iletişim sorunu olan insanlar.
istanbul her şeyin en berbat şekilde yaşandığı bütün bu zamlar vs. nin de en kaskallı şekilde durmadan ota boka fiyat arttıran berbat insanlarla dolu bir yer. özellikle en kötüler bu şehre toplanmıştır. hem çok yüksek bir bedel ödeyip hayat kalitesi bu kadar düşük boş beleş vakit kaybı dünyada çok az yer var oralarda cehennem gibi yerler. istanbulda herkes kurtulup kaçmalıdır. buradakiler birbirini yesin boklarında boğulsunlar.
Tek sebebi istemektir. Daha doğrusu, istediğinin olmasını istemektir. Geri kalan tüm sebep belirten olgular, fikirler ve düşünceler, kişinin arzusunun kılıfından öte değildir.

Kim ne sebep belirtiyorsa dönüp bakın. onun nazarında ya isteğinin engelidir, ya da istediğidir.
yıllarca üstünde ego tatmini yapıp, düşünmeden kırıp, hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam eden kötü kalpli insanlardır. birine kötülük yaparsan etkilenmemesini bekleyemezsin işte. öyle bir dünya yok.
diğer kötü insanlardır. nokta
- eleştiriye tahammül etmeyip, özeleştiri yapmayıp sürekli eleştirirseniz,
- kendinizi beğenmiş tavırlar sergilerseniz,
- yalnız birinin yanında karşı cinsle olan maceralarınızı kabara kabara anlatırsanız,
- dost görünüp bir anda onu terk ederseniz,
- '' seni seviyorum '' diyen kişiye yanıt verip gülümsemekle yetinirseniz,
- hiçbir açıklamada bulunmadan o kişiyle bağlarınızı koparırsanız,
- sırf sizin sevdiğiniz kişi ya da şeyi ya da sizi saygı çerçevesinde eleştiriyor diye ona düşman olursanız, bu da yetmezmiş gibi masum ayağına yatıp onu kötü adam gibi göstermeye çalışırsanız,
- sırada bekleyenin suratına bakıp önüne geçerseniz,
- yanından geçerken kulağına geğirirseniz,
- metrodan inmek isteyen kişinin tepesine binmeye çalışırsanız,
- birinin değerlerine saldırıp onun sizi eleştirmemesi gibi tuhaf ve yanlış bir beklentiye girerseniz,
- sırf yanınızda güzel kadın var diye yalnız vakit geçiren kişilere salak salak bakma hakkınız olduğu gibi bir yanılgıya düşerseniz,
- iki kişilik koltukta bacaklarınızı diğerinin kucağına gelircesine açarsanız,
- yol vermeyip minibüsten inen kişiye çemkirirseniz,
- telefonunuza bakıp, karşıdan geleni umursamadan yürürseniz,
- toplu taşımada bağıra bağıra konuşursanız,
- yine toplu taşımada dinlediğiniz ya da izlediğinizin sesini başkasının kulaklarına sokarsanız,
- ilgi çekip dikkat çekmek için birinin tepesine binerseniz

o kişinin içinde iyilik varsa bile insanlardan uzaklaşacak ve vakti gelince gerçekleri bağırıp kötü olacaktır.

not: yukarıdakilerin hepsini yaşadım. nasıl kötü adam olmayayım ki ?
Emin olduklarından yanılmış olmasıdır.
Vicdanıyla tartılmak ağır mesele. Tanrı Hepimizi derin keşkelerden uzak eylesin.
bazı insanların nankör olması olabilir ama bence iyi olmak iyidir. en azından kötü olmayabiliriz ve o da yeterli.
Kötülerle yaşamak.
Kötülerle çalışmak.
ister istemez evet sen de kötüleşmek zorunda kalıyorsun bazen.
Ortama uyum sağlamak. Herkes kötü
Aptal yerine konulmak.
Daha doğrusu aptal yerine koyduğunu sanmaları.
(bkz: anakin skywalker)
Evrenin istemediği şeyleri sürekli karşısına çıkartıp onu istediklerinden ısrarla ve itinayla uzak tutmasıdır.
Nasıl kötü olmasın bu adam ? Anlamı kayıp saçma bir süreç yaşıyor.
Fazla uzatmak, ergene bağlamak, saygısızlık, senden sonra hemen boşluk doldurmak. (Safları siklastiralim hesabı)...

Evet
çocukken annenin öldürülmesi.

magneto öyle kötü oluyordu.