bugün

aslında başlık ''insanların etnik kökeniyle, şivesiyle alay etme gerizekalılığı'' olucaktı malum sebepten dolayı olamadı.

evrendeki en ucuz saldırma yöntemini, çocukluğuna dönerek yapabilme başarısıdır bir insanın etnik kimliğiyle, şivesiyle dalga geçmek. sözlükte, sosyal medyada, sokakta yapılan içinde aşağılama barındıran bu yöntem mide bulandırıyor. oturur hoşuna gitmeyen herşeyi gerekçelerini söyleyerek eleştirirsin bunun önüne kimse geçemez. ancak o insan ilişkilerindeki en bayağı sınıra geçme eşiğini gerçekleştirmek ve gülünç olmak istiyorsan başlıkta kastettiğim şeyi yapman gerekiyor.

ben bu duruma gülüyorum şahsen. komik değil, zekice değil, insani değil...
(bkz: insanların aksanıyla dalga geçince komik olmuyoruz)
1. dereceden akıl geriliğidir, genellikle akıl fıkarası insanlar yapmaktadır çünki sadece kendi şivelerinin olduğunu bilirler.
Dalga geçilen adını üzüldüğüm durumdur. Nesi komik hala anlayamadım.
aslında yargıları geride bırakıp sadece dinleyebilseler, melodiyi duysalar, bu farklılıkların konuşmalara kattığı tadı anlayacaklar.
bize türkülerimizi söyletmiyorlar. kartal kanatlı kanaryam. inci dişli zenci kardeşim. faşistliktir. aslında kendileriyle dalga geçiyorlardır. bunun hakkında destekleyici konu başlığı açılmasıda yanlıştır. ne yazık ki bu ve benzer durumlar her yerde mevcut. kınıyorum. insan olmamaktır; dalga geçmek...
hayatı boyunca bir yere gelememiş ve gelemeyecek olan insanların başka insanları küçümsemek için açık araması sonrası bulduğu tek açıktır. ve sonuna kadar faydalanırlar.

insanlar birbirleriyle alay ederek bir yerlere varamazlar!
(bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap)
gereksiz eleştiri, gizli hayranlıktır.
hem ayıptır ki insanın dilinde değildir, hemde çok lüzumsuzdur.
kendini bi bok sanan ve kendisini çevresine iyi kabul ettiren insanların gözden düşme sebebidir.