bugün

kulak içi kıllılığı.
yalan söylemeleri. insanı anında soğutur benden.
kokmaları.
kokan insan iticidir.
bir de yüksek ego, parayla hava atma çabası ve iyi sevişememek.
aile terbiyesi kavramından bihaber olması.
kırıcı ve sert konuşmalar. izah tarzı doğru değilse itici olursun.
lavuk olması.
*Malatyalı olması.
iyi görünücem iyilik yapıcam diye kendilerini kasmaları.
Küllüğe, sigara külünden başka şey koyulması. Yapmayın efendim çöp kutusu değil o.

Pet şişenin kağıdını, şekerin kağıdını ne bulurlarsa kül tablasına koyan insanları hep kınadım. Medeniyetin gözünü seveyim.
kelimeleri yanlış yerde kullanması veya bir kelimenin yazılışını yanlış bilmesi. bir de buna ısrarla devam ederler ya... ışık hızıyla soğurum. *
Fazla özgüven patlaması ile tepeden insanlara bakanlar çok itici.
Herkese yakın davranması,bir dediğinin bir dediğini tutmaması,herkesin arkasından sallayıp yüzüne gülmesi.
boş ve çok konuşmaları. bir konu hakkında bir şey bilmiyorsan susabilirsin mesela illa konuşup götünden atmana gerek yok.
yalan söylemeleri, bir insanın ardından rahat rahat konuşmaları. dünyayı ben yarattım tavırları, gereksiz övünmeleri. aşırı kıskançlıkları ve bencil olmaları.
Özsaygı kavramından bihaber olması. Çıkarları uğruna kendini küçük düşürmeyi göze alması. Kişiyi iticiden ziyade acınası da yapar.
Yüksek sesle bağırarak konuşması birde boş konuşuyorsa.
Instagram/Twitter biosuna AÖF programını yazmak.
Kimileri bu şekilde 2. Bölüm okumaya başlayınca önemli bir şey başardıklarını sanıyorlar. Oysaki örgün bir programa kayıtlı olan herkesin başarabileceğini sıradan bir iş.
(bkz: cahil özgüveni)
Saygısız ve yalancı biri olması en büyük detaydır.
Günümüz şartlarında müslüman olması yeterlidir.
(Bkz: yobazlık)
"ya ben ne kadar içersem içeyim sarhoş olamıyorum ya" cümlesini kurması.
ikiyüzlünün dilinde tat, kalbinde fesat gizlidir.

ikiyüzlülük.
solcu olmasıdır. bundan daha ötesi olamaz. evet...
Kendini uyanık sanmak ama malın önde gideni olmak.

Sözde, Göz yapayım derken ağız yaran it oğlu it.