bugün

tiksinmek, kusur aramak falan değilde şu ara hakkaten anlamsız gelmektedirler.
koşuyorlar, didiniyorlar, kızıyorlar, havalara giriyorlar, anlamıyorum. hoş aynı hareketleri çokça yapmışımdır amma, şu ara anlamıyor bu mekanik pilot.
insanlardan tiksinen insan genelde orta yaş ve üzeridir. bu insanlar çok kalabalık yerlerde çalışan, her gün dengesiz insanlarla uğraşan, çalışmak ve ailesine bakmak zorunda olan insanlar, genelde insanlardan tiksinir.

hatta hiç görmek bile istemez. bazıları emekli olup köyüne dönmek istiyor. sorduğunuz zaman insan görmek istemiyorum diyor. bu kadar çok canı yanmış olan çok insan var ülkemizde.
(bkz: akapelilerden tiksinmek)
" kendisininden bir insan olduğunu unutan ' insan ' söylemi."
Çevresindeki insanların kendini tanıttığı kadar sağlam olmaması durumunda yaşanılan insani dram.

(bkz: insanları sevmeme nedenleri)
hareketleri, düşünceleri değil de vücutları, yemek yemesi, öpüşmesi tiksindirici geliyor.
cehaletlerinden mütevellit.
sadece doğdukları için.
Benim de üstteki yazardan hallice olduğum durum. Al bi sigara yak -*
zaman zaman yaptigim sey. ama eminim bircok kisi de insanlardan tiksindigini soyluyor. herkes birbirinden tiksiniyorsa kimsenin ben soyle iyiyim demeye hakki olmamali. cunku ozel falan degilsiniz. ufacik dunyanizda sacma sapan seyler yaratiyor, icinizden birseyler kuruyorsunuz. ama aslinda icin icin tiksindiginiz insanlarin yerinde olmak istiyorsunuz. yalan mi ?
eşcinsel takliti yaptığı her halinden belli birinin, bir kıza "ahaha çüküm kalkmıyor, memeni elleyebilir miyim?" diye sorduktan sonra sırayla bütün kızların memesini ellemesi ve ardından açılan "meme büyüklüğü" muhabbeti; sonrasında etrafımdaki insanlar arasında gelişen her türlü ilişkinin nasıl cinsellik üzerine kurulu olduğunu anlamamı sağlayan başka bir muhabbet ve burada duyduklarım üzerine yaşadığım bir düzine seri flashbackten sonra bütün bunların dandik bir STV belgeselinden farkını sorgularkenki hissiyatım.
Bu kadar kolay veren kızlarla ben hic tanışmadım, benide tanıştırsana o anlatigin kizlarla panpa.*
ara sıra başıma gelir sonra geçer.
(bkz: dünyalılardan tiksinmek)
belli dönemlerde yaşanan duygu. acı çektirir. her hareket göze batar. çıkarları için her türlü puştluğu, yalakalığı yapanlardan, cahillerden, şerefsizlerden ayrıca tiksinilir. yaşamdan soğunur. tek hakikat ölüm olarak görülebilir. çekip gitmek istenir. ama genelde bir faydası yoktur.
Bir insan tarafından söylendiyse, kendinden tiksinmek anlamına da gelen önerme. Hayatları çok zordur bu tip insanların kanımca, allah kolaylıklar versin.
gözleri açılan ve üstüne depresif, pesimist gibi etiketler yapıştırılan zeki insanların en makul hissiyatıdır.
anormal bir durum değildir. aksine destekelenecek bir düşünce stilidir..
Beklemediğim insanlardan beklediğim hareketler gelince gelen mevsimlik duygu.
Bir ileri safhası (bkz: mizantropi)
aşırı hayvanseverliğe yol açan tiksinme şeklidir...
humanizm karşıtlığı da olabilir.
istanbul sınırları içerisinde gayet doğal karşılanan eylemdir. hem insanlardan tiksinirken hayvanlara daha yakın olursunuz, fena mı.
ben tiskiniyorum.
Şuan da içinde bulunduğum durumdur, sonunun çok kötü olacağını düşündüğüm durumdur.