bugün

insanlara olan güvenin sarsılma durumudur. günümüz yaşantısında oldukça sık görünen bir durumdur.
güvenilecek insanların da arada kaynamasına sebep olan hadisedir. ancak kişi daha temkinli olur bu da iyidir.
genellikle bir yada iki tane güvenilmeyecek insan sayesinden bütün insanlara karşılan duyulan güvensizliktir. güvenilmeyecek birisine gereğinden fazla güvenen ve değer yükleyen kişi karşısındaki insanın anlık dönüşü sonrası uğradığı hezimet sonunda kendini toplayınca bir daha bırakmak istemez. bir kere yediği darbe sonucu artık yaptığı hatanın farkına varır ve kralı gelse aynı şeyleri yapmam der, fakat ne tuhaftır ki öyle birisi gelir ki artık kişi yaptıklarından daha fazlasını yapmaktadır. aynı durumu tekrar yaşama olasılığı vardır bazende yoktur. ilk olarak yenilen darbe sonucu yapması gerekenleri iyice öğrenmiş olursa gerekirse daha yaptıklarının 5 katını yapsın yinede bişey olmaz. artık gelenlerin götürecekleri kişinin gözden çıkardıkları kadardır.
(bkz: kankanın ibne çıkması)
kötü bir durumdur. eğer en güvendiklerinizden birinin attığı kazıktan ötürüyse bu hisleriniz, uzun zaman kendinize gelemeyeceksiniz demektir.
en sevdiğinizin, gözünüzden sakındığınızın, el üstünde tuttuğunuzun, hepsi bir yana 'ailemdekileri katmazsak tanıdığım en karakterli insan' diye bahsettiğiniz birinin aslında sizinle sadece gönül eğlendirdiğini öğrendiğinizde ne hissederdiniz? kimse benden, en karakterli bildiğim insanın, karşıma çıkan en ikiyüzlü, en adi insan olduğunu gördükten sonra hala insanlara güvenmemi beklemesin. güven de insan gibi tek canlıdır işte. öldü mü diriltemezsin.
o değil de, biz insanlar gerçekten ne zaman bu kadar adileştik?
hayvanlara olan güvenin artmasına sebep olabilecek durumdur. gidip bi köpek alıyım bari dersiniz.
Kötüdür o güven asla tam olarak geri gelmez.kendi üzerimde yaşanmış bir olaydır izleri hala durmaktadır.güveni sarsan kişi olmuşumdur.
Çocukken isveç çoban köpeğimiz vardı, konika isminde dişi. Çok şirin, tatlı sevecendi.

Bugün öğrendim ki, meğersem isveç çoban köpeği değil, katalan çoban köpeğiymiş.

görsel

buda isveç çoban köpeği;

görsel

alakası yok mk.
Kendinizi bile sorgulamanıza neden olan hadisedir, iyi niyetli insanların başına gelir, aslında yanlışın babasını karşı taraf yapmştır ancak ihanete uğrayan insan ona bu şansı verdiği için karşısındakinden daha çok kendini suçlamaktadır, çünkü muhatabının en nihayetinde insan olduğunu bir an için de olsa unutarak zırhını indirme gafleti göstermiştir. Daha sonrasında ise hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktır..
Hayatımdan sildigim ve bana çok zarar vermiş olan bir kadının bana yaptıklarını yeni bir arkadasa anlamistim.Yeni arkadaşın telefonundan bana mesaj atmis eski arkadaş.Çifte ihanet komik.
sarsılmaması şaşırtıcı hale gelen durum. genel değerlendirme insanlara çokta fazla güvenmeyin diyor ama yine o aynı değerlendirme bazında, ben güvenilir biriyim diyenlerde aynı olabiliyor. buraya kadar tamam zaten. önemlisi, güvenin boşa çıkıp çıkmadığı.
Kendinizi yanlış tanıdıysanız olağan.
Öf Yine edebiyat mı kasıyorsunuz?
tanımadığın her insana oruspu çocuğu gözüyle bakmaktır. zor durum, acı durum, keşke olmayaydı beya.
Sarsılması için önce güvenmek gerekiyor. Birilerine hala güvenebiliyorum sorun yok. Boşa çıkınca eskisi gibi üzülmüyorum sadece. Şaşırmıyorum da. Kendime göre temkinli davranmak yetiyor.
Güvenilen insanlardan yenen kazıklar sonucunda ortaya çıkması oldukça muhtemel durum.
Hiç kimseye, hiçbir konuda güvenmemeyi getiriyor zamanla. Bu sorun falan değil, aklınız varsa güvenmezsiniz, en azından temkinli yaklaşın.
Birinin yaptığından diğeri sorumlu olmamalı.
En iyisi kimseye guvenmeyin. Herkes her an gidecekmis gibi davranın. Ona göre değer verin. Yoksa mal gibi kalırsınız ortada.