bugün

felsefi düzeyde, mühim bir soru.
Orospu oldukları için. Şaka maka cidden insan denen varlık dünyaya gelmiş en büyük orospu parazit çeşitidir. Kötülük yapmak, acı çektirmek her insanda olan gayet doğal insani bir güdüdür. Bu yüzden ben de dahil bütün insanlığın yok olmasını diliyorum.
yavşaklıklarından.
psikolojik açıdan üstüne tez yazılabilecek düzeyde bir soru. aynı şekilde felsefi açıdan da tez yazılabilir. hatta ve hatta sosyolojik açıdan da tez yazılır.
hadi yazalım...
önce "kötü"nün tanımını yapın bana, sonra da "kötülüğün" tanımını yapın.
sonra konuşalım.
Normalde isteğin ölçüsü değerdir. Fakat yeni dünyada isteğin ölçüsü değer değil değerin ölçüsü istek olmaktadır. Bu türden köktendinci bir öznelcilik, kendi özü gereği etik normların, evrensel ve tüm insanlara uygulanabilir olmaları gerektiği düşüncesiyle uyuşamaz. bu sebeple insanlar iyiyi ve kötüyü karıştırırlar.
insanlar kötülük yapmaz. insanlar yapılanlara kötü veya iyi diye isim verir.
üstteki yazarın söylediğine ek olarak bazı şeylere bazı insanlar iyi bazı insanlar kötü der. konunun ne kadar subjektif olduğunu hesaplayın.
Her insanın kumaşı iyiliğe yatkın değil. Sen, iyi bey iyi hanım, kötülüğe minnette kusur etmeyin. Çünkü sizi "iyi" yapan kötülüğün kimyasıdır. Ona teşekkür edin.